Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek ez így jó etetés...

Szerintetek ez így jó etetés egy 7kg-os kutyának?

Figyelt kérdés

Csontos hús: 56g (leginkább farhát, nyak)

Gyümölcs- zöldség: (cukkini, répa, alma, eper, banán, paprika, paradicsom stb.)

Színhús: (csirkemell, csirkecomb [a csirkecombot kicsontoznám])

Tennék rá natúr joghurtot, túrót, olíva olajat.

Táplálékkiegészítőként zöldkagyló port/kapszulát kapna és pár naponta adnék neki főtt tojást és annak az összetört héját.

Szerintetek ez így jó? Min változtassak? Ti honnan veszitek a zöldkagyló port/kapszulát? ((lehetőleg olcsót) :)



2016. jan. 8. 09:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Ideális mennyiség a testsúly 2-3%-a. Ez a kutyád esetében 140-210 gramm. Az arányok 30% színhús,40% húsos csont és 30% zöldség-gyümölcs. Paradicsomot ne adj neki, mert mérgező a számára. Hetente egyszer-kétszer mehet belsőség. De ne csak csirkét adj neki. Én a hentesnél szoktam rendelni marhaszívet, annak 500 ft körül van kilója. Ezenkívűl még kapnak nyulat, kacsát,libát, halat. Kiegészítésképp kell mindenképp lazacolaj,amit 8 hétig adsz,aztán 8 hét szünet. A zöldkagyló mehet folyamatosan. Én embernek valót adok nekik, az olcsóbb. Zöld vér vagy Innovita márkájút. 2500-3000 ft körül van. Bioboltban vagy a Dm-ben találod. Azt hiszem, röviden ennyi. Sok boldog kutyás évet!
2016. jan. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Ami kimaradt,hogy a napi adagot két részletben add neki és disznó vagy vaddisznó húst sose adj nyersen.
2016. jan. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. 140g a 2%-a. Véletlen nem írtam oda a többi adatot

gyümi-zöli: 46g

színhús: 46g

köszönöm szépen sokat segítettél

2016. jan. 8. 21:42
 4/4 anonim ***** válasza:
Szívesen. Biztosan nem fogod megbánni azt a kis plussz munkát, ami vele jár,mert látni fogod az eredményét.
2016. jan. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!