Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tudnék anyával és részben...

Mit tudnék anyával és részben a testvéremmel kezdeni? Kifejtés hosszú lett

Figyelt kérdés

Én idén kezdtem a főiskolát. Elég kemény a kar(ETK), ahova járok és van néhány olyan tárgy, ahol azt tanuljuk amit az orvosok(pl élettan), matekot és kémiát ráadásul újra fel kell vennem.


Itt van a vizsgaidőszak 2 hét múlva lesz 4 tárgyból vizsgám, de nem tudok tanulni. Anya állandóan nyaggat, hogy takarítsak, nővérem mondjuk itthon van mert jelenleg nem dolgozik, de ennek ellenére mindenki tőlem várja a csodát.

Nekem erre nincs időm. A sulit levelezőn csinálom, mellette dolgozom. Az összes szabadidőm erre szántam ebben a félévben. Volt egy kapcsolatom, ott a fiú nem bírta a kiképzést és egyik napról a másikra megszűnt a kommunikáció, a barátaimat is kicsit hanyagoltam és a hobbim is.


Egész nap azt kell hallgatnom, hogy anya nem talál valamit(nővérem nem tud rendesen elpakolni, mert mindent összekever ami főleg a ruhákra igaz) vagy miért nem lett ez vagy az megcsinálva.


Tesóm is nyaggat, hogy segítsek neki a takarításban, pedig ő sose könnyített az én helyzetemen. Amikor ő érettségizett akkor én csináltam mindent helyette. Elvileg vissza kellett volna ezt kapnom amikor én érettségizek, de akkor ő meg OKJ-s vizsgázott. 2 évre rá meg én OKJ-ztem és akkor is nekem kellett mindent csinálnom, pedig az egyik legnehezebb ilyen képzésre jártam.


Most karácsonykor is tanulnék, mert ha dolgozok akkor ugyan du. 3-ra legkésőbb hazaérek, de kell kb 2 óra hogy magamhoz térjek és neki tudjak állni tanulni. Nem tudom miért, de kb dél körül rám jön egy punnyadtság, mint amikor front változás van és kb a világomról se tudok, amíg ki nem pihenem magam.


Amikor azt mondtam anyának, hogy abbahagyom a sulit, akkor azt mondja, hogy eszembe ne jusson, de az állandó üvöltözések közepette meg nem lehet koncentrálni(ráadásul alapjáraton nem egy csöndes ember. Állandóan csapkod és az alap hangereje is olyan mintha ordítana). Elköltözni se tudok, mert ha a jelenlegi fizumból levonom az iskolával járó költségeket akkor maradna kb 50.000 ft-om.


Anyáról tudni kell, hogy egy egyszerű szakmája van, de nem abban dolgozik. Többnyire hétfőtől péntekig dolgozik csütörtök kivételével, hajnaltól késő estig. Néha vannak hétvégi melói is. Én elhiszem, hogy fáradt meg minden de évek óta nem csinál itthon semmit, mert leginkább én vezetem a háztartást. Annyira nem csinál semmit, hogy a szennyes ruháját sem viszi ki a szennyes tartóba és a kávés poharát is lerakja valahova, ahelyett, hogy kivinné legalább a konyhába.


A másik probléma anyámmal, hogy eltervez valamit, hogy korán felkel, nekiáll a dolgának, erre minden áldott alkalommal az van, hogy reggel a telefonját nyomkodja, meg alszik és délben kap észbe, hogy csinálni kellene valamit és kezdődik az üvöltözés elölről. És már csak azért sem csinál semmit, mert elment az egész nap szerinte.


Sok mindent tudnék még írni, de már így elég hosszú lett.


23L


2015. dec. 25. 10:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát, semmit nem tudsz csinálni, végzel az egyetemen, és elköltözöl. Ők nem fognak megváltozni, úgyhogy ez az egyetlen megoldás
2015. dec. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Diákhitel, és költözés. Oké, nem szerencsés hitellel kezdeni az életet, de idegösszeroppanást sem szerencsés kapni, ennek pedig az lesz a vége.
2015. dec. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Talalj egy helyet, ahol tanulni tudnal. Nagyszuloknel, egy baratnal, konyvtarban... Mindegy, csak ne sokat legyel otthon az alvasidot leszamitva. Jobbat nem tudok :)
2015. dec. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
54%

2 felnött lány is otthon lakik és egyikötök se tudna egyedül megélni

hát még jó hogy nem ő csinálja a házi munkát is

és se tennék arréb egy poharat se ha 2 ingyenélő felnött gyerek is a nyakamon lakna

2015. dec. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


Nem tudom, te mit olvastál de egyáltalán nem vagyunk ingyen élőek. Jó most én nem adok haza fixen pénzt, mert a sulira költök és így beszéltük meg anyával, de dolgozom az iskola mellett!

Tesóm kicsit más eset. Többnyire ő is dolgozik, csak most pár hete rúgták ki és ezért van otthon.


Azt meg nem hiszem el, hogy egy felnőtt ember képtelen legyen kivinni a szennyesét, vagy legalább ünnepnapokon beszállni a háztartásba, hamár egyszer 10 éve nem csinál effektíve otthon semmit.

2015. dec. 25. 20:38
 6/6 A kérdező kommentje:

Mellesleg csomó mindent én szoktam venni(kaja, tisztálkodási szerek, különböző számlák stb). Még anyának ruhát is veszek, ha úgy van, mert az is a baja, hogy nincs mit felvenni.

Más a két kezét összetenné, hogy én legyek a gyereke.

2015. dec. 25. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!