Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen csendes és alkalmazkodó...

Milyen csendes és alkalmazkodó panelba való kutyát válasszak?

Figyelt kérdés

Tavasszal kapom meg az első kutyámat,és addig szeretnék informálódni,hogy milyen kutyus illene hozzám.Mivel panelbe lakok,mindenképp csendes kutya kéne nekem,aki nem ugat meg mindenkit aki az ajtó előtt elmegy.Az könnyű alkalmazkodási készséget pedig úgy értem,hogy: én még iskolás vagyok,és van ,hogy sok a tanúlnivalóm,máskor meg szinte egész nap nincs semmi programom,ezért ezt úgy értettem,hogy a kutyusnak megfeleljen ha egy nap csak rövid sétáink lesznek,másnap meg órákon keresztül a várost járom vele.És még az is kritérium lenne,hogy ne hulljon nagyon a szőre.

Én ezekre a fajtákra gondoltam:shih tzu,bichon,westie,esetleg francia buldog meg mopsz (de azt hallottam hogy ezek a kutyák horkolnak és azt meg nem igazán szeretném éjszaka hallgatni) Nektek mi a véleményetek?

16/L



2015. nov. 30. 14:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mopsz! :D
2015. nov. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Van tapasztalatod a mopszokkal kapcsolatban? :)
2015. nov. 30. 14:39
 3/12 anonim ***** válasza:
34%

Westie terrier, nagy mozgásigénnyel, és ugatós is lehet. Nem javaslom.

Mopsz, bulldog valóban horkol, és beteges fajták, még akkor sem garantált, hogy egészségesek lesznek, ha jó tenyészetből veszed. Emellett a bulldogok igen drágák is (200 ezertől felfelé).

A másik két fajtát (a természetüket) nem ismerem, így abban nem tudok nyilatkozni.

Esetleg egy kistestű, nyugisabb természetű, már felnőtt és ezáltal ismert természetű menhelyi kutyus? Előnyei: olcsóbb megvenni; már nem kölyök, könnyebben megszokja a szobatisztaságot; ismert a jelleme, tehát lehet róla tudni, hogy ugatós-e például.

2015. nov. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Én szeretnék örökbefogadni kutyust menhelyről,de a szüleim nem akarnak keverék kutyát :/
2015. nov. 30. 14:41
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha fajtatisztát akarnak, akkor remélem tudják hogy 150 ezer Ft környékén van az ára, és hónapokkal korábban kell előjegyeztetni a tenyésztőnél (nem szaporítónál).
2015. nov. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen xd tudják xd épp ezért kapok tavasszal kutyat :)) de addig nm tudunk tenyésztőt keresni amíg még azt se tudjuk,hogy milyen fajtát válasszunk...
2015. nov. 30. 15:34
 7/12 anonim ***** válasza:
én 4 hónapig kerestem az ideális fajt (bár menhelyen is nézelődtem) tacskó,jack russel, westi, bulldog féle,keverékek, stb aztán jött a samoyéd és bele is szerettem. Nézelődjél rengeteg fajta van és hát ha beleszeretsz egybe. sok sikert
2015. nov. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Bichon mi?


Van Bichon Frise, Bichon Havanese, Bichon Bolognese is.



Nekem egy Havanese-m és egy B.Frise-m van. Szőrük kb annyira hullik mint egy emberi haj,sőőt én több hajat találok.Viszont a sötét ruhákon meglátszik szőr. De olyan fajta nem létezik amelyiknek abszolút nem hullik.


Francia bulldognak és a mopsznak,de inkább a mopsznak iszonyatos mennyiségben hullik a szőre. Megy és látod ahogy potyog ki belőle,szóval őket nem annyira javaslom ha ne hulljon a szőr kategóriába.

Ők ketten nem csak alvás közben,de egész nap adnak ki furcsa hangokat :D horkolnak amikor alszanak.


Nos az ugatás az kinevelhető nagyjából a kutyákból,bár sajnos akármennyire is jól neveltek a kutyáink. Sajnos vagy nem sajnos,mert már jól jött nem egyszer,hogy ugattak.Ugatnak,ha mozgás van a lépcsőházban.Nálunk megszokták a szembe szomszédot,rájuk nem ugatnak.

De amúgy kopogásra járkálásra igen.De hozzánk egyszer így nem törtek be,hogy ugattak veszettül és apum kinézett és pár alakot látott akik telefonnal világítanak majd üvöltött,hogy húzzanak innen,mert kiengedjük a pitbullokat,meg a rendőrséget hívjuk,elhúztak szerencsére.


De persze sok minden függ a neveléstől,meg milyen egyedet fogsz ki.


Hát a rövid sétát hogy gondolod?

Ha egyik nap mind 3 séta 5-10 perc, másik nap meg mindegyik több óra? Ezzel így nagyon megzavarod a kutyát.


Kutyáknak egy rendszer kell.


Pl: reggel 15 perc, délután 1-1,5 óra, este 20 perc. Kb ugyan abban az időpontban,hétvégén is.

Nem lehet olyan,hogy délután egyik nap 2 órát sétálsz másik nap csak 5 percet.Nagyon súlyos dolgok lesznek ennek hosszútávon pl a kutya nem lesz szobatiszta,nem lesz jó neki.


Azt mondom 1x-2x van olyan,hogy egyik séta rövidebb nem 1 órás hanem 25 perces oké.


Jobb lenne azon is gondolkodnál,hogy hogyan tervezed egy napodat,mennyi időt tudsz fixen rászánni?


Nem lebeszélni,meg elrettenteni akarlak félre ne értsd,de ha kutyát készülsz venni akkor az bizony 10-15 évnyi felelősség. Nem kell kőbe vésetten mindenhez ragaszkodni majd idővel beáll a rend. De viszont tud ha kutyád van rendszerben kell élned.


Ha minden nap 4 kor haza érsz és fél 5 kor letudod vinni. Akkor ez így legyen mindig. Ne az,hogy egyik nap 6 kor viszed le másik nap fél 5 kor.


Nem lesz így szobatiszta a kutyád ha rendszertelenül él szerencsétlen.


Bichon családot én javaslom,abból is inkább a Havanese-t.De csak is jó tenyésztőtől!! :)

2015. nov. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, azért ez jó nagy butaság amit írsz már bocsánat, hogy ezt mondom.

Attól még simán szobatiszta lesz a kutya, ha minden nap más időközben viszik le, ha nem így lenne, az én most 6 éves kutyám alól minden nap takaríthatnék :)))

Van amikor egész nap összesen 40-50 perc jut lentre, van amikor 3-4 óra hossza, vagy akár több, ha túrázunk.

A lemenetel is változó, ha pl. korán kell dolgoznom, akkor 7-re az óvodában kell lenni a gyerekkel, előtte szaladok le a kutyával.

Ha nem dolgozom, akkor van, hogy csak 9-10-11-kor jutunk le sétálni.

Este is van, hogy 6-7-kor jövünk fel, de van olyan, hogy még alvás előtt, 10-11 körül leszaladok vele egy pisire a ház elé.

Soha, de soha nem volt gondja a szobatisztasággal.

2015. nov. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Hát megpróbálom majd rendszerezni az életemet,de nem tudom majd minden nap ugyan akkor elvinni sétálni...hisz iskolába se minden nap ugyan addig vagyok,meg külön órákra is járok :/

Egyébként a 3 bichon fajta között van valami különbség?Hogy esetleg melyiket jobb valasztani?:))

2015. nov. 30. 22:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!