Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy vihetem ki a 10 hetes...

Hogy vihetem ki a 10 hetes kutyámat Németországba?

Figyelt kérdés
Németországban élünk, de itthon vettünk kutyust, 2 oltáson már túl van, de olvastam, hogy elvileg 3 hónapos kor alatt nem lehet kivinni. Hogy működik ez a gyakorlatban?

2016. jan. 10. 11:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hát, én úgy tudom, hogy a kötelező védő oltások után útlevelet kell csináltatni, de inkább kérdezz egy állatorvost
2016. jan. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
2016. jan. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igen az útlevelet azt megcsináltatjuk, ezt a petpassportosat meg már sokat olvasgattaman, csak ezzel a résszel van bajom: "Figyelem! 2014. dec. 29-től kezdődően Hollandiába kizárólag érvényes veszettség elleni oltással, legkorábban 15 hetes életkort betöltve lehet kutyákat, macskákat és vadászgörényeket bevinni. Hivatalosan nem erősítették még meg, de állítólag Németország is hasonlóan változtatta meg a szabályozását." ...állítólag?
2016. jan. 10. 11:30
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem viheted ki csak érvényes veszettség elleni oltással. Ami az oltás után kb. 10 nappal van. Megpróbálhatod feketén bejuttatni, de ha elkapnak, drága baleset lesz.
2016. jan. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
2016. jan. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Bocsi...elnéztem az országot.

[link]

2016. jan. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
ha Németországban éltek akkor eleve irassátok a saját nevetekre a kutya utlvelét. vagy hagyjátok addig a tenyésztőjénél amig nem utazhat. habár ez egy akkora baromság. nem értem mi a különbség, ha nyiregyházáról viszem Szegedre, vagy Budapestről Németországba, amikor az union belül egyságes az oltási program.
2016. jan. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Útlevelet kell kiváltani hozzá, es a kotelezo oltasoklegyenek meg. Mi is most hoztuk be karácsony után az ajandek kutyust :)


Aztan bemesz az utlevelevel a varoshazara es bejelented.


A nemet szabalyok szerint 8 hetes korban valasztjak le az anyjarol, de mi olyan orszagbol hoztuk, ahol mar 6 hetesen, nem szolt erte senki.

2016. jan. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

külföldről szeretnék kiskutyát, ezért van (minimális, mert végül nem hoztam el) infóm.

elvileg 15 hetes kor alatt nem viheted át a kutyát a határon, akármilyen papírja van. persze lehet, hogy épp szerencséd van, nem kapnak el és gond nélkül átmentek, de ha ellenőrzik szívás, mert büntetést is kapsz és a kutyát is elviszik karanténba és aztán se ki-se be. DE!

a tenyésztő azt az infót szerezte nekem végül, hogy az európai országokban (azt hiszem csak az EU tagokról volt szó) van lehetőség áthozni, ha a tenyésztő külön engedélyt kap erre. belgiumról volt konkrétan szó, ahol elvileg elég szigorúan veszik a tenyésztést, kijönnek megnézni a kölyköket, kutyákat stb. és ha úgy ítélik meg, hogy a tenyésztő megbízható, kiadhatja a kiskutyáit idő előtt, HA a befogadó országban lesz egy olyan állatorvos, akihez a kiskutyával járni fognak aki elvállalja a kiskutya orvoslását és nem fogja felnyomni a gazdát és a tenyésztőt a hatóságoknál.

mivel nem hoztam el a kölyköt, nincs konkrétabb infóm, hogy íratni kellett volna -e egy szerződést az állatorvossal és a tenyésztővel és/vagy hatósági igazolást kaptunk volna, amivel áthozhattuk volna a kiskutyát, illetve nem tudom mi van olyan esetben, mint a tiétek, hogy nem tenyésztőtől új gazdihoz megy a kutya, hanem költözik. én mindenképpen utánaérdeklődnék állatorvosnál, hatóságnál, olyannál, aki nemrég hozott be kölyköt, lehetőleg kint is. még mindig jobb adott esetben várni, mint megszívni valahol.

2016. jan. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Végülos elmentünk a dokihoz, mondtuk mit szeretnénk. Szemrebbenés nélkül elkezdte kiállítani az útlevelet, annyit mondott, hogy indulás előtt egy nappal visszakell menni, mert akkor kell kapjon féregtelenítőt meg bolha elleni cseppet, és ezt be kellett írni még az útlevélbe. Kérdeztük is, hogy mi a helyzet ezzel a 3 hónappal, azt mondta, hogy az akkor számítana, ha már meg kapta volna a vesszettség elleni oltást, mert akkor ki kellene várni a 21 napot. Így aztán teljesen legálisan hazaértük :)
2016. jan. 15. 22:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!