Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem olyan érzések...

Miért nem olyan érzések jöttek elő belőlem, mint amilyet vártam egyik kutyánk elvesztésekor?

Figyelt kérdés
Volt egy 11 éves keverék szukánk. Nagyon szerettük, családtag volt. Sokáig egyedüli kutyaként élvezte a gondolkodásunk. Ahogy 5 éves lett, kapott egy kölyök tacskó keverék szukát... vagyis nem ő kapta, hanem szerettünk volna mi is egy másik kutyát. Ekkor sokat változott... őrült a társának, aktívabb, játékosabb lett. Utolsó pár hónapjára jött melléjük egy fél éves kan. Ekkor már gyenge volt, nem annyira tolerálta. Ekkor már tudtuk hogy nemsoká itt a vég. Nagyon látszott rajta. Azt hittem hogy meg fogom siratni, és nagyon fájni fog. Aztán egy délután én találtam meg a házában...elaludt. Azonnal szóltam mamának, ő egy kicsit pánikba esett. Nem tudta mi legyen. Én lefeszítettem a háza elejét, kihúztam, hagytam hogy a másik 2 kutya odajöjjön hozzá, és rájöjjenek mi történt. Utána levittük a kertbe ahol elástuk. Nem rázott meg a dolog. Nem erre számítottam. Kicsit meg is könnyebbültem hogy nem érez már semmit, és kicsit kiszámíthatatlan is volt már. Félreértés ne essék, nagyon szerettük. Bűntudatom van, hogy ezzel szemben nincs rossz érzésem. Nem bánt a dolog. Elfogaftam egyből, hogy Ő már nincs.

2016. jan. 6. 23:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Mikor volt?


Sokszor ember elvesztésekor sem úgy reagálunk ahogy a "könyv írja". Sokszor csak évek múlva jövünk rá hogy hiányzik, megszoktuk a szokásait, eszünkbe jut hogy hogy várt haza, hogy őrizte a napi zsemléjét amit kapott tőlünk.

Nekünk pl. 10 éve ment el nagyon jó kutyánk 12 évesen. (elvonult valahová, sosem találtuk meg). A mai napig olyan mintha tegnap lett volna amikor megkapja a vacsorát és maradékot őrzi, nehogy ellpoja valaki, meg hogy hozza a labdáját, amit tulajdonképpen a kölyökkutyának vettünk csak az félt tőle.

2016. jan. 7. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehet azert mert te mar felkeszultel meg a halála előtt hogy nem sokára itt a vege.
2016. jan. 7. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Lehet tényleg felkészültél már rá.Mivel tudtad nem sokára itt hagy benneteket,úgymond nem lepődtél meg rajta.


Nekünk egyik kutyánk daganatos volt egy februári napon derült ki. Tudtuk,hogy ha rosszabbodik az állapota akkor el kell,hogy altassuk.Igazából a dokinéni pár hónapot mondott neki. Június közepe vége felé altattuk el :( Én nagyon sírtam hiába készültem fel rá,meg tudtam már februárban,hogy nem lesz sokáig velünk.


Ennek már lassan 7 éve.De még mindig könnybe lábad a szemem :(


Másik kutyánk 14 éves lesz,nála már 1-2 éve tudatosult bennem,hogy hogy pár éve hónapja van csak hátra ugyan jó kedvű aktív meg minden oké,de általában sok öreg kutya egyik napról a másikra épül le. Nem tudom mi lesz ha ő elmegy :( Úgy érzem erre sem tudok rákészülni.

2016. jan. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megnyugodtam hogy nem olyan válaszok jöttek, hogy milyen szívtelen vagyok
2016. jan. 7. 09:12
 5/5 anonim ***** válasza:

Tudat alatt valóban felkészülhettél rá, aztán függetlenül a kutya korától az is lehetett még az oka, hogy láttad rajta, hogy már elfáradt.


Biztosan más egy olyan kutyát gyászolni aki még örült az életnek.


Őszinte részvétem.

2016. jan. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!