Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fogkő eltávolítás és ivartalan...

Fogkő eltávolítás és ivartalanítás egyszerre? Lehetséges?

Figyelt kérdés

Van egy 5kg-os csivava keverék kan kutyám, akit szeretnék tavasszal ivartalanítani, de a fogai fogkövesek (főleg a két felső szemfoga, a tépőfogak szerencsére nem), ezért azt is megkéne csinálni. A fogkő leszedést is altatásban csinálják, ezért gondoltam arra, hogy a kettőt egyszerre csináltatjuk meg, nem kéne még egyszer elaltatni. Ez így lehetséges? :) (Egyébként a kutyus felnőtt, olyan 5-6 éves lehet.)

Előre is köszönöm és BUÉK! :)



2016. jan. 1. 11:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg lehet, szokták is összevonni az ilyen jellegű altatásos balhékat, de beszéld meg a dokival, az a tuti.
2016. jan. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg igen, de adott szituációtól függ. Az állatorvos elvégzi a nagyobbik műtétet, és ha végzett akkor látja a kutya állapotából, hogy bele lehet-e még kezdeni a másikba is, vagy tovább kéne altatni hozzá, és akkor annak van-e kockázata. Mivel kanról van szó, az ő ivartalanításuk ritkábban jár váratlan komplikációkkal, meg eleve rövidebb ideig is tart mint egy szukáé, így valószínű megoldható együtt.
2016. jan. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Természetesen lehet a kettőt egyszerre, nekem is csivim van, egy fajtatiszta 4 éves kiscsaj és nála a 2-őt együtt 25-ért csinálták. Legjobb kezekben volt, nagyon szép munkát végzet a doktor nénink rajta. A kis tölcsér fejű a saját lábán jött oda hozzám amikor ellehetett hozni és borzasztóan örült nekem...pedig nagyon féltettem. :)
2016. jan. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :)
2016. jan. 3. 18:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!