Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát szeretnénk, de a...

Csilla-lilu kérdése:

Kutyát szeretnénk, de a testvéremmel teljesen más az elképzelésünk. Tudnátok fajtában segíteni?

Figyelt kérdés
A testvérem egy nagy, viszonylag rövid szőrű kutyát akar pl.: labrador, border collie. Én viszont egy kicsi, hosszú szőrű kutyát szeretnék pl.: yorki, cavaier king, bolognese, hevenese. Megegyeztünk a border collie-ban, de ennek a fajtának nagyon sok a mozgás igénye, ahogy olvastam.Nagy kertes házunk van, de nem hiszem hogy ki tudjuk elégíteni a border collie-nak a megfelelő mozgást és energialevezetést. Szóval tudnátok ajánlani valami családi kutyust?
2016. jan. 17. 20:55
 1/3 anonim ***** válasza:
79%
Elmentek egy kutyakiállításra és szétnéztek, biztosan láttok majd olyan kutyát ami mindkettőtöknek tetszik és meg is kérdezhetitek a gazdit/tenyésztőt hogy milyen a kutya jelleme, mik az igényei.
2016. jan. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
97%

Fontosabb kérdés, hogy a szüleitek milyen kutyával akarnak majd foglalkozni, amikor ti 5-10 év múlva baromira nem fogtok ráérni a suli, kolesz, meló, költözés, meg úgy általában az élet miatt. Velük beszéljetek elsősorban, tőletek senki nem várja el - nem is várhatja -, hogy 15 évre elkötelezzétek magatokat.

Én a helyetekben megelégednék kezdésnek egy nyugis menhelyi keverékkel. Ha nincs vele semmi különösebb célotok, akkor tökéletes partner lesz. Feltéve, hogy vele is foglakoztok rendesen, bent lakhat veletek, és naponta viszitek sétálni. Ezek nélkül nem igazán lehet családi kutyának nevezni a kutyát :) A bordert, labit viszont felejtsétek el, iszonyat foglalkozásigényük van (ami nem csak mozgást takar), és a kutya is meg ti is megszívjátok, ha az nincs kielégítve.

2016. jan. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A borderről lebeszélnélek benneteket, mert nem csak a mozgásigénye hatalmas, hanem feladatokra, munkára is szüksége van, hogy agyilag is le legyen kötve. Ha ezt nem kapja meg, akkor csak a gond lesz vele (ásás, szökés, rombolás stb.)

A fajta attól is függ, hogy mit tudnátok ti biztosítani neki. Hol élne például - amik neked tetszenek, tipikus lakáskutyák, persze napi több sétával. Kertben nem tarthatóak. Mennyi időtők lenne rá, séta, nevelés, feladatok, kutyasuli?

Mennyi pénzt szántok rá? Mármint a vételárra?

Családi kutyának jó ötlet lenne egy golden retriever például.

De én első körben azt javaslom, hogy látogassatok el egy vagy több menhelyre is. A keverék kutyák is lehetnek ugyanolyan szépek, ráadásul egyediek. Hálásak, kedvesek. Érdemes körülnézni, hátha beleszerettek egybe, mindketten :)

2016. jan. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!