Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az a mestertenyésztő, aki...

Az a mestertenyésztő, aki húsvéti ajándéknak hirdeti a kiskutyáit tenyésztő vagy szaporító? Vagy csak felelőtlen tenyésztő?

Figyelt kérdés
2010. márc. 26. 09:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Természetesen szaporító! Egy jó nevű és következetes tenyésztő nem így hirdeti a kutyákat, őt keresik meg a kutyák végett. Legalábbis én olyan tenyésztőtől vettem a kutyámat, aki azt mondta soha nem hirdeti a kutyáit, hiszen nincs is rá szüksége! És a kutyák gyönyörűek, törzskönyvesek, és a kölykökkel sem volt semmi gondja eddig. A másik, hogy félévente megkeres telefonon, a kutyák végett, tehát ellenőrzi a kutyákat!
2010. márc. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Lehet tenyeszto is, de eleg szomoru, ha ilyen ember tenyesztessel foglalkozik.

Ez etikai torveny, hogy ajandekba nem hirdetunk kutyat!

Kepzeld, hogy a tudatlanabb emberek mennyire odalesznek ezert a reklamert: "Vigyel kutyat husveti ajandekba, a legszebb ajandek, amit el lehet kepzelni"

Ennek hatasara sokan bezsongnak es akarjak a kutyat, sot, meg ajandekba is visznek valaki masnak. Aztan a kutya kesob menhelyre kerul, mert az illeto, aki ajandekba kapta, nem orul neki termeszetesen, mivel nem o valaszthatta ki egy neki tetszo kennelbol, esetleg egyaltalan nem is akart ekkora felelosseget a nyakaba. Picikent minden kolyok aranyos, aztan megnol es menhelyre kerul a husveti ajandek.

Ugyanigy divat a husveti nyuszik megvetele, aztan tobb szazan rohamozzak meg husvet utan az allatkerteket, hogy leadjak a mar megnott nyuszit, ami senkinek se kell.

Az ilyen embert ki kellene vegezni.

Szerintem felejtsd el azt, aki ilyen hirdetest ad fel! Ha tenyeszto is hivatalosan, akkor is csak szaporitonak lehet nevezni.

2010. márc. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Az, hogy hirdeti, az nem baj, az, hogy húsvéti ajándéknak, az már kicsit félreérthető, mert jó reklámfogás lehet, csak nem a kölyköknek. Ha mégis megválogatja, hogy kinek adja el, előtte utánanéz a vevőnek, utána követi a picik sorsát, és csak "kapóra jött a húsvét", akkor lehet jó.
2010. márc. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Amúgy milyen fajta? Hol van a hirdetés? Ki a tenyésztő? Akár pü.-ben is, csak érdekel (nem vásárolni akarok :) )
2010. márc. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Akiteki ***** válasza:

Már leírtam itt más kérdésre is: A mestertenyésztői cím nagyobbik része szaporítóknak van kiadva. Nem kell hozzá más csak jó sok alom, mindegyikből elég egy kutyát elvinni egy cac kiállításra, ahol jó eséllyel kap egy cac címet.

Ez senkit nem minősít. Felelős tenyésztő kimondottan óckodik a karácsonyi és húsvéti kutyavásárlási fellángolástól, mert ezek sokszor átgondolatlan döntések. Én is szedtem már össze utcán kiskutyát, akit szenteste után lazán kihajítottak, mert ugatós volt.

2010. márc. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Utolsó leírta a választ! Ezek nem tenyésztők! Amint írtam, a normális tenyésztő nem hirdeti a kutyáját, hozzá mennek érdeklődni a vevők hirdetés nélkül is! Ettől az embertől ne vegyél kutyát! Az is lehet, hogy egy alomból megmaradt pár kutya és így akarja lepasszolni valahova! Hidd el, ez egy csaló, aki csak meg akar gazdagodni a kutyákon, de a kutya további sorsa egyáltalán nem érdekli! Egy tenyésztő követi a kutya életét, mondom engem is félévente megkeres!
2010. márc. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
19%
Sajnos most nehéz eladni a kutyákat, a leghíresebb kennelek akik eddig sose kellett hogy hirdessenek, most kénytelenek. És nem mindenki engedhetei meg magának a 12 kiskutya tartását akár 1-2 éves koráig, így ilyesmihez kénytelen folyamodni.
2010. márc. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónak: Igen, ez is igaz, de egy jó tenyésztőnek ezt is figyelembe kell vennie. Ismerek egy tenyésztőt, akinek 2 pár kutyája van. Mind a négy kutyája nyertes szülőktől van, természetesen törzskönyvezettek. Nos, ő ugyan erre hivatkozva, csak az egyik párral "dolgozik", a másik pár már nem fedez. Vannak olyan "tenyésztők" Akik 10-20 kutyával csinálnak bizniszt, de amelyiknek van esze és a kutyáit is figyelembe veszi, az nem tart ennyit. Mondtam is ennek az embernek, hogy másoknak sokkal több kutyája van. Erre ő azt mondta, hogy nem fog százával kutyákat tartani, csak azért, hogy több pénze legyen. Sok kiskutyát adott már el, és azt is tudni kel, hogy nem elleti orrba-szájba a kutyáit!
2010. márc. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Akiteki ***** válasza:
100%

Aki tenyésztő, annak nem lesz pénze belőle. Ebben igazad van "utolsó". De a tenyésztéshez kutya is kell. Ördögi kör.

És persze a tenyésztő azért tenyészt, hogy megtartson magának kutyát, nem azért, hogy húsvétra osztogassa.

Két variáció: vagy pillanatokon belül megnő a létszám, vagy nem tenyészt, vár amíg kihalnak az öregek.

Van itthon jelenleg 12 kutyám. Azért csak ennyi, mert tavaly nyáron meghalt a 3 öreg kutyám. A maradék 12-ből 5 ivartalanítva van, kedvenc vagy nem akarok több almot tőle. A 2. almot tervezem az egyik kutyámra, ő is ivartalanítva lesz utána. Van még 4 szukám, akivel tervezek almot vagy almokat. És még 1 kan meg a testvére, akiről még nem tudom milyen lesz, ha nem szuper, akkor ő is ivartalanítva lesz. Elviekben, hogy ne nőjön a létszám, legalább 8 évig nem születhet nálam kiskutya, a legidősebb kutyám jelenleg 6 éves, ha addig élnek mint az öregek: 14-15 évig, akkor kész, felhagyhatok vele, sosem fogok gyönyörű kutyusokat tenyészteni. Mondjuk az tuti, hogy aranykoszorús mestertenyésztő sem leszek egyhamar az évi vagy kétévenkénti 1 alommal.

De a lényeg: húsvétra akkor sem osztogatjuk.

2010. márc. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
76%
Igen, vannak a következetes tenyésztők és vannak a felelőtlen, magukat tenyésztőnek mondó szaporítók. Te teljesen másképp fogod fel a dolgokat, jót akarsz a kutyáidnak és magadnak is! gondolom te is tudod, hogy engem azok zavarnak, akik tonnaszámra elletik a kutyájukat és kimennek a piacra, vagy épp a neten hirdetik húsvéti ajándéknak! Van a kettő között különbség!
2010. márc. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!