Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy szuka kutyám, aki...

Ajosy01 kérdése:

Van egy szuka kutyám, aki elég domináns természetű Tudnátok segíteni? A többi lent van.

Figyelt kérdés

3 éves lesz májusban.

A területén,az udvarunkon nagyon agresszíven viselkedik más kutyákkal,pontosabban a szukákkal és a kölykökkel,valamint idegen emberekkel.

Séta közben letolja a többi kutyát,gondolom ez természetes,nincs mit védjen a testi épségén kívül...

Kan kutyákkal hamarabb összehaverkodik,mint a szukákkal.

Elég okos kutyáról van szó,szófogadó elengedve (póráz nélkül,nem volt még megkötve)is.

A 2 kérdés az lenne,hogy:

-Ebben az esetben egy kan(ivartalanytott) kutyával/kölyökkel szoktassam össze vagy jobb lenne neki egyedül?

-Szerintetek mennyire bevált egy felnőtt és egy kölyök kutya összeszoktatásánál az,hogy ölbe vesszük a kölyköt engedjük,hogy megszagolja és,ha bántani akarja rászolunk és azt mondjuk "fúj!"?



2016. jan. 6. 21:58
 1/6 I.Vanda ***** válasza:
próbáld először területen kívül összeismertetni szerintem de az is jó amit te mondasz mi eddig mindig úgy csináltuk de szerintem csak a területet védi tudatnod kell hogy a kis kutya hozzád tartozik :)
2016. jan. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 I.Vanda ***** válasza:

[link]

itt minden le van írva

2016. jan. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Most mi a kérdés?


Az, hogy van egy szuka kutyád aki domináns? (az enyém is az)


Vagy úgy általában nem tudsz mit kezdeni a domináns kutyákkal?

2016. jan. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm 1-es és 2-as.Kedves 3-as megfogalmaztam a kérdést.
2016. jan. 7. 00:31
 5/6 anonim ***** válasza:

Másik kutyát csak azután vigyél mellé, ha megtanultad a jelenlegit kezelni, azaz tudod hatékonyan tiltani a viselkedését.

Kutyákkal szocializálni kellene, vannak erre tanfolyamok.

A kölyköt nem jó ötlet ölbe venni, és úgy ismertetni vele.

2016. jan. 7. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Falin élek(ezzel nincs is gond).

Kezelhető,kb 1-2 hónapos lehetett amikor hozzám került.Egy kamion előtt kaptam el az útról.Én felneveltem.

Utánanéztem a tanfolyamoknak a környéken,és a legközelebbi 100 km.-te van tőlem.Kérlek emiatt ne olthassatok,hogy "akkor ne tarts kutyát!".

2016. jan. 7. 09:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!