Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fog változni a szuka kutyusom...

Fog változni a szuka kutyusom természete, viselkedése az első tüzelés után?

Figyelt kérdés
7 és fél hónapos, szóval lassan tüzelni fog; német juhász-husky keverék
2010. márc. 25. 17:42
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
13%

17 59:

Lehet, hogy tévedtem mert az ember hajlamos hinni a szakembernek meg annak hogy a méh valóban semmire se kell a kutyának.

Milyen alapon tiltanál le a fórumról? Itt vélemények vannak, és az alapján dönt a válaszoló. MErem állítani, hogy sokkal többet tudok a kutya lelkéről mint te. Én együtt csináltam vele mindent még együtt is aludtam és minden egyes fejlődését figyeltem, ő volt a kisgyerek a háznál. Ha valaki bejött a lakásba azt hitte gyerek van a házban szanaszét játékok. És a fotó album is megtelt a pár év alattt. Midnenhova vittem magammal imádtam, és az utolsó pillanatig ott voltam mellette és a kezembe tartva a kis testét, a tenyeremben érzetem az utolsó szívdobbanását. Hogy gőzöm se lenne a kutyákról? Hát számomra a kutya nem valami hanem valaki és családtag.

Remélem veled kegyes lesz az úristen, hogy idő előtt nem veszi el a kutyát tőled , mert nálad nem áll fönn a veszélye hogy bele szeress egy angyalba.

2010. márc. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
88%
Szanaszét a játékok? Együtt alszol vele? Húúú, szinte magam előtt vagy, milyen falkavezér lehettél. A kutyát nem úgy kell szeretni, hogy elkényeztetjük, hanem úgy, hogy a vezére vagyunk, akiben megbízhat és nem kell az emberért felelősséget vállalnia. Eddig nem akartam beleszólni, de amúgy is egyetértek, iszonyú sötét dolgokat írsz, az utolsó válaszoddal pedig rá is kontráztál erre.
2010. márc. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
92%
És a kutya az KUTYA nem pedig (ember) gyerek. És a kutya úgy boldog, ha kutyaként kezelik, nem pedig gyereknek. Olvassál el pár kutyanevelésről szóló könyvet és utána mondd azt, hogy értesz a kutyákhoz. De mindenek előtt egy élettani könyvvel kezdj, méghozzá az ivartalanítás előnyei és az ivarosság hátrányai című fejezettel.
2010. márc. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:

Fhú, nyugi emberek :)

Köszönöm az összes választ! Mint mondtam, ivartalanítva lesz a kutya, ezzel nem lesz baj. :)

2010. márc. 25. 18:44
 15/29 anonim ***** válasza:
100%
Már bocs de mindenki ezt csinálja a kutyájával mint te akinek van egy kicsi esze xD Azon kívül hogy nem alszanak velem, mert ők meg vannak nevelve és tudják hol a helyük! Én még világra is segítettem ám őket! Na akkor most mi van? :P Sosem volt számomra a kutya 'ami' csakis 'aki'. Ők az elsők, minden nap séta, nevelés, kutyaiskola, velük nyaralok inkább holott mehetnék ingyen Görögországba! 10 éves korom óta csak nekik élek. Szóval nem vagy valami nagy szám! Tudod a szeretet nem elég! Hozzáértés is kell! Hiába szereted a kutyád ha rosszul csinálod. Még mindig élne ha időben kiivartalanítod, mert valóban semmi szüksége a méhére, hiszen neki nem kell azért aggódnia hogy kihalnak a kutyák és tovább szaporodni!
2010. márc. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%
A két előttem lévő válasszal nagyon egyetértek! Ha gyereket akarsz akkor szülj gyereket, a kutya nem akar gyerek lenni ő kutya akar lenni! :)
2010. márc. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
14%

Bocs akkor kijavítom magam.


