Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fog változni a szuka kutyusom...

Fog változni a szuka kutyusom természete, viselkedése az első tüzelés után?

Figyelt kérdés
7 és fél hónapos, szóval lassan tüzelni fog; német juhász-husky keverék
2010. márc. 25. 17:42
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
13%
Nálam az elkényeztetés, vagy az a törődés amit mondtam nem azt jelenti, hogy kevdes mosolyt hagyok a kis ebemen amikor telibe sz*rja a nappaliba lévő perzsa szőnyeget. Vagy lehugyálná az ágyat. Meg is bűntetném. MEgnyugtatlak igenis nevelem a kuytám és tanítom és fegyelmezem, de mindent viszonozok amit ő ad az én lelkelmnek. Miféle megvadulásról beszélsz? Ez a 3dik kutyám és midnegyik szeretve volt és semelyik se vadult meg. Melyik a kedvenc filmed csak nem a Stephen King Bethowen-e? Ostobaság amit modnassz errőla vadulásról. A kutyának is van esze és tudja ki a főnök. Neveli valaki a gyerekét a hogyan neveljük gyereket kézi könyv szerint? NEM! Miért kéne kutyára? Praktikák vannak de nincsen ilyen kicentizett valami, amennyi kutya annyi lélek . Annyiba különbözik az embertől, hogy rövidebb életű és nem fog neked beszélni a nyelveden, meg még egykét dolog. És ha így látom? És ha így látom? MOst is éppen a hátamon fekszik tudom hog ynem kényelmes neki de itt van hozzám a legközelebb. Jaj csak meg ne vaduljon és éjszaka tőből leharapja a csuklóm
2010. márc. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
96%
"Annyiba különbözik az embertől, hogy rövidebb életű és nem fog neked beszélni a nyelveden, meg még egykét dolog." Na látod ebben tévedsz. Nem ennyiben különbözik, mert egy másik fajról van szó te észlény. De hagyjuk is, legyél így boldog, csak a hülyeségedet tartsd meg magadnak, mert fájdalmas.
2010. márc. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
21%
Gondoltam nem írom le azt a számtalan képességét ami nincs az embernek, hanem inkább csak annyit ami feltünő egy olyannak is aki csak anatómiailag tudja mi az a kutya.
2010. márc. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%
Enyém változott, idegen szukákkal nagyon domináns, pórázon oda se lehetett engedni más szukához. Előtte semmi baj nem volt :( Első tüzelés után ivartalaníttattam, változott valamelyest, ha elengedem már sosem kezdeményez szukával dominanciaharcot. Kanokkal nem változott, velük ugyanolyan mint rég. Max nem engedi hogy rá másszanak. Én igazából megbántam hogy nem első tüzelés előtt ivartalaníttattam.
2010. márc. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:
ma 19:04,ma 19:52 köszönöm szépen! :)
2010. márc. 25. 20:13
 26/29 anonim ***** válasza:

Miert akarjatok megvarni az elso tuzelest? Talan nem tudjatok, hogy a kutyaknak a legidealisabb kor ehhez a mutethez a 3honapos koruli? Kulfoldon 6 hetes kortol vegeznek ilyen mutetet, ugyanolyan rutinnak szamit, mint az oltasok beadasa.

Semmi tudomanyos alapja nincs annak, hogy az elso tuzelest meg kell varni! Butasag!

Tuzeles elott csinaltassatok meg! Olvasd el ezt:

[link]

Minel fiatalabban atesik a kutya, annal hamarabb epul fel a mutet utan. Minel tovabb vartok, annal drasztikusabb lesz a mutet. Szerintem te sem tudod megmondani, hogy miert jo megvarni az elso tuzelest :)

2010. márc. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

Igen, fog valtozni, hacsak nem ivartalanittatod tuzeles elott! Ha tuzeles elott ivartalanittatod, akkor megmarad jatekosnak. Ha tuzeles utan, akkor meg egy lusta, akaratos, kiallhatatlan kutya lesz.

Mikor ertik meg mar az emberek, hogy nem szabad megvarni a kutya tuzeleset?

Mennyi tevhit el ebben az orszagban!

2010. márc. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, én az első kutyámnál megvártam az elsőt és egyetlen olyan tulajdonsága sem lett, amit leírtál. Ugyanolyan maradt, mint volt, sőt, ha kanok szaglásszák, ugyanúgy hisztizik, mint ivaros korában. Szerintem a különbség a tüzelés előtt ivarossággal szemben annyi, hogy ha a műtét a tüzelés előtt megtörténik, akkor a másodlagos nemi jellegek nem jönnek ki, tehát nem lesz lányos vagy fiús a kan vagy a szuka (viselkedésben), hanem amolyan nemtelen marad, mint a kölyök. De a játékosságot, mozgékonyságot ez egyáltalán nem befolyásolja. Valamivel nyugodtabbak lesznek, de az, hogy kiállhatatlan, hízékony és lusta, na ez a tévhit, sokan ezért nem ivartalanítanak, mert ezt hiszik. Én is ivartalanítás párti vagyok, de a mai Magyarországon azt kell hogy mondjam, teljesen mindegy, hogy tüzelés előtt vagy után, csak ivartalaníttassanak. Tévhiteket pedig végképp nem állítok, olyanokat meg pláne nem, amivel az amúgy is tudatlan embereket csak még jobban elrémisztem az ivartalanítástól... A többiben egyébként teljesen egyetértek veled, csak ebben az egyben nem.
2010. márc. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%
*különbség a tüzelés előtti ivartalanítással szemben (bocsi, kicsit hülye lett az egyik mondat)
2010. márc. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!