Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg kötelező lesz a chip?

Tényleg kötelező lesz a chip?

Figyelt kérdés
Azt hallottam,hogy júliustól kötelező lesz a chip.Miért?Mármint hogy ettől miért lesz jobb?
2010. márc. 25. 19:36
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

NAGYON HELYES!

Teljesen egyetertek ezzel az uj szaballyal! Igenis, minden kutya legyen chipezve, hogy minden kutyat be lehessen azonositani. Persze az igazan kedvezo az lenne, ha vegre Magyarorszagon is komolyan vennek a kutyas torvenyeket es mindenki buntetheto lenne, aki rosszul banik a kutyajaval. Igy, ha valaki kidob egy kutyat, nem fogja tudni letagadni, hgoy az ove es sulyosan meg lehetne buntetni, plussz eltiltani az allattartastol.

En is ugy latom, hogy onmagaban a kotelezo chipezes nem fog sokat valtoztatni az allatok sulyos helyzeten Magyarorszagon egyelore, de legalabb ez a kezdet, az elso lepes a szebb jovo fele.

Remeljuk, a chiphez hamarosan egy jobb igazsagszolgaltatas is parosul!

2010. márc. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Akiteki ***** válasza:
Próbáljunk meg egyszer úgy hozzáállni, hogy lesz hatóság, aki betartatja és az állatorvosok is rendesen elvégzik a munkájukat, regisztrálni fogják. Ne mindig azt nézzük, hogy ki hogy fog lopni-csalni-hazudni. Reménykedjünk!
2010. márc. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 tomy88trance ***** válasza:
Én a fülcsonkítást,meg farokcsonkítást sem preferálom(ergó állatkínzásnak tartom),ez is az valamilyen szinten, nem beszélve arról,hogy ha ez bejön és jól fog működni akkor a jövőben szerintem az embereken is be fogják vezetni :/
2012. aug. 14. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!