Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti elajándékoznátok? Vagy mi...

Ti elajándékoznátok? Vagy mi legyen?

Figyelt kérdés
Egy hányatott sorsú német juhászról van szó. Belgiumban született, ott képezték ki hullakereső kutyává. Aztán egy rendőr megvette és dolgozott vele egy darabig, utána kiköltözött Amerikába és a kutya az anyjánál maradt. Ott nem igazán foglalkoztak vele, csak elvolt a kertben. Végül megtámadta a nő másik kutyáját, ezért egy családhoz került ideiglenesen, később egy szolgálati kutyákkal foglalkozó kennelbe. Innentől nem tudom, mik történtek vele, de amikor elkezdtem náluk besegíteni, teljesen depressziós volt, hullát keresni nem volt hajlandó és nagyon agresszív volt minden kutyával. Elkezdtem foglalkozni vele és teljesen megváltozott. Nagyon nehezen nyertem el a bizalmát, de mostanra a csillagokat is lehozná nekem az égről. Viszont én egyetemre mentem, sajnos koleszba és ugye nem hozhatom ide. A főnököm megengedné, hogy a munkahelyemen tartsam, de ott nem tudom elzárni és folyton jönnek-mennek, nyitják a kaput, nem tudnám garantálni a szökésmentes elhelyezést, meg sok más módon is megsérülhet ott. Hétvégénte látogatom, de ez nem az igazi, hét közben be kell érnie napi két rövid sétával. Mivel senki mással nem hajlandó dolgozni, már csak azért tartják a jelenlegi helyén, mert tudják, hogy szeretem. Azon vagyok, hogy magamhoz vehessem, de ez még minimum fél év, ha egyáltalán sikerül a jelenlegi helyzetemben. A barátnőm szerint el kéne engednem, felajánlotta, hogy segít leinformálható gazdit keresni neki. Ő nagyon különleges kutya, egygazdás, érzékeny, akinek el kell nyerni a bizalmát. Nem olyan, mint a többi nj, akinek mindegy kivel, csak munka legyen. Hajlok arra, hogy a barátnőmnek igaza van, de rossz belegondolni, hogy cserben hagyom. Mit tennétek a helyemben?
2016. jan. 24. 17:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem lenne kerdes hogymagsmhoz veszem.
2016. jan. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez egy elég nehéz helyzet. Látszik hogy nagyon szereted azt a kutyust és neki is szüksége van rád. Ugyanakkor a barátnődnek is igaza van valamilyen mértékben. Én azt javasolnám hogy próbáljatok keresni neki egy átmeneti gazdát. Ismerősök, rokonok? Ha valaki be fogadná arra a fél évre amíg te elintézed azt hogy magadhoz vehesd akkor az egy elfogadható átmeneti megoldás. Ha tényleg senki nincs aki befogadná addig... Nos akkor tényleg az lenne a legjobb megoldás ha egy szerető gazdát keresnétek neki, aki rendesen és odaadóan tudja gondozni. Hogyha a közeletekben adjátok oda valakinek akkor néha még meg is látogathatod a kicsikét.

Remélem segítettem. Kitartás! :)

2016. jan. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Így leírva a kutya már örökbefogadott téged.

Így tényleg "cserben hagyás" lenne elajándékozni. Különben sem úgy működik egy ilyen kutyánál, hogy "elajándékozom", mert a kutyának is el kell fogadnia a gazdit, nem csak fordítva.

Mi pl. úgy fogatunk örökbe macskát, hogy először elmentünk "bemutatkozni" a kinézett cicusnak, hogy szimpatikusak vagyunk-e neki - akármilyen hülyén is hangzik ez:))

Szóval vállald a felelősséget érte, a leírás alapján megéri!

2016. jan. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, én nagyon szeretném megtartani. De akkor minimum fél éven át vagy még tovább üljön a kennelben arra várva, hogy én hetente egyszer meglátogassam? Látszik, hogy rossz hatással van rá a helyzet, pl a kutyákkal szembeni agresszivitása is kezd visszajönni, bár nem olyan durva a helyzet, mint amikor elkezdtem vele foglalkozni. Most én arra hajlok, hogy ha sikerül a közelben találni egy álomgazdit, akivel minden klappol, a kutyának is szimpatikus (bár ez utóbbi nehéz eset, neki nagyjából senki nem szimpatikus) és a kapcsolattartásban is benne van, akkor odaadom neki, de csak akkor, ha tényleg minden tökéletes nála. Ha nincs ilyen, akkor megvárom, amíg lesz rá lehetőségem és elviszem.
2016. jan. 25. 11:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!