Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van rá esély h visszahozassam...

Van rá esély h visszahozassam a kutyámat?

Figyelt kérdés

Van egy kb 10 hónapos kis tacskó-keverék kutyám.Nos panelba (főleg albérletben) nem volt a legjobb választás,nagyon sok kárt csinált sajnos :(

Hiába nevelgettük ,régebben felszedte a linóleumot,leszedte a tapétát,le szarta/hugyozta az ágyunkat :(

Már jó ideje itthon vagyok vele..tudok rá figyelni,de egyszer boltból hazaérve szétrágta kábel tv vezetéket. Ekkor eljött az a pont h nem tűrhettük tovább amiket csinál...így kivitték anyósomék, most családi háznál van egy magyar vizslával.


Tudom h az én hibám h rosszat csinált,mert nem tudtam lefárasztani :( de akármilyen rosszat csinál,mégis az első kutyám...igaz h nem olyan sok az a 9-10 hónap,de nagyon fájt h el kellett vinni :'(


Esetleg van rá vmi mód amivel még próbálkozhatunk?

Vagy esetleg ha 1-1,5éves lesz megnyugszik? Tudom h neki ott a családi háznál jobb, de...



2016. jan. 10. 09:36
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
Nevelés, aktív törődés, kutyasuli, sok séta.
2016. jan. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 bollocks ***** válasza:
100%
Alkalmatlan vagy a kutya neveléséhez, ezt be is látod, tudod, hogy a kutyának jobb nélküled, mégis vissza akarod kapni. Önzőségből ötös.
2016. jan. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%
Mi volt a napi rutinotok? Lehet, hogy jobb időbeosztással, némi változtatással már menne a dolog...
2016. jan. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Reggel delben este mentunk le setalni

Mindig ilyen 15-20perceket

Probalgattuk poraz nelkul levinni

De sokszor elfutott..alig birtuk utol erni, mert nem jott vissza

2016. jan. 10. 10:57
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
15-20 perc???? Az lóf.... ne csodálkozz, ha rombolt. Meg elszaladt póráz nélkül? Tanítottátok, hogy ne szaladjon el?
2016. jan. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A kutyát nevelni kell.

15-20 perc, pórázon az semmi. Pisilésre-kakilásra elég, de lefárasztásra nem.

Meg kell tanítani többek közt a kutyának a behívást, és póráz nélkül legalább másfél órás sétára vinni, amiközben kifuthatja magát, játszhat más kutyákkal, lehet tanítani is közben, hogy agyilag is elfáradjon. Emellett persze kell még a 2 másik rövidebb séta is.

Ha nem megy a behívás megtanítása, akkor kutyaiskola, ahol elsősorban téged tanítanak meg, hogyan kell kutyát nevelni.

A lefárasztott kutyát pedig szobakennelben lehet otthon hagyni, neki való rágnivalókkal, így nem tesz másban kárt.

Ha ezeket nem tudod neki biztosítani, akkor ne akard visszahozni.

2016. jan. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

próbáltuk tanítani a behívásra..mindig adtunk neki jutalom falatot ha vissza jöt..

de hogyha jött egy kocsi, vagy ha meghallott egy hangot egyből elfutott...vártunk egy kicsit hátha visszajön,de nem...aztán mikor nem láttuk már utána mentunk

2016. jan. 10. 11:33
 8/9 anonim ***** válasza:

Egy neveletlen, virgonc, saját feje után menő kutyát nem engedünk el pórázról csak úgy.


Javaslom, hogy eleinte zárt helyen (pl. nagyobb futtató, kert, ház) gyakorold a behívást. Utána lehet hosszú, 10 méteres heveder v. zsinórpórázzal a szabadban is gyakorolni. A családi házas környezetben, ahol most van, ott is simán lehet gyakorolni.

Meg kell tanulni határozottan tiltani.


A 15-20 perc séta az kb. semmi, túl sok volt az energiája és unatkozott, ezért amortizálta le a lakást. És még kölyök, ne csodálkozz, ha nem fér a bőrébe :)



Nekem tacskó-staffordshire terrier keverékem van, mindkét fajta legfárasztóbb tulajdonságait örökölte, képzelheted.

Napi szinten min. 3 órát sétálunk. reggel és este kb. 40 perc, délután meg egy hosszabb, bandázós séta, amikor alkalma van más kutyákkal találkozni, de ez is csak akkor fárasztja el, ha van kivel őrült módjára futni vagy nála 3x nagyobb kutyákkal birkózni. Ha jó idő van, szinte minden nap megyünk kutyatársaságba.

Én csak 2 éves kora körül kezdtem el pórázról elengedni a parkos/erdős részeken, addig csak szigorúan futtatón), mert addigra voltam annyira biztos magamban, hogy minden helyzetben tudtam kontrollálni. De ő elég nehéz eset volt, ha kutyát látott torpedóként odarohant volna, mókusokat le akarta gyilkolni, kötekedett a nagyobb termetű kan kutyákkal, ugatott minden emberre aki nem volt neki szimpatikus, szóval megvoltak a kis hülyeségei. CSAK AKKOR engedtem el, amikor ezekről sikeresen leszoktattam. Persze volt, hogy odament engedély nélkül más kutyához vagy elrohant mókust üldözni, nyilván minden kutya hibázik, de úgy leszidtam érte, hogy azóta eszébe se jut a saját feje után menni.


Ezt csak azért írom le, hogy tudd, mit jelent kutyázni :)


Ami a te kutyádnak kell:

-sokkal hosszabb séták

-fizikai és mentális fárasztás (fizikai:séta, futás, kötélhúzás, mentális: fegyelmezett séta, trükkök tanulása, nyomkövetés (ez nagyon jó!))

-határozott gazdi, aki nem idegeskedik, ha rosszalkodik a kutya, hanem higgadt, határozott marad és MINDIG eléri, amit akar


Egyáltalán nem tűnik vészes esetnek a kutyád, csak tényleg semennyire nem fárasztottad le.

2016. jan. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha vállalod a kutyasulit és a napi minimum 2 óra sétát, akkor hozd vissza. Ha nem, akkor viszont jobb neki ott, ahol most van.
2016. jan. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!