Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan neveljem hogy ne...

Hogyan neveljem hogy ne legyen ilyen bitang?

Figyelt kérdés
Van egy Huskym aki most volt 7 honapos es nagyon engedetlen pici kora ota amiota haza hoztam.Ugral,nagyon harap es lokdosodik.Setltatni nemis tudom mert egeszen idaig nem akart,de azert is oriasi nagy nehez kuszkodessel raadtam a porazt es elvittem de nemjutottunk messze csak az utca vegeig mert megbolondul ha mas kutyat lat.Nagyon szeretem es nemtudom mit kellene csinalni.Pedig szigoru voltam vele megis buntettem meg minden de ha rakiabaltam meg agresszivabb lett.
2016. jan. 13. 19:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Jaj.

Nézzetek sürgősen egy kutyaiskolát.

A husky amúgy HATALMAS mozgásigényű fajta, napi több (akár 10-15) km-t kellene futnia.

Mivel nincs megnevelve, sem lemozgatva, a viselkedése teljesen érthető.

Kicsi korától fogva kellett volna kutyák közé is vinni, hogy szocializálódjon, de még most sem késő elkezdeni.

Nem kiabálni kell vele, hanem megadni, amire szüksége van.

Pórázhoz szoktatni, sétálni tanítani is pici korától kell(ett volna).

Napi rengeteg mozgás, futás, és kutyasuli, amire szükségetek van. Enélkül egyre rosszabb lesz.

2016. jan. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
kicsi koratol probaltam vinni setalni de azzonnal szalladt visszafele a hazba.amugy meg nagyon szeret mert meg puszit is megtanult adni
2016. jan. 13. 19:32
 3/12 anonim ***** válasza:

Én erre sok mindent nem tudok írni,mint hogy nem ezt a fajtát kellett volna választanod,mert 7 hónapos de ha már ilyen volt mikor elhoztad akkor egy kölyök konkrétan kinevet téged és semmibe vesz!


"Setltatni nemis tudom mert egeszen idaig nem akart,"


Nem akart? Basszus mondta neked vki,hogy a gazdinak kell irányítani? egy kutyának ne legyen akarata! Az van amit gazda mond!!


Keress fel egy kutyaiskolát,mert egyedül 100%,hogy semmire se mész egy makacs sose levezetett energiától teli husky kamasz kutyánál.


Bármit csinálsz szarni fog a fejedre!


Első körben úgy kéne neki kezdeni,hogy elviszed futni,levezetni az energiáját de sajnos azt sem tudod megtenni,így kutyasuli.


Ha nincs pénz gyűjts! Ha messze van fizess egy házhoz járósat.


Ha semmi se játszik akkor új gazdi

2016. jan. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Egyértelműen szakértői segítségre van szükséged. Vidd suliba vagy hívj házhoz kiképzőt, mert később veszélyes is lehet.
2016. jan. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem próbálni kell vinni sétálni, hanem vinni kell és kész. Ne az legyen már, amit a kutya akar.

Fojtós textilnyakörv, amiből nem tudja kihúzni a fejét.

Tulajdonképpen mi alapján választottál husky-t, ami köztudottan nagyon nagy mozgásigényű, nehezen nevelhető, konok fajta?!

2016. jan. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
ma este is elvittem annyit sikerult hogy 2 kort tettunk az utcankon mert megtamadta egy masik kutya es bevadult tolle.es mikor setalni viszem az nem baj ha szorosabbra kotom a nyakorvet hogy ne huzza ki a fejet nem folytogatja?
2016. jan. 13. 21:14
 7/12 kutyamutyi ***** válasza:

Szia!

Abban egyet kell értenem az előttem szólókkal, hogy jobban utána kellett volna járnod a fajta sajátosságainak (ha nem jártál utána) és abban is hogy a kutyaiskola sokat segítene rajtatok, de tudnék néhány dolgot tanácsolni, remélem hasznos lesz. És ne add fel, a türelem és a nyugodtság a legfontosabb! Gondolom meg szeretnéd őt tartani, amit teljesen megértek :)


A leírásból ítélve egy olyan kölyköt sikerült választanod, aki tipikusan vezetőnek született. Egy magabiztos kiskrapeknak hangzik, aki, bár nem összezavarodott, de nem megfelelően kezeli a "modern" élet helyzeteit. (Javíts ki, ha nem :D)


Tehát az első probléma, hogy nem tekint vezetőnek. Amiket leírtál mind-mind az ő vezetői szerepének megnyilvánulásai.

