Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek normális, ha egy...

Szerintetek normális, ha egy nagytestű kutya fejvesztve menekül egy pincsitől?

Figyelt kérdés
Nyilván költői a kérdés... Sétáltattam kutyusom, és találkoztam egy pöttöm kis szőrgombóccal, nagyon kedves kutyus volt. Aztán láttam, hogy oldalról jön egy nagytestű, olyan vizsla méretű, nagyon hosszú szőrű kutyával egy kisfiú. Mikor meglátta a kutyákat, rögtön jó közel húzta magához a sajátját, és erősen tartotta, ezért én nem is engedtem oda az enyémet, mert azt hittem, hogy agresszív. De a másik kicsi, aki a nagyobbnak kb. a bokájáig ért, vidáman elindult felé. Erre a nagy fülét-farkát behúzva eszeveszett menekülésbe kezdett, ahogy a fiú is, miközben elrángatta a kutyát a másik elől, aki próbált úgy helyezkedni közben, hogy a másikkal ellentétes irányba kerüljön. Én nagyon szomorú lettem. Hogy lehet egy kutyát így elrontani? Szinte rettegett szegény...

2015. dec. 30. 16:49
 1/4 anonim ***** válasza:
44%
Láttam már német juhászt is aki egy csivava elől bujkált 😊(az előző nem a mienk) de a mi németjuhászunk is félt a toy uszkártól és a csivavától is igaz,hogy egyszer kétszer bokán harapták a nagyot de ő ezért félt tőlük
2015. dec. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy el lett rontva. Nem ismered a kutyát, az is lehet, hogy ideggyenge, születésétől kezdve ilyen. Az is lehet, hogy menhelyről hozták ki és még csak most gyakorolják, hogy milyen kutyát látni... nem ismered a kutya előéletét.

Egyébként pedig tapasztaltból mondom (mivel nekem is pincsim van), hogy nem a méret a lényeg. Ha a pincsi dominánsabb mint a másik, akkor ő lesz felül. Láttam én már pár nagy kutyát meghunyászkodni és behódolni a pincsim előtt.

Ő alapjába véve domináns főleg azokkal a kan kutyákkal akiket kiskorától ismer, és fiatalabb nála jóval. Magától nem kezdi a dominancia harcot, de azt soha semmilyen körülmények között nem tűri, ha valaki felül próbál dominálni. Ha alapból úgy közeledik, hogy na gyere most akkor lenyomlak. Akkor sajnos hajlamos rá, hogy neki ugorjon.

2015. dec. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Régóta látom a kutyust és azt hiszem, fajtatiszta. Láttam hajszálpontosan ilyen kutyát fajtakalauzban, de sajnos nem emlékszem, mi a fajta neve, de hosszú szőre van, ami szürke-fekete.

A pincsi pedig nagyon kedves volt...

2015. dec. 30. 18:51
 4/4 anonim ***** válasza:
Felénk egy dobberman fél a pincsitől, baj van az idegeivel mint a gazdájának.
2015. dec. 31. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!