Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mudi jó a baromfik védelmére?

Mudi jó a baromfik védelmére?

Figyelt kérdés
Kertünknek egy kisebb része baromfi udvar, ahova előszeretettel járnak nyestek és rókák. Egyszer már sikeresen fosztogattak ott, ezért szeretnénk egy olyan kutyát, ami elriasztja ezeket a ragadozókat, és nem eszi meg az esetlegesen elkóborolt csirkéket. Tudom, hogy a mudi elsősorban terelő kutya, de az lenne a kérdésem, hogy alkalmazható-e a fenti feladatra is. Köszönöm.

2016. jan. 14. 15:43
 1/6 kutyamutyi ***** válasza:
0%
Háát szerintem a szaga és ha ugatja őket elriaszthatja a kisragadozókat, de ezt egy keverékkel ugyanúgy el lehet érni. Ha kifejezetten ilyen kutyát szeretnél én a terriert ajánlanám, vagy egy vadászösztönnel vagy őrzőösztönnel fokozottan rendelkező fajtát.
2016. jan. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%
A mudinak is van vadászösztöne kedves első, nem hiába lehet vele hajtani és rágcsálót irtani. Persze a vadászkutyák jobbak vadászni, viszont a háziállatokkal való bánáshoz és együttéléshez igenis egy terelőkutya a jobb.
2016. jan. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 kutyamutyi ***** válasza:
Kedves második, egy bizonyos szinten minden kutyának van vadászösztöne. Azért ajánlottam erősebb vadászösztönnel rendelkező kutyafajtát, mert a célt "jobban szolgálja" a hevesebb vadászkedv. Szerintem
2016. jan. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 kutyamutyi ***** válasza:
2016. jan. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
77%
Akkor a célt nem érted rendesen. A kérdező egy olyan kutyát akar aki megvédi az állatokat. Erre a pásztorkutyák és a terelőkutyák alkalmasak, utóbbiak azért nem annyira, mert nem elég erősek. De ebben az esetben szerencsére nem medvék vagy farkasok ellen kell védekezni. Erre találták ki őket. És nem az erdőbe akar elmenni vadászgatni. Amire a vadászkutyák lennének jók. Teljesen más munkakör. Csak azért mert vadak vannak bennük, meg az esetleges elfogásuk, még nem szabad összekeverni.
2016. jan. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha kiskorától baromfi közt nő fel, és megtanulja, hogy nem szabad bántani, akkor alkalmas rá. Persze csak felnőtt korában szabad teljesen felügyelet nélkül hagyni a tyúkokkal, mert a terelőösztön vadászatba is átcsaphat a játékos kergetés hevében.


Nekünk nincsenek tyúkjaink, de apósom tanyáján sokat voltunk, így a mudijaink tudják, hogy nem szabad bántani a szárnyas népséget. Így amikor a szomszéd kakasa átrepült hozzánk, még azt sem bántották, hanem amikor kiléptünk az ajtón, elénk rohantak izgatottan árulkodni a "betolakodóról". Ugyanezt tették, mikor kiesett egy rozsdafarkú-fióka a fészekből (szerencsére a szénára).


Sőt, mi nyuszikat tartunk, és most már teljesen felügyelet nélkül legelhetnek az udvaron, mert nem hajkurásszák őket a mudik. Csak parancsra, de akkor sem bántják, hanem bekergetik a helyére, vagy leszorítják és nyalogatják, amíg oda nem érünk, és fel nem vesszük a nyulat. De az egeret, patkányt megfogják! Bámulatosan okos kutyák, csak sokat kell velük foglalkozni, sétálni mert az unatkozó mudi rombolásra, ásásra, fölösleges ugatásra hajlamos.

[link]

2016. jan. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!