Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért nem érti meg anyu, hogy...

Miért nem érti meg anyu, hogy nem akarok a testvéremmel találkozni és meghívni?

Figyelt kérdés

Fél éve már nem beszélünk, és nem is akarok vele.

Akkor a kiváltó konfliktus az volt, hogy a 10 éves fia, a 8 hónapos lányom beledobta a medencébe. Mentőt kellett hívni, volt belőle nagy gond, de a tesóm annyit nem mondott hogy ne haragudj, de még a fiára sem szólt rá.

Ő azóta sem érzi hibásnak magukat, mert letudta egy jajj csak viccelni akart... Ami majdnem a gyerekem életébe került.

Anyu is azóta megbékélt vele, és engem is erőltetni akar erre.

De én nem akarom és nem érti meg.



2015. dec. 10. 21:34
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%
Húú ez a történet nagyon durva. Én sem békülnék. Valami baj lehet a tesóddal, hogy egy bocsánatkérésre sem futotta. Mond meg anyukádnak, hogy elfogadod, hogy ők kibékültek, de ne várja ugyanazt tőled. fogadja el a döntésed.
2015. dec. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
77%
Haha de vicces... Elég hülye lehet az a gyerek, meg az anyja is...
2015. dec. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:

Elnézést, remélem érthetően fogalmaztam de nagy idegességemben írtam meg.

Nem is érdekel az, hogy anyu megbékélt vele, de tőlem ne várja. Főleg,hogy a testvérem semmit nem tesz ennek érdekében.

Nem hinném, hogy nekem kellene kezdeményeznem ezek után.

2015. dec. 10. 21:47
 4/37 acelsziv ***** válasza:
70%
Mondd meg anyádnak, hogy ha ennyire értetlen akkor hagyni fogod őt is a fenébe.
2015. dec. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
67%

Anyád is azon a véleményen van, hogy a tesód fia csak viccelni akart?

A tesód vagy nagyon szégyelli magát a történtekért (csak épp nem meri felvállalni, hanem leplezi és bagatellizálja előtted, nem kizárt, hogy a fia nagyon is megkapta tőle a magáét utána), vagy félelmetesen ostoba és nem látja át, hogy mekkora baj lehetett volna a "viccből".

Ezek után nem vall nagy intelligenciára tőled várni a békülés kezdeményezését. Ők békülhetnek, de téged nem kényszeríthetnek rá.

2015. dec. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
70%

Gondolom a fiú igazából nem akarta bántani a lányod, gyerek még, és ahogy elnézem rossz nevelést is kapott. Oké, hogy ő okozta a bajt, de egy elhanyagolt gyerekre nem igazán lehet és érdemes haragudni.

De az anyja szörnyű egy nő lehet. Én a helyében nagyon elszégyelném magam, és nem győznék bocsánatot kérni. Ha még addig sem jut el, hogy bocsánatot kérjen, és a fiára meg rá parancsoljon hogy kérjen bocsánatot a lányodtól, akkor nem is érdemli meg, hogy tartsd vele a kapcsolatot.

Anyukád meg nyilván azt szeretné, ha a gyerekei jóban lennének, és nem is kell egyetértenie a helyzettel, de elfogadnia muszáj lesz. Nyomatékosan közöld vele, hogy ebbe nincs joga beleszólni, ha erősködik, hagyd ott a fenébe.

2015. dec. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
78%
Hú várj, rosszul olvastam! A 8 hónaposat 8 évesnek gondoltam, így azért durvább a szitu. Na ilyenkor azért van létjogosultsága egy nevelő célzatú pofonnak!
2015. dec. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:

Anyu most így karácsony közeledtével békült ki vele.

Ő sem beszélt vele sokáig, csak most így próbálkozik.

És nem érti meg, most úgy csinál mintha nem történt volna igazából semmi komoly.

2015. dec. 10. 22:29
 9/37 Lina63 ***** válasza:
94%
Húú bakker. Én tuti megp.csáztam volna azt a neveletlen ta.nyos kölyköt. Bocsi, de átérzem a helyzeted. Én ilyen szituban közölném anyámmal is, hogy ha tovább erölteti a kibékülés dolgot akkor vele sem beszélek.
2015. dec. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
0%
És te mégis hol voltál,hogy ez meg történhetett?Egy 10éves gyerek már elég nagy ahoz,hogy ilyent nem lehet tenni.Gyanítom gyagyás a gyerek,már pedig ha zakkant még nagyobb a te felellőséged miért hagytad a közelébe.Most egy életen át fujni fogsz a tesódra ?talán le kéne ülni és végérvényesen letisztázni ki mibe hibázott.
2015. dec. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!