Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Welsh corgi pembroke vs welsh...

Welsh corgi pembroke vs welsh corgi cardigan. Mi a különbség? :D

Figyelt kérdés
2010. márc. 26. 13:51
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Semmi
2010. márc. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%
ha jol emlékszem a pembroke: tigriscsikos színű és ugy születik hogy nincs farka, a cardigan, fehér bézs szinű és van farka! egyépként méretbe fülben fejben egyeznek! csodaszép kutyák ,jo választás ha olyat veszel!
2010. márc. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
18%
Megnéztem guglin, szerintem a színükön kívül semmiben sem különböznek. De lehet méretileg is különböznek egy kicsit.
2010. márc. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Akiteki ***** válasza:
100%

Sok. Keress képeket a googleban, meg fogod látni.

Én úgy jegyzetem meg, hogy a hosszabb nevűnek hosszabb a teste.

Cardigan: [link]

Pembroke: [link]

Biztosan van még más különbség is, de most nincs időm elolvasni a standardet.

Itt megtalálod: [link]

[link]

2010. márc. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2010. márc. 26. 14:11
 6/9 anonim ***** válasza:
36%
A Cardigan a hosszú farkú és a csíkos-fehér, a Pembroke vörös-fehér és rövid farkú.
2010. márc. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
85%
Nemcsak a farokban van különbség! A cardigan teste is hosszúkásabb, a pembroke legtöbbször születetten csonkafarkú. Színváltozatok mindegyik lehet mindkettőnél.
2010. márc. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a cardigannak rövid a szőre és elég változatos színekben van. Pembroke hosszabb szőrű. Többi különbséget viszont nem tudom.
2010. márc. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A pembroke ilyen:

[link]

Csak sable lehet, a farkát általában vágják, de mostanság a törvények miatt egyre tökk farkas pembroke van. Ők rövidebbek egy kicsit, és szőrösebbek.


Cardigan:

[link]

A fülük kicsivel nagyobb, hosszabbak, bármilyen szín elfogadott, de a fehér nem lehet túlnyomó többségben.


Szerintem a képek alapján jól lehet látni a külyönbséget, persze van több is, ezek a legészrevehetőbbek. De ha tényleg érdekel, akkor keress rá a standardjükre, ott világosan le van írva:)

2010. márc. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!