Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szuka vagy kan?

Szuka vagy kan?

Figyelt kérdés
Kiskutyát veszek. Van-e jelentősége, hogy kant vagy szukát veszek-e?

2016. jan. 13. 17:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
Van, az egyik tud szülni, a másik nem.
2016. jan. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
76%
A kanok általában engedetlenebbek kisebb korukban, sok hím a szukák után fog rohangálni tüzeléskor, és alapból nagyobbra nőnek. De ez csak általánosan igaz. Nekünk is hím kutyánk van, sosem volt vele semmi gond, még annyi se, mint az átlag szukákkal. Úgyhogy attól függ, hogy neveled a kutyát.
2016. jan. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Kanokkal átlagban nehezebb a tüzelési időszakban is meg hamarabb keverednek verekedésbe.


Persze ivartalanítással és rendes neveléssel ez is megoldható :)



Én szuka párti vagyok,mindig is szukáim voltak.

De lehet a közel jövőben kanom lesz,hogy megtudjam milyen egy kan kutyával élni.

2016. jan. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
67%
Egy cimborámnak kan kutyája volt, most szuka van. Azt mondta azért jobb a szuka mert ezt leviszi sétálni akkor leguggol és kiengedi a forró vizet lehet vele visszamenni. A kan kutyát meg mindig minimum fél órát kell sétáltatni de még akkor sem üres. Persze meg kell sétáltatni a nőstény kutyust is, de nem mindegy ha sietned kell hogy csak lerohansz vele vagy kötelező körbejárni a fél kerületet.
2016. jan. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
76%
A kan balhésabb de szebb nagyobb,a szuka kezesebb de ha tüzel akkor piszkol és nagyon kell vigyázni nehogy befedezzék. Persze ott az ivartalanítás is.
2016. jan. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Első válaszoló: a viselkedésre gondoltam, amint azt a többi válaszoló fel is fogta, legközelebb kiírhatom a gyengébbek kedvéért. ;) Amúgy Akita lesz, ha ez számít valamit.
2016. jan. 13. 18:24
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Heréltem is van, szukám is van. :)

Ivaros kant az életben nem tartanék. Balhésak, könnyebben kapnak össze, és ha kifogsz egy keményebb, domináns egyedet, felkötheted a gatyót. A kanok természetes szaga valamivel erősebb, mint a szukáké, és nehezebben nevelhetőek.

A szuka ellen viszont áll a félévenkénti tüzelés, amit - ha csak nem egy többszázezres tenyészállat - meg lehet oldani ivartalanítással. Tapasztalatom szerint a szuka simulékonyabb, engedelmesebb, ám hisztisebb is. :D Az én heréltem a mai napig próbál keménykedni a nála nagyobb, ivaros kanokkal... A szukám ezzel ellentétben minden kutyával remekül kijön, főleg a leányokkal szeret játszani. :)

Én mindig szukát választanék.

2016. jan. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán fajtafüggő a dolog, inkább egyedenként változik a viselkedés. Ismerek olyan ivaros szukát, aki legszívesebben mindenkit megenne, de olyan ivaros kant, akinek vajból van a szíve, és abszolút omega.

Ha akita, ha skót terrier vagy kuvasz, mindig az egyéniséget nézd, amikor kiválasztod a kicsit! Először tedd félre a nemek közti kérdést, és csak magát a kiskutyát figyeld: mennyire aktív, mennyire akar előtérben lenni, mennyire nyomulós, hogy viselkedik a testvéreivel, stb. Már 8-10 hetes korban, ha jó szemed van és értesz hozzá, rengeteget meg lehet tudni a leendő családtag habitusáról. :)

2016. jan. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Én is szukára gondoltam, de az utolsó válaszolóval is egyet értek. Gondolom ha nem túl nyomulós a kiskutya, akkor felnőtt korban sem akar uralkodni rajtam.
2016. jan. 13. 18:37
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha olyat választasz, akinek a tej is megalszik a szájában, várhatóan felnőttként nem fog Führer-ként viselkedni. :)

Nekem ugyan két staffim van, egy tenyésztőtől vásárolt és egy mentett. A törzskönyves kutya olyan lett, amit vártam: nem volt túlbuzgó, nem tépte a tesókat, nem volt a rivaldafényben, de érdeklődő volt és kíváncsi. Most, 5 évesen is egy nyugodt, halvérű kutya, abszolút nem pörgős, nem ugrik ki a bőréből semmi miatt. :)

2016. jan. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!