Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezek a magyar fajták mennyibe...

Ezek a magyar fajták mennyibe kerülnek általában? (Törzskönyvvel, tenyésztőtől, hobbi célra. )

Figyelt kérdés

Tudom, hogy sok mindentől függ, de azért nagyjából. :)

-puli

-mudi

-komondor



2016. jan. 2. 22:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
60-100 ezer Ft kb.
2016. jan. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem két mudim van, ők 40 ezerért voltak. De ne a távolság, az ár és a kiállítási eredmények alapján dönts! Mi nagyon megjártuk sajnos. Van két gyönyörű, okos kutyánk, aranykoszorús mestertenyésztőtől, de mindkettő örökletes betegséggel "megáldva"... Ami fontos: NE legyen sok kutya és évi rengeteg alom a "tenyésztőnél" (ezzel már ki is esik az a hely, ahonnan a mieink származnak), minden kiskutya legyen törzskönyvvel ellátva, ne csak az, amelyikhez kérik (magyar fajtákhoz féláron van, aki ezen spórol, máson is, mellesleg ezzel is kiszűröd azt a tenyészetet, ahonnan mi hoztunk), legyenek egészségügyi szűrések a szülőknek, és a tenyésztő foglalkozzon is a kutyáival, ne csak a hátsó kertben legyenek bezárva. Olvasd el a "tenyésztő vagy szaporíró"-kérdéseket itt a Gyakorin, vagy a Google-ba is beírhatod ugyanezt.
2016. jan. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Még valami fontosat kihagytam: hobbi célra az örökbefogadáson is elgondolkodhatsz, a a mudi fajtamentőket személyesen is ismerem, melegen ajánlom őket! Kivizsgáltatják és ivartalaníttatják a kutyákat (ismerek sajnos menhelyet, ahol ellhallgatják a kutya betegségét és viselkedési problémáit), az örökbe fogadásig ideiglenes befogadóknál élnek, ahol szocializálják, nevelik őket. Itt amire lehet, le is tesztelik őket (más kutyák, gyerekek, háziállatok, forgalom stb.).

Nem válnék meg a mudijaimtól, szeretem őket és nem tudnék mást elképzelni helyettük, de nagyon bánom, hogy nem fogadtam örökbe, hiszen lényegében ugyanott tartok velük...

2016. jan. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Hmm. Sejtem melyik kennelből vannak a mudijaid :( Meg is romlott a tenyésztővel a kapcsolatod?
2016. jan. 7. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Inkább semlegesnek mondanám, nem beszélünk. Más hasonló tenyészet is van sajnos, nem csak ez, ezért nem szeretném, ha a bejegyzésemből bárki bármire/bárkire tippelne. Pláne, amíg orvosi lelettel nem tudok mindent bizonyítani (ez még folyamatban van).
2016. jan. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!