Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyökkutyus megkapta a 3....

Kölyökkutyus megkapta a 3. oltását, és az állatorvos azt mondta, hogy következőre majd csak fél évesen kell vinni. Nem 4 kell nekik?

Figyelt kérdés

Amit olvastam, hogy 4-et írtak 2 hetes időközönként.

Első oltását 6 hetesen kapta, 2.at 9 hetesen, a 3.at most az ünnepek miatt 11,5 hetesen. Azt hittem lesz még egy, az orvos azt mondta, hogy majd csak fél éves korában a veszettség elleni a kötelező, és hogy addig már féreghajtó sem kell neki, mert hogy eddig kapott minden oltásával.

Meg kérdezte, hogy hány kiló a kutya, mondtam, hogy pár nappal ezelőtt 6 kiló volt, beadta az oltást, utána rakatta mérlegre, és 6,9 kg volt. Ez baj.

Ő annyit mondott, hogy "az majdnem 7, na mindegy". Nem lesz gond?


2016. jan. 8. 15:03
 1/6 anonim ***** válasza:

6-8 hét parvo

8-10 hét kombi

10-12 hét kombi

3-4 hónap veszettség

6 hónap kombi

9-10hónap veszettség

12 hónap kombi


+ mindegyiknél féreghajtás

2016. jan. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez biztos nem stimmel így, mert 3 és 4 hónapos kor között kell a veszettség oltást beadatni. Emellett úgy tudom, 12-13. hét után ajánlott a sor lezáró kombináltja, hogy az anyától kapott antitestekkel már biztos ne csökkenjen a hatása.

A 6-7 kiló közti különbség nem érdekes.

2016. jan. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Keress más orvost. 4 hónaposan veszettség és chip is kötelező.
2016. jan. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A chipet megkapta most a 3. oltással. (Ez hétfőn volt és a petvetdata-na még nem találom a chip számát regisztrálva.)

Májusra mondta a veszettséget, októberi születésű a kutyus.

2016. jan. 8. 15:34
 5/6 anonim ***** válasza:
Jól emlékszel, 4 oltást kellene kapnia. A normál oltási sornál 6 hetes kortól 2 hetenként 2 db monovalens Parvó elleni és 2 db kombinált oltást adnak, majd 14-15 hetesen az első monovalens veszettség elleni, majd 6 hónapon belül a 2. monovalens veszettség elleni oltás. Utána már mehet évente egyben a kombi és a veszettség elleni. A jogszabály szerint ugyanis a kutyáknak 2 db monovalens veszettség ellenit kell kapni 1 éves korig, az elsőt a betöltött 3 hónapos kort követő 30 napon belül, a másodikat az azt követő 6 hónapon belül. Én biztos ragaszkodtam volna ahhoz, hogy 2 parvó ellenit kapjon (tutira 1 parvó és 2 kombi volt) és mielőbb orvost váltanék.....
2016. jan. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi 9 hetesen kezdtük mert akkor került hozzánk. Ennek ellenére teljes sort adott neki az orvos. Pedig ilyenkor már van hogy valóban csak a 3-at kap a kor csúszás miatt. 6 hetestől kezdve viszont ez nem jó. Az oltási könyveddel menj másikhoz hogy rendesen végig olthassák.
2016. jan. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!