Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajtákat ajánlatok...

Milyen kutyafajtákat ajánlatok kintre?

Figyelt kérdés
Sziasztok!:) szeretnénk a pârommal egy közös kutyulit,de ő csak kinti kutyàt szeretne,de fogalmam nincs milyent vàlasztjunk..csak ne harci kutyàt mondjatok xD azt én nem igazàn szeretem..baràtsàgos legyen,okos csalàd szerető,stb

2016. jan. 16. 10:19
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Olyan fajta nincs,hogy harci kutya. Ha netán a staffira,pitre gondoltál ők nem is valóak kintre kerti dísznek!!!


De mit tudnál neki nyújtani?

Így nem lehet fajtát ajánlani,hogy azt se tudjuk mennyit lenne vele foglalkozva,sétáltatva.

2016. jan. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
55%

A kutya nem játék/dísz. Igényei vannak amiket ki kell elégíteni és pénzbe kerül, orvoshoz kell vinni, stb. Ja és 10-15 évre szól! Nincs rajta off-on gomb, élete végéig sétáltatni kell, naponta játszani vele, tanítani, nevelni, mint egy gyereket.


Menjetek el egy menhelyre és válasszatok onnan kutyát.

2016. jan. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Sok mindentől függ, amit nem részleteztél, látatlanban nehéz fajtát ajánlani, előtte fontos tudni, hogy:


1. mekkora a család

2. van-e kisgyerek

3. mennyi időt tudnátok rá szánni egy nap

4. mekkora az udvar (kutya mozgásigénye szempontjából nem mellékes) (füves vagy betonozott/térkövezett)

5. házőrzés fontos-e vagy sem (van olyan fajta, ami készséggel beengedi a betörőt:)



A németjuhász abszolút univerzális, én azt szoktam ajánlani. Nálam bevált.


Most úgy alakult, hogy kuvasz van. Gyönyörű jószág, hosszú fehér, jellegzetes göndör szőrzettel, ami kiválóan alkalmas az udvari környezetbe. Szukát bárki tarthat, még kezdő is. Ha kölyökkortól kezdve szocializálják, kenyérre lehet kenni, gyerekeket imádja, viszont rettenthetetlen, tekintélyt parancsoló házőrző.

Aki magyar fajtát tart, egyben missziót is vállal, mert egyrészt hungarikum minden magyar kutyafajta, másrészt sajnos kihalófélben vannak.

2016. jan. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

A "harcikutyák" is barátságossak,okossak és családcentrikussak!

Kintre csak viszont nem valok.

2016. jan. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
rossz volt a kifejezés,nem harci kutya hanem pl nem kell ilyen rottweiler vagy pitbull stb..mivel igen hosszú távra szeretnék kutyat gyerek meg nincs de majd egy pár év mulva szeretnénk a párommal,nem dísznek venném az meg a másik,imádom az állatokat lenne vezetgetve, van betonos is füves rész is az udvarban,hatalmas udvar nem lenne megkötve csak nagy ketrec lenne neki csinálva kutya házzal...
2016. jan. 16. 11:53
 6/20 A kérdező kommentje:
igen biztos majd a házba berakok egy nagy rottwilert,nem? :D bentre kistermetű kutyák valók,én Francia bulldogot szeretnék de a párom nem engedi hogy bent legyen a házba...valaki azt mondja a kutya kintre való valaki szereti ha bent van na mindenki más,de azért én se vagyok hulye hogy kirakjak egy kis termetű kutyát azért kérdezem hogy milyen fajtákat ajánlatok Kintre!! amugy még valaki ellenem fordulna hogy veszélyes kutyát nem vásárolnák mint pl pitbullt rottwiler , nincs velük semmi bajom de egy gyerek mellé nem raknám még ha meg is volna nevelve nem mernék kockáztatni..
2016. jan. 16. 11:59
 7/20 anonim ***** válasza:
Egyik kutya sem veszélyes, ha nem szaporítótól veszed, és meg vannak nevelve! De a leírtak alapján lövésetek nincs a kutyákról! Először tájékozódjatok, hátha időközben találtok olyan fajtát, ami megtetszik, mert így nyugodt szívvel nem merek ajánlani semmit.
2016. jan. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Az nem elég a kutyának hogy nagy az udvar... Főleg ha még azon beljül is be lenne zárva egy ketrecbe. Attól még hogy nagy a kert, rendszeresen sétáltatni kell! (Nem vezetgetni, nem lóról van szó..) A kert is teljesen ingerszegény környezet, tehát végtelenül unalmas lenne neki, ha egész életét a kertben töltené, a ketrecet pedig felejtsétek el, a normálisan van nevelve, felesleges a ketrec.
2016. jan. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Utolsó a lovat se csak vezetgetni kell ! 😝
2016. jan. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 gom ***** válasza:

Komondor:

Súlya:40-60kg

Marmagassága:65-70cm

Jelleme:rettenthetetlen,gyerekbarát

[link]


Óriás schnauzer:

Súlya:30-35kg

Marmagassága:60-70cm

Jelleme:mozgásigényes,intelligens

www.kutya-tar.hu/fajtak/orias-schnauzer


Német juhászkutya:

Súlya:38-43kg

Marmagassága:56-61cm

Jelleme:tanulékony,alkalmazkodó

[link]



J

2016. jan. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!