Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2 Nőstény féltékeny egymásra?

2 Nőstény féltékeny egymásra?

Figyelt kérdés
Van 2 kutyánk, eggyik csau csau másik kólia. Mind a kettő kinti, a csau csau volt nálunk elsőként egyedül , majd a kólia egy rosz társaságban volt kanok között, ahol 1 ik pld erőszakolta is őt majd elhoztam onnan ide. Nyugodtan megalszanak egymás mellet, de evésnél már megy a morgás amit meg is értek.De mikor játszok az eggyikel pl Kóliával, a csau csau harapdálni akarja őt, vagy valami módon akadályozni. Ugyanúgy fordítva, ha simogatom a csau csaut, a kólia ezerrel löki magát nekem, és löki el a csau csaut, majd van hogy kergetik egymást, és verekednek, lehet hogy az eggyik fél csak játszani akar de a másiknak nem így esik le. És ilyenkor hiába szólok rájuk hogy hagyd őt, lekell fognom , és még akkor is kiakar ugrani hogy neki mehessen, konkrétan elősször mindig mint a cápa a kólia, körözi a csau csaut vagy a hátára akar ugrani, majd a csau csau támad. Próbálom leszoktatni erről, azzal hogy mindig lefogom és próbálom a tekintetét rám szegezni vagy máshova, de őszintén nem vagyok kutya suttogo.

2016. jan. 24. 21:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez normális, Sőt, még kanok és szukák között is, ha a gazda nem tud rendet teremteni. Mikor a gazda nem rendelkezik igazából tekintélyjel, nem főnök és a kutyái úgy érzik, hogy nekik kell megoldaniuk a konfliktus helyzeteket ez gyakran előfordul.

Itt ne csak próbáld leállítani ezt, hanem tényleg állítsd le. Úgy, hogy utána ne legyen kedve egyiknek sem a másikhoz provokatívan odamenni. A rászólás itt annyit ér, mintha egy hulla részeg embert próbálnál simogatással kijózanítani, a lefogás pedig csak még jobban gerjeszti ezt az állapotot. Ott van melletted, te még át is karolod, persze, hogy még magabiztosabb a kutya, még inkább menne helyre tenni a másikat. Olyan mértékben csapj szét közöttük, hogy akár egy ideig kerüljék is egymást.

2016. jan. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Okés, legutobb is ezt csináltam amúgy, aztán a gatyámba sebészi pontossággal vágtak ki egy négyzetet
2016. jan. 24. 23:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!