Nincs arra esély, hogy beléd szeressen egy angyal. Én megtapasztaltam. Kényeztetés. Én szeretetnek hívom. Gyerekedet nem kényezteted? Normális szülőnek az célja h mindent megadjon neki. Miért ne lehetne ezt egy kiskutyának. Aki feltétel nélkül jön oda hozzád és néz rád a ragyogó szemeivel nem kér semmit csak aközeledbe akar lenni. Nem tudom ismered e azt hogy a kutya az egyetlen állat amit nem a haszna miatt tartanak. A tehén tejet ad a tyúk tojást, a kutya azért van, hogy szeressen, de téged ez nem veszélyeztet

2010. márc. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
88%

Persze kényeztesd csak el! :) Milyen jó lesz amikor neveletlenül, mérgesen és agresszívan fog veled élni te pedig kiszolgálod! Az neki nagy boldogság lesz! Egy gyereknek is milyen jó ha mindent megkap, nem tudja ki a főnök, és semmiért nem kell megdolgoznia! Na remélem neked sem lesz gyereked, mert szegény eléggé szenvedne... Csak egy elkényeztetett, utálatos, p*csa lenne belőle akit senki nem szeret.

Nem te fogod megmondani hogy a kutyáim szeretnek-e! Azért mert én a szükségleteinek megfelelően tartom...

A kutyának meg igenis nagy haszna van. Régen házat őrzőtt, terelt, vadászott, nyomot követett, testőr volt, szórakoztatott, rágcsálót irtott és sok egyéb. Nagyon is megdolgozott azért hogy szeressék! Csak manapság nincs semmi dolga.

Sajnálom a kutyád. Tudod mennyi kutya köt ki az ilyen emberek miatt a menhelyen meg a problémás kutyákat kezelő kutyaiskolákban? Mert egy idő után a kutya bevadul, kikövetel magának mindent, szenved, stb... Úgyhogy te se csodálkozz...

2010. márc. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
92%
Én a gyereknevelést is úgy képzelem el, hogy a szigorú, okos szeretet sokkal többet ér, mint az üres és semmitmondó kényeztetés. Az, hogy a gyereknek mindent megadok, nem azt kell jelentse, hogy elkényeztetem, neki is meg kell dolgoznia sok dologért, így fogja a szülőt tisztelni, így fogja a dolgokat megbecsülni és az életben helytállni. Míg az elkényeztetett gyerekekből hisztérikus fruskák lesznek, akik képtelenek a dolgokért küzdeni és azokat megbecsülni és nem tudják, mi az, hogy alázat (nem megalázkodás, hanem alázat!) és tisztelet. De ez már eléggé eltér a témától, viszont a kutyanevelés is valami hasonló dolog.
2010. márc. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 Akiteki ***** válasza:
88%

Elnézést kedves kérdező, hogy így elkanyarodtunk, de az ilyen fokú butaságtól mindig felmegy a vérnyomásom. Neki volt egy kutyája 3 évig sem, de többet tud azoknál, akik 20 éve foglalkoznak, tartanak, nevelnek kutyákat. Ja, azért írt, ilyen bődületes marhaságot.


Szóval: ahogy leírtad, a kutyusod természetében a husky dominál. Kissé idétlen, kissé lüke, nyakbaugrálós, mindenneljátszós és folytonsimikunyerálós.

Tüzeléskor más lesz, azt szoktam mondani, hogy szerintem nekik is fáj a hasuk. Ilyenkor inkább magába fordul, kevésbé játszik. Jó esély van rá, hogy az ivarérés után produkálja, amiket írtam: játssza a főnököt más kutyák előtt, próbálkozik önálló akciókkal. Ilyenkor szoktak a huskyk rákapni a szökésre. Ezért mondtam, hogy ivartalanítás után ismét olyan lesz, mint kiskorában.

Bátorkodom ezt azért válaszolni, mert nem 3 évig, hanem már 15 éve van nem egy kutyám, akit a saját hülyeségem miatt megöltem, hanem jelenleg 5 huskym. Az első 3 pedig végelgyengülésben távozott. Simit küldök a kutyusodnak!

2010. márc. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!