Ha te vagy a felkavezér a kutya tiszteli a személyes tered. Tehát nem ugrál fel, nem nehezedik rád, nem ő határozza meg, hogy mikor és mennyit, merre sétáltok stb.A fizikai lényed tisztelete, ahogy egy vezetővel illik és kell bánni.

A másik fontos dolog a személyed tisztelete (inkább pszchiológiai értelemben). Ez is nagyjából a személyes tered tiszteletben tartása, de leginkább az ún. szófogadás és az engedelmesség (nem feltétenül a kutyaiskolai értelemben). Például az etetésnél, játéknál nem a kaját vagy a játékot nézi áhítattal, amíg a kezedben a tárgy vagy az étel, hanem téged.


Amit tenned kéne szerintem:

Először is fizikailag kifárasztod, napi rendszerességgel, reggel és este (legjobb ha délben is) kocogsz, biciklizel vele (mindegy, csak ő fusson. Ha más kutyával találkoztok csak menj tovább, mintha észre se vennéd. Ne foglalkozz azzal, ha ugat a kutyád, csak haladjatok. A falkával tartani a tempót úgyis fontosabb és minél előbb elhaladtok a másik kutya mellett, annál előbb fog "lekattani" róla. A lényeg, hogy mozogjatok :)

Az is fontos, hogy a tárgyakat TE birtokold. Ez lehet egy kanapé, egy játékrongy vagy az étel is. A kutyák számára ezek az "értékek". Erre (főleg egy kölyöknél) a várakozás jó eszköz. Például ha kész a vacsorája nem csak úgy odadobod neki a legizgatottabb és követelőző állapotában, hanem megállsz kezedben a tállal és vársz. Csak akkor add oda neki ha rád néz és nyugodt. Ez lehet, hogy el fog tartani egy darabig és lesz fülsiketítő ugatás vinnyogás vagy ugrálás, de a lényeg, hogy te szilárdan és magabiztosan állj és várj. Az étel nagyon jó eszköz a dominancia kifejezésére, a kutyáknak nagyon fontos, hiszen ez a fennmaradásuk egyik záloga és ennek a birtoklása (és kiosztása) falkavezéri nagyságokat kíván.

Teljesen ugyanezt játékokkal is megteheted, az is nagyon jól a kiskutyád tudtára adja, hogy ki itt a főnök.

Első lépésként a rendszeres séta és a dominanciád kinyilvánítása a fontos.


Még egy dolog: A ráordítás egyrészt azért nem használ, mert a kutyák alapvetően nem vokális (hangokkal kapcsolatteremtő, mint az ember), hanem non verbális kommunikációjú állatok. Tehát a legjobb ha egy magabiztos, határozott vezérnek mutatod (és gondolod is) magadat.

Ez most nagyon ezoterikusan hangzik, de amikor ráordítottál valósznűleg a feszültséget, dühöt érezte, "átömlesztetted" belé, ami mint az emberekben is nem megszünteti az eredetileg is feszült állapotot, hanem fokozza. Egy példa: mész haza metróval a munkából fáradt és feszült vagy, a metrón pedig nagy a tömeg, te pedig véletlenül rálépsz valaki lábára, bocsánatot kérsz, de az egyszerűen annyit mond: paraszt, ilyenkor emberfüggő, hogy ilyenkor egyből felduzzad az eleve forrongó feszültséged vagy a beszólás pillanatában nem szólsz semmit és tíz perc múlva amikor leszállt a "beszóló" kez

2016. jan. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 kutyamutyi ***** válasza:

Szia!

