Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Panel lakásba milyen kutyát,...

Panel lakásba milyen kutyát, érdemes tartani és milyen szabályokkal?

Figyelt kérdés
2016. jan. 6. 08:39
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
14%
Plüsst:)
2016. jan. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
70%
Bichon, nem ugatos, egyedul lehet hagyni nem rendetlenkedik.
2016. jan. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlatilag bármilyet lehet (a nagytestű pásztorokon kívül), amelyiknek ki tudod elégíteni az igényeit (mozgás, nevelés).

De azért érdemesebb egy kisebb energiaszintű, kisebb-közepes méretűt választani.

Fő szabály: minimum a napi 3 séta, amiből az egyik hosszabb legyen (másfél-2 óra).

2016. jan. 6. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
12%
Szerintem is leginkább plüss kutya való. Napi 3 séta munka mellett hogyan? Persze ha otthon dolgozol akkor megoldható.
2016. jan. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Reggel munka előtt, rögtön munka után és este.


Nyilván aki 10-12 órákat dolgozik egy nap + utazás annak nem való kutya,max kertes házba.


Munka előtt fél 8 kor leviszem őket és délután fél 5 előtt érek haza, fél 5 kor már lent vagyunk és este 10 fele van egy kisebb séta még. Így teljesen jó.


Szerencsére munkahelyem 15 perc sétára van

2016. jan. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
15%
Azt miért nem említi senki, hogy a közvetlen szomszédokat illene megkérdezni, hogy zavarja-e majd őket az ugatás-kaparás? TÁRSASházról beszélünk ugyanis.
2016. jan. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
7%

Panelban csak csüngőhasú férjet szabad tartani. Állatot semmiképpen sem.

Akkor szükséges egy aranyos kutyus a panelba, ha még béke van a házban, haragos egy sincs...


ezután lesz.

2016. jan. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem egyáltalán nem zavaró társasházban a kutya. Nekem nincs, mert munkával nem tudnám összeegyeztetni. De van legalább 4 lakónak. Soha egyik sem ugatott úgy, hogy halljam, nem zavarnak semmiben sem.

Az emberek zavaróbbak :D

2016. jan. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim válasza:
96%
míg panelba laktam végig volt kutyusom!:) persze érdemes a kutyát "megismerni" mielőtt odaviszed: saját személyiségük van ami fajtàn belül is igencsak eltérő lehet:) valamint végiggondolni, hogy a séta mindig megoldható e napi 3-4-5 alkalommal, valamint amíg nem szobatiszta panelban okozhat problemakat. Ha a kutyus mellett dontesz, kerlek, egy par percet szanj a helyi allatvedok honlapjanak/facebookjanak bongeszesere. A menhelyi kutyusok rettento halasak tudnak lenni. Evente tobb tizezer kutyust altatnak el a meggondolatlam gazdik miatt, biztos vagyok benne hogy ha szansz ra idot, talalsz egy kis szeretetgombocot akit szivesen hazavinnel, ezzel segited a menhelyet (felszabadulo hely), az allatot akire amugy a halal varna :( (sokszor 1 ev alatti piciket is el kell altatni, mert mar nincs hova tenni oket :( ha orokbefogadsz, lehet epp a halaltol mented meg az edes pamacsokat!:)
2016. jan. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
7%

#8


Mert nem fölötted lakott egy nagytestű kutya, kölykökkel együtt, amik egész nap "játszottak vele" (=rohangáltatták, meg vinnyogtatták). Addig volt nyugodt életed.

2016. jan. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!