Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fog változni a szuka kutyusom...

Fog változni a szuka kutyusom természete, viselkedése az első tüzelés után?

Figyelt kérdés
7 és fél hónapos, szóval lassan tüzelni fog; német juhász-husky keverék
2010. márc. 25. 17:42
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
9%

Nekem spánielem van és ugyanoylan kelekótya tüzelés után is. De mivel benti kutya mindig kap egy tüzelő bugyikát és addig nem feküdhet az ágyra, szóval kicsit morcos napjai vannak de mihelyst lekerül a bugyi már újra régi.

Az első kutyám 3 évesen lett rosszúl 3 héttel a tüzelés után, aztán jöttek méh tisztitás hasonló veszedelmek nem vettük ki a méhét adtunk egy esélyt aztán következő évbe elpusztult:(

Mindenképpen azt javaslom, hogy fedeztesd be mondjuk 2 évesen annyi kell állítólag ahhoz hogy a szaporítószervrendszer helyesen működjön.



TUDJA VALAKI A KAPOSVÁRI ZÁRDA UTCAI NŐI FÉRFI FODRÁSZAT SZÁMÁT?? NINCS A NETEN

2010. márc. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Egyik kutyám sem változott. Mondjuk esélyt sem adtam. Lehet egy neveletlen kutya még magabiztosabb lesz! Nehogy elhidd amit az első mondott! Ha meg akarod védeni akkor ivartalanítsd! A husky amúgy is elég makacs és magabiztos... Nem kellenek újabb keverék kiskutyák...
2010. márc. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
4%
Nehogy elhidd amit az első mondott??? Ez orvosi vélemény nyilván nem akartam mondani a másik alternatívát az ivartalanítást mert az emberek legalább egyszer szeretnének kiskutyákat. Az ivartalanításnak meg van a veszélye legyengül a kutyus és akkor na akkor tuti megváltozik
2010. márc. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 Akiteki ***** válasza:
81%

Hogy az ilyeneket miért nem tiltják le a fórumokról!!!!

Első tüzelés után lehet azonnal ivartalanítani.

Nem szaporítani a kóbor kutyák seregét!

Ugye nem fogsz olyannak hinni, akinek 3 évesen elpusztult a kutyája, mert a gazdája hülye volt?

Igen, megváltozik. Az eddigi kiscsajból magabiztos nagylány lesz. Kevésbé jön ki a szukákkal, a kanoknak viszont kelleti magát. Az ivartalanítás segít, nem buzognak benne a hormonok, sokkal nyugodtabb, békésebb és egészségesebb kutyád lesz.

2010. márc. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
75%

Na persze szaporítsuk csak őket, nincs tele a menhely! Mégis miért mond ilyet az orvos!? Mert neki is meg kell élni valamiből! Egy db ivartalanítás neki sokkal kevesebb pénz mint a vemhes, vagy beteg szuka kezelése, meg a kiskutyák kezelése oltása+ Legfeljebb ezért mondja, vagy mert kissé régimódi! A szukának nem kell szülni, ő nem vágyik rá, ez csak ösztön! Elég ha a tenyésztők csinálnak újabb kiskutyákat...

Az ivartlanítás rutinműtét, a kutyának nem lesz tőle semmi baja. Legfeljebb azért változik meg, mert a gazda sajnálja és elkényezteti meg úgy eteti mint előtte mikor utána sokkal kevesebbre van szüksée! Neked meg gőzöd sincs a kutyákhoz, ha a sajátod szenvedése után még ezt ajánlgatod!

A legfontosabb indok azonban: akárhány ellés után lehet a szuka álvemhes, rákos, méhgyulladásos. Tévhit hogy ettől védett lesz.

2010. márc. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, bár nem a ivartalanításról érdeklődtem :)

Nem akarunk kiskutyákat, csak ez az egy kutyánk van, de az ivartalanítással meg szeretnénk várni az első tüzelését. Azért kérdeztem, mert elég játékos, energiabomba kutyusról van szó, csak arra voltam kíváncsi, hogy ez fog e változni.

2010. márc. 25. 18:04
 7/29 anonim ***** válasza:
26%
Első vagyok megint. Szerintem ezt csak utána fogod meglátni. Én még sosem tapasztaltam hogy ettől más lenne valamelyik kutyám. Dehát ők inkább ilyen szolgakutya típusok, egy husky teljesen más. :)
2010. márc. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
Bocs, nem első hanem második.
2010. márc. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem, annyi hogy az évek folyamán komolyodik valamelyest. De van olyan fajta amelyik még idősebb korában is bármikor vevő egy kis játékra.
2010. márc. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
88%
Az enyém az első tüzelés után igazi csaj lett, addig gyerek volt, mindegy volt neki, hogy kan kutya vagy szuka, akivel játszik. Azóta ivartalaníttattam, de a lányossága ugyanúgy megmaradt, ha kanok szimatolják a hátsóját, hangosan visít és hisztizik nekik. :D Szerintem maximum ennyi a változás, hogy a nemi jellegek sokkal jobban kijönnek a viselkedésében, a szukák kicsit hisztisebbek lesznek, a kanok meg "pökhendibbek".
2010. márc. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!