Abban egyet kell értenem az előttem szólókkal, hogy jobban utána kellett volna járnod a fajta sajátosságainak (ha nem jártál utána) és abban is hogy a kutyaiskola sokat segítene rajtatok, de tudnék néhány dolgot tanácsolni, remélem hasznos lesz. És ne add fel, a türelem és a nyugodtság a legfontosabb! Gondolom meg szeretnéd őt tartani, amit teljesen megértek :)


A leírásból ítélve egy olyan kölyköt sikerült választanod, aki tipikusan vezetőnek született. Egy magabiztos kiskrapeknak hangzik, aki, bár nem összezavarodott, de nem megfelelően kezeli a "modern" élet helyzeteit. (Javíts ki, ha nem :D)


Tehát az első probléma, hogy nem tekint vezetőnek. Amiket leírtál mind-mind az ő vezetői szerepének megnyilvánulásai.

Ha te vagy a felkavezér a kutya tiszteli a személyes tered. Tehát nem ugrál fel, nem nehezedik rád, nem ő határozza meg, hogy mikor és mennyit, merre sétáltok stb.A fizikai lényed tisztelete, ahogy egy vezetővel illik és kell bánni.

A másik fontos dolog a személyed tisztelete (inkább pszchiológiai értelemben). Ez is nagyjából a személyes tered tiszteletben tartása, de leginkább az ún. szófogadás és az engedelmesség (nem feltétenül a kutyaiskolai értelemben). Például az etetésnél, játéknál nem a kaját vagy a játékot nézi áhítattal, amíg a kezedben a tárgy vagy az étel, hanem téged.


Amit tenned kéne szerintem:

Először is fizikailag kifárasztod, napi rendszerességgel, reggel és este (legjobb ha délben is) kocogsz, biciklizel vele (mindegy, csak ő fusson. Ha más kutyával találkoztok csak menj tovább, mintha észre se vennéd. Ne foglalkozz azzal, ha ugat a kutyád, csak haladjatok. A falkával tartani a tempót úgyis fontosabb és minél előbb elhaladtok a másik kutya mellett, annál előbb fog "lekattani" róla. A lényeg, hogy mozogjatok :)

Az is fontos, hogy a tárgyakat TE birtokold. Ez lehet egy kanapé, egy játékrongy vagy az étel is. A kutyák számára ezek az "értékek". Erre (főleg egy kölyöknél) a várakozás jó eszköz. Például ha kész a vacsorája nem csak úgy odadobod neki a legizgatottabb és követelőző állapotában, hanem megállsz kezedben a tállal és vársz. Csak akkor add oda neki ha rád néz és nyugodt. Ez lehet, hogy el fog tartani egy darabig és lesz fülsiketítő ugatás vinnyogás vagy ugrálás, de a lényeg, hogy te szilárdan és magabiztosan állj és várj. Az étel nagyon jó eszköz a dominancia kifejezésére, a kutyáknak nagyon fontos, hiszen ez a fennmaradásuk egyik záloga és tipikusan a falkavezér magas pozíciójához tartozik a zsákmány elosztása.

Elsőre jó, ha rendszeresen sétáltok és a rangsort tisztázzátok, ezután ég biztos lesz vele munka!


Még egy dolog: A ráordítás egyrészt azért nem volt hatásos (sőt, rontott a helyzeten), mert a kutyák alapvetően nem vokális (hangokkal érintkező, mint az ember), hanem nonverbális (testbeszéddel) kommunikáló állatok.

Mutasd (és gondold) magad egy határozott, magabiztos vezérnek, és nyugadtan, de erősen és röviden szólj rá ha kell.

Még valószínűleg nem volt agresszív (nem voltam ott, de agresszívnak akkor neveznék egy kutyát, ha a nem kívánt viselkedésforma nagyon intenzív). Szóval ilyenkor nem segít az ordítás, hiszen az emberekben sem csökken a feszültségi szint, ha leordítják a fejét. Vagy visszaordít vagy megijed. A kutyáknál is ilyesmi a helyzet.

Remélem segítettem, levélben szívesen linkelek néhány hasznos videót, meg könyvet, írj ha érdekel :)

2016. jan. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 kutyamutyi ***** válasza:
Bocs duplán küldte :s a második az eredeti
2016. jan. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
koszonom szepen a valaszt.mikor enni viszek neki mindig nez ram es jobban erdeklem en mint a kaja csak akkor van maskepp ha kiengedem es szaladgalok vele a kertben,dobok egy darabka kenyeret es mindig fel hogy elveszem es menekul tollem,=)))
2016. jan. 14. 19:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!