Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szuka rottweilert mennyi idős...

Szuka rottweilert mennyi idős korban szoktak ivartalanítani? És hogy zajlik a műtét? Mire készüljek utána?

Figyelt kérdés

Mi az, amit feltétlenül kérdezzek meg az orvostól, hogy tudjam, tényleg jó orvos-e, jól fogja csinálni a műtétet?

És a műtét után hány napig kell a kutyára fokozottan figyelni? Vennék ki szabadságot, ha szükséges. Mit nem csinálhat a kutya?


2016. jan. 23. 10:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Az én kutyám 8 hónapos korában lett ivartalanítva, még az első tüzelés előtt. Én egy állatklinikán ivartalanítattam, mert az előző doki nem bánt jól a kutyával, és nem mertem rábízni... meg egy klinika azért mégis jól felszerelt, igaz, hogy általában drágábbak is, mint egy maszek orvos, de én a kutyám egészségén nem spórolok.

A műtét napjára és utána még pár napra érdemes szabit kivenni. A műtét előtt 12 órával már nem ehet semmit a kutya. Nekem csak akkor adták ki, amikor már ébredezett az altatásból. Hazaérve befektettük a kosarába, és párommal felváltva vigyáztunk rá. Késő délután műtötték, így aznap már nem is nagyon kelt fel, mikor az altató teljesen kiürült a szervezetéből, akkor ivott aztán vissza is feküdt (amíg az altató ki nem ürül teljesen, előfordulhat, hogy bepisil, az én kutyám hányt is, szóval azért érdemes mellette maradni egy darabig). Aztán másnap már teljesen virgonc volt, futkározni, ugrálni, játszani akart, de nem lehetett a sebe miatt, szóval továbbra is fokozott figyelmet igényelt. Amíg ki nem szedték a varratokat, addig én nem is engedtem nagyon futkározni, játszani, nehogy baj legyen, illetve még arra kell figyelni, hogy a seb ne gyulladjon be, mert akkor a gyógyulási idő kicsit kitolódik (figyelni kell, hogy a kutya ne nyalja, ne piszkálja). A műtéttől számított 10 nap múlva kiszedték a varratokat, és utána visszaállt a rend. :)

2016. jan. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

" (figyelni kell, hogy a kutya ne nyalja, ne piszkálja)"


azért adnak neki tölcsért.

2016. jan. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem mindenhol, mi legalábbis nem kaptunk.
2016. jan. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
pár hete ivartalanították a rottweiler szuka kutyánkat, pont 6 hónapos volt. Szombathelyen az Állatkórházban csinálta dr. Horváth Imre. 16 órakor volt a műtét, 17 órakor amikor mentem érte nyitva volt a szeme és csóválta a farkát. éjjel bennt aludt a lakásban ketrecben. éjjel egyszer kiengedtem a dolgára a kertbe, de mentem vele, utána visszaküldtem a ketrecbe. Reggel kiment és onnantól olyan volt mint régen. 2 napig fél adag tápot kapott. (én áztatva adom a tápot) 2-3 hét alatt visszanőtt a szőre is. A varratszedésig (8 nap) nem engedtem más kutyákkal játszani, nagyon ugrálni, nem vittem sétálni. remélem a ti műtétetek is ennyire egyszerű lesz!
2016. jan. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Mi még csak 4 hónaposak vagyunk, de igyekszem hamar tájékozódni.

2016. jan. 31. 10:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!