Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek felelőtlenség...

Szerintetek felelőtlenség elvinni más ember kutyáját sétáltatni úgy, hogy nincs gazdiként tapasztalatod? Vagy ez mennyire kutya-, ember- és helyfüggő?

Figyelt kérdés

Sajnos a körülmények nem alkalmasak arra, hogy jelenleg saját kutyám legyen, de később mindenképpen szeretnék egyet. Gondoltam, hasznos tapasztalatokat szerezhetnék addig is azzal, hogy ismerkedek egy kicsit más kutyákkal. Nyilván, a gazdi tudja leginkább, hogy milyen a kedvence, és mennyire lehet másokra rábízni, ezért csak általánosságban lenne pár kérdésem:

1. Ha több ember össze-vissza foglalkozik egy kutyával, akkor mennyire lehet (félre)nevelni? Vagy ha egyszer megszokott valamit, akkor onnantól kezdve csak azokra az utasításokra reagál?

2. Nyilván először csak pórázon tudnám sétáltatni, de később feltételezem, hogy meg lehetne tanítani arra, hogy visszajöjjön, a helyén maradjon, stb. (persze itt nem egy domináns, nehezen kezelhető agresszív kutyára vagy szánhúzóra gondolok, amelyik alig várja, hogy legyilkolja az összes mókust a parkban, aztán vagy elszökik vagy nem, hanem kisebb méretű kutyusokra, esetleg egy labradorra vagy border collie-ra). És például, ha hatszor elengeded a kutyát, és visszajön, mi van, ha hetedszerre mondjuk nem jön vissza, mert talál valamit, szagot fog, stb.?

3. Mi van, ha megtámadják más kutyák az utcán (esetleg fordítva?) Vagy ha kirohan egy autó elé? És ha mindenki össze-vissza taperolja, simogatja, a kutya meg ideges lesz? Vagy ha felugrál az emberekre? És ha valaki megijed tőle, és megdobja valamivel? Esetleg ha kiderül, hogy valamilyen viselkedészavara van?


+ Ja, és még két extra kérdés:

1) Hogy lehet túlságosan elkényeztetni egy kutyát, és mitől nő valakinek a fejére?

2) Mitől függ, hogy a kutya (saját vagy idegen) falkavezérnek tart-e és hallgat-e rád? Érzelmi állapot? Következetes nevelés?

3) Milyen hatékony módszerekkel lehet leszoktatni egy kutyát valamilyen nemkívánatos viselkedésről? (pl. figyelmen kívül hagyod, stb.) És itt is mindig meg kell, hogy legyen a fokozatosság, vagy az elkövetett dologgal arányos legyen a büntetés?


Bocsi a sok kérdésért, és nagyon szépen köszönöm mindenkinek, aki válaszol!!



#kutya #kutyasétáltatás #nevelés #tipp #felmerülő problémák
2015. aug. 29. 16:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen. Mivel nem tudsz a kutyatartásról semmit, nem egy idegen kutyán kell megtanulnod. A sétáltatás felelősség is.
2015. aug. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen, felelőtlenség
2015. aug. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Felelőtlenség, ezt saját tapasztalatból mondom. 4 éve sétáltatok egy kutyát. Anno felügyelettel voltunk, de rengeteg probléma volt vele, mert hamis, és abszolút nem ismert semmilyen szabályt. Volt hogy odakapott másoknak, szerencsére senki nem sérült soha, de néha majdnem összeestem - elég sokszor volt éles helyzet, ha rosszul mozdultam, engem is megharapott. Aztán elkezdtem vele komolyabban foglalkozni, nagyon meghálálja. Most már nyugodtan tudom futtatni kerékpár mellett, be tudom hívni, dögönyözhetem ahogy akarom. Ennek nagy hátránya, hogy mikor az emberek látják, hogy velem milyen, azt hiszik, hogy velük is ilyen lesz. Szerencsére már mások számára is simogatható. Viszont volt, hogy egy kan kutya utána ugrott, és belekapott (szerencsére nagy szőre van, nem lett baja), persze még a gazdának állt feljebb. Én nem javaslom más kutyájának sétáltatását, gondoltam leírom a saját tapasztalataim...
2015. aug. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Ezek szerint ha valaki ennek ellenére is ideadja a kutyáját, az is felelőtlen?
2015. szept. 1. 11:12
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, az.
2015. szept. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!