Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Napokig tartó szakadó esőben...

Napokig tartó szakadó esőben hogyan mozgatjátok le nagytestű kertben tartott kutyátokat?

Figyelt kérdés

Próbálnék én játszani vele, de értelemszerűen nem sok kedve van a bokáig érő sárban, két perc alatt átázott bundával szaladgálni. Elücsörög mellettem a teraszon, amíg simogatom, meg ott még játszogat is, de az ugye nem az igazi...

Behoztam a lakásba kicsit megszáradni, meg áttörölgettem, hogy azért ne csuromvizesen menjen be az óljába, de azért nem tudom, mennyire okoz gondot, hogy majdnem egész nap ott bent fekszik.


2016. jan. 10. 11:13
 1/10 anonim ***** válasza:

Én lakótelepen élek. Nagytestű, hosszú szőrű kutyám van. Magasról nem érdekli, milyen időben vagyunk kint naponta 4x. Most éppen kisebb tavakban és latyakos hóban rohangál a haverjaival, vagy éppen a labdája után. Tegnap inkább engem zavart, hogy ronggyá áztam.

Nekem ilyen a kutyám. Ha a tied nem akar virgonckodni, hagyd békén. Nem lesz semmi baja, ha pár napig nem mozgatod le a szokásos módon.

2016. jan. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Panelosok vagyunk, de az én kutyám esőben nem hajlandó lent lenni, csak amíg nagyon muszáj. Mondjuk érthető, mert a víztől kisebesedik a bőre. Volt esőkabátja, de utálta, csak az érdekelte, hogy leszedje magáról. Ha elállt az eső, akkor már semmi gondja nincs, akkor órákig dagonyázna a sárban (ezt viszont nem engedem, mert utána fürdetni kellene, ami megint sebekhez vezet)
2016. jan. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 bollocks ***** válasza:
Miért a sárban játszanál vele ahelyett, hogy elvidd sétálni?
2016. jan. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 nemcso ***** válasza:

Nálunk kuvasz és pumi él a házon kívül. Mindegyiknek saját ólja van. Az ólakba hideg, csapadékos időben szalmát teszünk, ami egyrészt meleget ad, másodsorban felszárítja a kutya bundáját. A kutyák akkor jönnek elő mikor akar, akkor fekszenek el az óljukban mikor akarnak.. Mivel kettő van, ha akarnak játszhatnak egymással.

Voltak rövid időszakok, mikor csak egy-egy kutyánk volt, akkor naponta többször kimentünk hozzá, hogy lásson, érezzen bennünket. De akkor is rendben elvolt kint az házában.

2016. jan. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

ma 12:53

Ugyan mondjál már ma olyan helyet, ahol nincs sár. Olvad mindenhol.

2016. jan. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Semmi baja nem lesz, ha pár napig nincs megfuttatva. A legtöbb kutya ugyanúgy utálja ezt a latyak időt, mint mi, legszívesebben bóbiskolnak az óljukban. (Tegnap úgy kellett kikönyörögnöm a kutyáimat a helyükről, mikor mentünk sétálni, pedig rendszerint már attól megőrülnek, ha csak ránézek a pórázra.)

Ha tudod, vidd füves terepre, valami rétre, ami csak vizes, de nem sáros.

Tanítgathatod is, az legalább agyban lefárasztja.

Nem a világ vége, ha pár napig nem rohangálnak, mással is megesik, hogy ki se akar kelni az ágyból. :)

2016. jan. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mi is panelosok vagyunk és kistestűim vannak.


Mi 3x fél órát vagyunk lent ilyen időben,egy az,hogy csurom vizesek lesznek 5 perc alatt és abban sétálgatni nem kellemes. Itthon még játszok velük,meg agyilag fárasztom őket. Teljesen jól meg vannak így :) Ha jobb idő lesz többet megyünk majd :)

2016. jan. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 bollocks ***** válasza:
#5: bármely nem földes terület, rét, park, akármi, ahol fű van. Igen, latyakos, de nem sáros.
2016. jan. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az én kutyámat nem érdekli a sár, eső... És az sem, hogy én megázok .Sajnos rossz időben is játszani kell vele. Már megszoktam, hogy a játszós ruhámat naponta kell cserélni :) kutya ezzel jár :)
2016. jan. 31. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 sirmckovik ***** válasza:
Téged zavar leginkább az eső, mimtsem a kutyádat. Hidd el, ha felszabadultan tudnál létezni esőben, akkor a kutyád is tudna. :)
2019. dec. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!