Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Regota vonzanak a Kozep-Azsiai...

Regota vonzanak a Kozep-Azsiai Juhaszok, a kerdes mar csak az, be merjem vallalni?

Figyelt kérdés
Volt mar kutyám, (Husky es tobb keverék is) vidéken elek, viszonylag nagy portán egyedul, kerítés magas (kb 2 méter). Szukara gondoltam, mert konnyebben idomithatoak, amit lehetett elolvastam a fajtarol. Barmilyen tanacsot, lebeszelest is szivesen fogadok.
2016. jan. 2. 19:07
 1/8 anonim ***** válasza:

Keress egy Tenyésztőt, olyat, aki képes lenne lebeszélni.

ha ez megvan, a gond gyakorlatilag megoldódott.

2016. jan. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ezek szerint te nem tartod valami jo ötletnek.... Igazabol az fontos lenne, hogy ha valaki jon vendégségbe, vagy hivatalos ugyben, akkor ne legyen veszélyes. Nem tudom megoldható e ez, ezert is kerdezem, hatha akinek van szemelyes tapasztalata veluk tud jo tanacsokat adni. Nem szeretnek sem magamnak, sem egy kutyának problémákat generálni azzal, hogy hozok egy kutyat mert tetszik a külleme.
2016. jan. 2. 19:16
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

" ha valaki jon vendégségbe, vagy hivatalos ugyben, akkor ne legyen veszélyes. Nem tudom megoldható e "

Természetesen megoldható. Nevelés (és kutyasuli) kérdése.

Szukából is kifoghatsz egy domináns egyedet, meg kanból is van szelídebb/szolídabb.

Lebeszélni nem akarlak, hisz nem tudom, milyen volt a husky-d, pl.

De jó nagy falat, ha belefogsz, sok sikert hozzá. :)

2016. jan. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%

Én inkább egy nagytestű menhelyi keveréket ajánlok.

[link]

2016. jan. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem, nem tartom jó ötletnek.

Nagy kutyásként én is beleszerettem a fajtába, viszont utánnaolvastam a kutyát tartók tapasztalatainak és túlsúlyban voltak a lebeszélők mint a rábeszélők, s amiket írtak, hát nem vállaltam volna be.

Egy ismerősöm most kapott egy ilyen kutyát, de tartom őt annyira keménynek, hogy remélem tud rá vigyázni.

Én magamnak annyit szűrtem le, hogy ez egy nagyon kemény kutya tud lenni, még jó tenyészetből is - és nem tud eléggé kötődni ahhoz, hogy ezen faraghassak eleget.

Nem vállalnám be. Párkacsolatban élek, de ahogy láttam családi életvitel sem segített, ahol többen tudtak a KAJ-ra figyelni.

Persze, lehet, hogy te annyira kemény legény vagy leány vagy, hogy mindezeket egy ugrással átvészeled.

2016. jan. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, te első kézből származó tapasztalatokat vársz.

Én azonban inkább linkelek pár oldalt:


[link]


Ebből az oldalból: másolok idézeteket: [link]

"A kerites 1.5 meter magassan keves." Itt arról is írnak, hogy foglalkozni kell vele - ha Te egyedül laksz, én inkább kennelbe zárnám, ha vendégek jönnek. De nem tudom, nyugodt tudnék-e maradni, ha nem vagyok otthon - nehogy kiszökjön.


Ha később vennél másik kutyát:

"nagyon jól gondoljátok meg a második kutyát, olvassatok utána a netboárd KÁJ-os fórumán, aki több kutyát tart együtt, rengeteg gondja-baja van velük. A KÁJ nagyon domináns fajta, szerintem a saját fajtájából csak szukát tűr meg maga mellet, másik kan kutyával szemben lehet, hogy vérre menő hatalmi harcok lesznek." Forrás:

[link]


Ugyanonnan: " őrült nagy akarattal" rendelkező eb.


Azt most sajnos nem találtam meg, ahol egy hölgy ecseteli, miylen nehéz volt az élete a KAJ-jal.

De dönts Te.

2016. jan. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat, nagyon hasznosak, sokat agyalok ezen a döntésen. Azt az elobb kifelejtettem, hogy az is fontos lenne, hogy pl másokat is elfogadjon, ne támadja meg ha rabizom valakire, mert van olyan, hogy a munkam miatt el kell utaznom mondjuk par napra, tehat ez is vállalható legyen vele. Tudom minden a neveles kerdese, de nagyon nem mindegy a fajta alapbol milyen. Internetes leírások az egy dolog, (teszem hozza többségük arrol ir milyen legyen a kutya testfelepitese, amivel nem vagyok kisegítve) ezert várnám olyan ember kommentjét is, akinek van, egyutt el vele. En egy barátot szeretnek a személyében, nem kiállítási kutyat. De nem hagyatkozom arra, hogy gyönyörűek, felelősségteljes dontest kell es szeretnek is hozni.
2016. jan. 2. 20:40
 8/8 anonim ***** válasza:

Kutyakozmetikai gyakorlaton voltam,mikor fürdésre hoztak egy közép ázsiait(szuka),a gazdája végig ott volt és fogta.

Volt még a portájukon(mesélte) egy öreg komondor lány,meg egy puli fiú. A pulit nem basztatta,de öreg komondort folyamatosan.Így kettesbe nem maradhat a két kutya.

Család minden tagjával egy bújós mackó, viszont ha idegen jön akkor elzárják,mert rájuk feszül. Jelenlétükben nem csinál semmit,de egy pillanatra sem hagyhatja a vendégeket egyedül.Még a komondor is barátságosabbnak bizonyult.


Mivel bevállalták így marad,de több közép ázsiait nem szeretnének.

2016. jan. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!