Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyésztőtől vásárolt gazdik,...

Tenyésztőtől vásárolt gazdik, tudnátok tanácsot adni?

Figyelt kérdés

Kislánykorom óta vágyok egy adott kutyafajtára, de sajnos nem lehetett kutyám amíg a szüleimmel éltem. Most összeköltöztem a barátommal és feltett szándékom ilyen kutyát venni, tetszik neki is a fajta, viszont a kutya ára miatt vannak konfliktusaink, szerinte nem normális dolog százezrekért kutyát venni. Valahányszor felmerül a pénzt-téma, mindig azzal kezdi hogy "de te százezrekért akarsz kutyát...", mintha ettől függene az egész életünk, mintha földönfutókká válnánk a kutya megvétele után... Pedig dolgozunk mindketten (közös kassza van)...


Nekik (szüleinél) eddig csak kinti, keverék kutyái voltak, ezért elég szkeptikusan áll a fajtatiszta kutyákhoz. Hogy jaj de a keverék kutya az bírja oltások meg minden nélkül kint télen-nyáron, mert keverék, mire én azt feleltem hogy egy benti szobakutya, aki már magzatkorától fogva megkapott mindent hogy egészséges legyen és az ükszülők is szűrve vannak betegségekre, gondosan kiválasztott kutyák kölyke, ugye ő (barátom) se gondolta komolyan, hogy kevesebb esélyei vannak...


Meg mindig arra hivatkozik, hogy mi van ha elüti egy autó vagy ellopják vagy majd 3 évesen random elpusztul, mert ez is benne van a pakliban. Persze, benne van, de az is hogy engem vagy őt holnap elüti egy autó, szóval erre szerintem nem lehet semmit alapozni...


Mit tanácsoltok, hogy oldhatnám meg ezt a helyzetet?


2016. jan. 17. 20:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%

Elárulod a fajtát?

Egyébként nem mindenben mond ostobaságot a barátod?

A fajtatiszta kutyák érzékenyebbek a betegségekre,megfelelő oltások és pláne megfelelő táplálék biztosítása nélkül el sem kezdjetek fajkutyát nevelni. A kölyök felér egy kisbaba érkezésével,vigyázni kell rá,tanítani,szocializálni,orvoshoz vinni és etetni közepes testű kutyám tartása évi 1300000-1500000ft. Lesz ennyid rá? Fanatikusan imádni kell mindkettőtöknek a fajtát ahhoz,hogy nézeteltérések nélkül boldogan neveljétek fel az áhított ebet.

2016. jan. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Második mondat (!)-kérdőjel helyett!
2016. jan. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
A legtöbb fajtának van fajtamentési programja. Onnan ingyen örökbe fogadható az állat. Ha közös kassza van, én nem áldoznék erre, csakis ha van saját megtakarításom és nem a közösbe kell belenyúlni. Pároddal értek egyet.
2016. jan. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Mondanám, hogy fajtamentés (amúgy az sincs ingyen), de ott ugye ritka kivételtől eltekintve szaporítós kutyák vannak, vagy fajtajellegű keverékek, és inkább felnőttek, kölykök elég ritkán.

De ez amúgy párkapcsolati probléma elsősorban, beszéljétek meg, nagyon mást nem lehet rá mondani. Ha ő ezt a mintát látta, és szerinte ez jó, akkor max. a tapasztalat fogja meggyőzni arról, hogy lehet és érdemes ezt másképpen is csinálni.


Mondjuk annyit azért megjegyeznék, hogy be lehet nézni egy állatorvosi rendelőbe random időpontban, több lesz a keverék meg főleg a szaporítós kutya, mint a TK-s.

Illetve azt érdemes belekalkulálni, hogy a kutya ára csak a töredéke annak, amit jóérzésű gazda a kutyára költ később. Az első fél évben ráköltött összegből vehetnél egy másik kutyát. Néhány látogatás az állatorvosnál, mert összeszed valamit, megsérül, satöbbi (ami sétáltatott kutyánál nyilván gyakoribb, mint a kertbe kivágottaknál, akik izoláltan élnek), és megint ott vagy, hogy olcsóbb lett volna újat venni :D

2016. jan. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

A párodnak per pillanat csak tetszik az általad kiválasztott fajta. Messze nem biztos, hogy annyira, mint neked. Ilyen bizonytalan helyzetben még nem hoznék kutyát .

Főleg, hogy eleve vitáitok vannak már az ára körül is.

2016. jan. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

15 éve vágyok erre a fajtára (nincs fajtamentésnél), tisztában vagyok az igényekkel és a hazai állománnyal, már tenyésztőkkel is beszéltem, több szakirodalmat olvastam az évek alatt, szóval nyugi, ez nem egy légből kapott fellángolás...


Dolgozok én is, meg azért nem minimálbéres fizetésünk van, nem hiszem hogy az a havi 10-20 ezer forint fog minket a földhöz vágni, amikor ő is költ a saját "hobbijára".


Azért írtam ebbe a témába, mert itt kutyások vannak, akik tudják milyen tenyésztőtől kutyát venni, a párkapcsolat témakörben meg ezekkel nincsenek képben, plussz a 90% troll...


Nem értem, ha kapcsolatban van az ember, aki magának nem jár semmi, magának nem vehet semmit, mert a másik rosszul van informálva?

2016. jan. 17. 20:59
 7/18 A kérdező kommentje:
Egyébként kistestű kutyáról van szó.
2016. jan. 17. 21:02
 8/18 anonim ***** válasza:
Vedd meg a saját pénzedből és vállald a gondozásával járó költségeket saját zsebből. Ne a közösből. És akkor gond sehol.
2016. jan. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
13%

A barátodnak tökéletesen igaza van.

Aki százezreket ad ki egy kutyára, miközben menhelyeken naponta altatják el a szebbnél szebb kutyákat, mert nincs hely, az egy álszent idióta.

2016. jan. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
29%

1.5 millió forint? WTF????


Mit csinálsz te a kutyával kedves 1. hsz?

Vezesd már le kérlek! NEM KÖTEKEDÉSBŐL KÉRDEM!

2016. jan. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!