Kezdőoldal » Utazás » Európa » Németországba szeretnék...

Németországba szeretnék költözni a barátommal. Szeretném magammal vinni a kutyámat. Van/ volt még valaki így?

Figyelt kérdés

Szeretném magammal vinni a kutyámat. egy lassan 3 éves Goldenem van itthon. Itt tudnám hagyni a családomnak, de én vagyok a gazdája és nem is tudom melyikünknek lenne rosszabb, ha itt hagynám, neki vagy nekem. A családom jól gondját viselné, de én inkább mégis magammal vinném. Hogy állnak ezekhez a dolgokhoz a németek? Mennyire megengedett, hogy lakásban kutya legyen. kis kertes albérleteket keresek, mert ha nem vagyunk otthon akkor nem akarom, hogy a lakásba legyen, de napközbe a nappaliba mondjuk beengedném. Itthon is kb így van tartva.

Mennyire lesz nehéz ilyen albérletet találni? Ingolstadt környékére szeretnénk költözni. Ha valakinek van jó tippje vagy esetleg a környéken lakik tudna segíteni?


2013. ápr. 16. 12:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Németországban más a kutyatartási szokás mint Mo-n.

Elöször is itt kertben azért nem tartanak kutyát mert ha a kutya ugat és folyamatosan akkor kihívják az ordnungspolizeit és azok elöször figyelmeztetnek, majd megbüntetnek, de a kutyát is elvihetik. Vagy is kutya se lakásban se kertben nem hangoskodhat. Persze ugathat, azzal semmi probléma nincsen, de olyat senki nem tür el, hogy egésznap ugasson vagy a kerítésnek ugorjon ha egy babakocsis vagy más kutyás arra megy.


A másik, hogy kicsi kertes lakás van, a legtöb társasáház udvara úgy van megcsinálva, hogy az alsó lakónak van elkerítve és az a lakásához tartozik, ezek szuper jók, mert olcsobb mint egy ház, még is van apró kertecske. na de ilyet találni iszonyat nehéz, akár évekbe is eltarthat, vagy ha találtok tuti valamiért lepusztult.

Kutya tartást a tulaj vagy elfogadja vagy nem, természetesen nehezíti a lakás találást a kutya ténye, de nem lehetetlen.


Vagy is ha kiakarod vinni a kutyádat arra készülj fel, hogy egésznap a lakásban kell lennie, és csak akkor tudod kiengedni ha otthon vagy vele. Viszont a németek mindenhove viszik a kutyákat. Még a plázákba is beengedik öket, de mindenhol ahol kirándulásos hely van a kutyák is ott vannak.

2013. ápr. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy fog alkalmazkodni majd az új helyzethez. Itthon csak akkor ugat, ha jön valaki. Meg esetleg néha egy egy galambot vagy ilyenek, de nem sokszor ugat. Nálunk úgy van jelenleg itthon, hogy ha otthon vagyunk akkor a kutya ha szeretne bejön ha nem akkor kint maradhat, ha pedig nem vagyunk otthon akkor a kutya kint van.

Úgy szobatiszta, hogy szól ha ki kell neki menni. A lakásba nincs neki alom vagy ilyenek, hogy elvégezhesse a dolgát, ezért kellene olyankor kint lennie. Meg nehogy unalmába valamit szétszedjen. pl: cipőt vagy ilyenek.

Köszönöm első a válaszod hasznos volt.

Én is olyan lakásra gondoltam, mint amit írtál. remélem találunk valami jót.

azért még várom a válaszokat :)

2013. ápr. 16. 13:09
 3/3 anonim válasza:
Konkrétan kutyás lakás témával nem találkoztam, de láttam kutyákat Stuttgart környékén, ahol tesómék laktak tavalyig. Szerintem a kutya elhelyezése részletkérdés lesz, a tulaj megmondja, hogy lehet vagy sem, mert az ő döntése. Amilyen kis rendtudóak, szerintem még abban is segítenek, hogy kell-e papír, bejelentés, stb. hozzá. Kezdjétek el túrni az ingatlanos hirdetéseket, és először a kutya nélkül nézzetek körül, mert a jó helyen van-olcsó-jó lakás hármasból csak kettő teljesülhet, és nektek kell eldönteni, hogy min legyen a hangsúly. Itthonhoz képest elmebeteg áron van még az albérlet is, szóval érdemes alaposan utánajárni. Az időzítés is fontos, van, hogy jó előre meghirdetik a lakást, amikor még nem is költözhető. Szeretnek előre tervezni.
2013. ápr. 29. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!