Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szerepeljünk sikeresen...

Hogyan szerepeljünk sikeresen a háziversenyen? Valami tipp?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Két hét múlva lesz egy kisebb kutyás trükkös háziverseny, amin szeretnénk részt venni. Nem nyerni szeretnénk, csak ügyesek szeretnénk lenni. Pár olyan trükköt szeretnénk bemutatni, amit már régóta gyakorlunk, azonban kicsit tartok a szitutól: egyrészt színpadon lesz és félek, hogy odaszalad a nézőkhöz simiért (nagyon szereti az embereket), másrészt félek, hogy totál lefagyunk és nem fog semmit megcsinálni. A lakásban mindent nagyon szépen csinál, kint is szoktunk gyakorolni ez is egyre jobban megy. "Színpadi" tapasztalatunk viszont még semmi. :D Harmadrészt én is meglehetősen stresszelős vagyok és attól tartok, hogy "rátolom" a kutyára. Igyak előtte egy felest vagy mi legyen? :D

Labdával is szoktunk gyakorolni (erre egy picit lelkesebb, néha már túlzottam is) meg jutalomfalattal is. Melyiket vigyem? (Megengedett eszközök :D)

Igazából az a célunk az egésszel,hogy egy picit tapasztalatot szerezzünk, én meg némi önbizalmat. Jó lenne ügyesnek lenni.

1 éves vizsláról van szó és egyszerűbb dolgokban gondolkodunk: lábszlalom, nyolcasozás, tolatás, forgás, láb közötti kukucskálás, meghajlás, pacsi.


Minden tippet szívesen fogadok! :) Köszönöm!



2016. jan. 24. 17:19
 1/5 A kérdező kommentje:
Lemaradt: gyakoroljunk-e előtte való nap, vagy inkább nem? Hány napot hagyjunk ki? Köszi!
2016. jan. 24. 17:21
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát egy felest azért igyál nehogy a kutyára rászáljon az izgulás xD De gyakorlást úgy csiálátok hogy egszer egy ember, aztán kettő, aztán három, és így fokozatosan, de jutalom falatot azért vigyél :D
2016. jan. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi, már előkotortam a laposüvegemet :D Nem baj, ha nem csinálja tökéletesen, csak ne fagyjunk le teljesen. Meg lehetőleg ne szaladjon világgá. :)
2016. jan. 25. 13:14
 4/5 anonim válasza:
Saját tapasztalat kutyasuli vizsgáról: ne jutizd előre túl sokat! :) Nálunk legnehezebben a semmit tevés megy, ezért unaloműzésből jutiztunk, mire sorra kerültünk belejött a kajálásba. Feladat közben meg ott nem lehet adni, szóval bemutattuk az egyéni hisztizős trükkünket is :)
2016. jan. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszi a tippet! :D Pont ezen gondolkodtam, hogy adjak-e neki előre kaját, hogy figyeljen rám vagy ne. :D Itt lehet labda is meg jutalomfalat is, de szerintem inkább labda lesz nálam, arra jobban pörög, a szlalomozásokat jobban megcsinálja.

A hiszti ismerős, nagyon tud reklamálni, ha valami nem úgy van, ahogy ő szeretné :D

2016. jan. 26. 09:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!