Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Adnak nekem dobermann-t lakásba?

Adnak nekem dobermann-t lakásba?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy dobit, már 70ezret összegyűjtöttem (tudom hogy ennyi még nem elég még gyűjtögetek. :)))

De viszont azon gondolkodtam, hogy a tenyésztő eladja majd nekem lakásba? ÉS az baj hogy albérletben lakok? (mert pl. barátnőm is akart venni egy erdélyi kopót és a tenyésztő nem adta neki albérletbe. :O:O)

Van itt olyan esetlen aki tenyésztőtől vett dobit? Tudnátok ajánlani egy jó, megbízható kennelt? :))

Köszi előre is.


2010. márc. 25. 15:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A dobi lakásba való, kint nem lehet tartani, mert nem bírja a hideget.
2010. márc. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Akiteki ***** válasza:
100%
A dobi szerintem lakásba való. Albérlet más tészta, én sem szívesen adok olyannak, aki albérletbe lakik, mert ha esetleg költöznie kell és nem talál olyan helyet, ahová viheti a kutyát, akkor mi van? Vagy épp a mostani főbérlő jelenti be, hogy kutyáról szó sem volt.
2010. márc. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A dobermann szerintem nem éppen lakásba való, ámbár megoldható ha sok időd van kivinni.Hatalmas a mozgás igénye, én napi 5-6 Km-t mozgattam, amiben volt séta, futás, akadálypálya.

Ők igazi atléták, szeretik a munkát, a mozgást.

Amellett hogy egy fajta nagyon tetszik, el kell gondolkodni azon hogy amit a fajtáról írnak mint jellemző tulajdonságokat, azokat ki tudjuk-e elégíteni.

Igaz vannak filmek amiben dobik nyugodtan fekszenek egy szobában a szőnyegen, de az a film.A valóságban nehezebb, és nem is tesz jót egy nagy mozgásigényű kutyának a korlátozás, az albérlet az megint más kérdés, bár ha a tulajdonos beleegyezik, vagy nem is ott lakik akkor ugyanaz mintha a saját szobádba lenne.

Természetesen ha le tudod mozgatni, a kutya el lesz lakásban is, és semmi gondod nem lesz vele.

Nagyon szép dolog hogy gyűjtöd rá a pénzt -le a kalappal-, de hidd el nagyon sokat kell majd vele foglalkozni ha nem akarod a lakást romokban látni.


Ha mindez megoldható részedről a szabadidőd miatt, akkor sok sikert, sok szerencsét hozzá.

2010. márc. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
25%

nekem ha dobermann-om lenne,én kint tartanám nyáron,télen meg bejárása lehetne a garázsba(ami ZÁRT)sztem az ilyen,és hasonlo kutyákat (pl:NJ,Boxer stb:)kinzás bent tartani lakásba!!!!

sok mozgás kell az ilyen kutyáknak!!

nekem ez a véleményem!!

2010. márc. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez tenyésztőtől függ. Én most keresek dobi kiskutyát és bizony volt negatív tapasztalatom híres tenyésztővel. Most a második dobim van -tehát mondhatni ismerem a fajtát- kertes házban lakom és a lakásban alszik a kutya, mégis nagyon lekezelően beszélt velem telefonon a Hölgy, mikor közöltem vele, hogy "csak" érdeklődöm és én balga meg mertem kérdezni a kölyök árát. Nos az ilyen embert nem hiszem, hogy az érdekli milyen helyre kerül a kutya csak ki tudd fizetni a százezreket.

Volt azonban olyan is, aki nagyon kedves volt. Tehát próbálkozz, bár én nem vennék semmilyen kutyát albérletbe,

a kutya érző lélek és nem egy dolog, amit beadhatsz a "zaciba", ha gondod adódik.

2010. márc. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
A dobermannt kizárólag lakásba érdemes tartani (persze nem azt jelenti, hogy nem lehet kiengedni a kertbe néha), mert ha kertben él, nem tud rendesen szocializálódni, és nehéz lesz megnevelni. Onnantól kezdve meg bukta...
2011. aug. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!