Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire hatásos? Alkalmazható...

Mennyire hatásos? Alkalmazható e egy hetes kiskutyákon is az almaecetes spray?

Figyelt kérdés

Egy hete született öt kiskutyánk, és bolhák jelentek meg rajtuk az anyjukról mivel lehetne biztonságosan kezelni, ha az almaecet nem válik be?

Almaecetes spray

1 csésze almaecet, 1 l víz, 2-3 csepp levendula vagy cédrus olaj

A keveréket egy pumpás flakonba töltve permetezzük be vele a kutyát, vigyázva, orrába, szemébe, fülébe ne kerüljön. A fekhelyét is lefújhatjuk.


2016. jan. 7. 17:57
 1/8 bollocks ***** válasza:
90%
Talán nem kellene hagyni, hogy bolhás legyen a kutyátok. Most már cseszhetitek, nehezen kiirtható élősködők ezek, az egész élőhelyet bolhamentesíteni kéne.
2016. jan. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Frontline spré. Mamára, kicsikre és a helyükre is.
2016. jan. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
tisztában vagyok vele h nehezen irthatóak. az anyaállaton nem látszódott bolha, kezelve van rendszeresen viszont a fehér kölykein észrevehetőek a bolhák, és valami vegyszermentessel szeretnék próbálkozni. Ezért kértem TANÁCSOT és nem KIOKTATÁST.
2016. jan. 7. 18:22
 4/8 anonim ***** válasza:
érdemes lenne elvinni a piciket is állatorvoshoz, mert csúnya férgeket tudnak terjeszteni a vérszívás mellett
2016. jan. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 bollocks ***** válasza:
0%
Tanács kell? Ne szaporíts! Főleg ha még egy kutyát sem tudsz bolhamentesen tartani.
2016. jan. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Te jó ég. Vemhes kutyád bolhás volt?

Állatorvostól kérj olyan szert, ami ekkora kutyákra is alkalmazható. Aztán 2 hetesen jöhet a féreghajtó is.

Szerintem almaecetet ne fújj rájuk!

2016. jan. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nem fújnék almaesetet a kicsikre, borzalmas íze és szaga van, ha az anyakutyát megzavarja abba is hagyhatja a kölykök nevelését, amibe belepusztulnak. Inkább kérj orvostól valamit, ő tudni fogja mi okozhat gondot egy frissen ellett kutyának.
2016. jan. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Vidd el az anyát és a kölyköket orvoshoz,majd ő tud ajánlani szereket amiket lehet alkalmazni. Aztán a helyüket le bolha irtózni,fertőtleníteni. Pokróc vagy bármin amin feküdtek 60 fokon kimosni, előtte azt sem árt át fújni hagyni fél-1 órát,utána 60 fokon kimosni.

Illetve az egész helységet,lakást körbe fújni és megismételni pár naponta.


Anyuka is eléggé bolhás lehetett és nem 1-2 bolha volt az anyában sem!!!

Ha már a kölykökre is rámentek.

2016. jan. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!