Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivarérés előtti ivartalanítás?

Ivarérés előtti ivartalanítás?

Figyelt kérdés

Pár hét múlva érkezik a szuka kiskutyám.

Ivarérés előtt szeretném ivartalaníttatni. Elsősorban olyanok véleményére vagyok kíváncsi, akik szintén korán végeztették el a műtétet.


2016. jan. 25. 15:25
 1/10 anonim ***** válasza:
78%

Szia.


Most 16 hónapos amstaff szukám van. 8 hónaposan lett ivartalanítva úgy hogy sosem tüzelt.

Nem bántam meg. Viselkedése semmiben sem változott, küllemben sem történt semmi negatív változás.

2016. jan. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%

Én szukánál és kannál is ellenzem az ivarérés előtti ivartalanítást.

Egyik barátnőm példája: vett egy gyönyörű mini bullterriert, akit 6 hónaposan ivartalanítottak. A kutyának nem alakultak ki a nemi jellegei, a többi kutya nem veszi semmibe. Megszagolják, aztán ott is hagyják. A kis bull szegénykém olyan "semmilyen", teng-leng, próbálkozik a többiekkel barátkozni, de főleg az ivaros kutyák számára szinte láthatatlan.

A teljes kifejlettséghez szükséges az ivarérettség.

2016. jan. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
21%
Nézzél képeket eunuchokról, akiket kisfiú korban heréltek ki. Na, olyan lesz a kutya is, mivel a kutya is emlős. ugyan úgy hat rá a hormonhiány, mint az emberre.
2016. jan. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%
Az ivarérés előtti ivartalanítással semmi baj nincs, HA nem túl korán történik. Néhány hónapos korban valóban okozhat hátrányokat, de a már kifejlett, de még nem ivarérett állatnál semmilyen hátrányos következménye nincs. Az én kutyám így lett ivartalanítva és sem testileg, sem a személyiségében nincs semmilyen hátrányos hatása. Nyugodt, kiegyensúlyozott, mozgékony, más kutyákkal remekül érzi magát, idegen kutyákkal is azonnal közös nevezőre tud kerülni. Az előző válaszoló által felhozott példák szocializációs problémákra utalnak, nem az ivartalanítás következményei.
2016. jan. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
55%
A bullal semmi szocprobléma nincs. Kicsi korától fogva kutyák közé vitte a gazdája, amíg kölyök volt, játszottak vele, szerették. De a műtét után pár héttel a kutya is és más kutyák hozzáállása is megváltozott. Gazdája igazi mintagazdi, sok kutya csak álmodhat ilyen emberről, mint az a nőci. Se nem kan, se nem szuka... Amolyan robotszerű szegény.
2016. jan. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
39%

"Gazdája igazi mintagazdi,"


Igazán nem kötözködni akarok, de ez miben nyilvánul meg? Attól, hogy valaki "mintagazdi" még szocializálhat rosszul egy kutyát.

Magától az ivartalanítástól egy kutya sem fog másképpen viselkedni, nem fog megváltozni a személyisége.

2016. jan. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes és hozzáértő válaszokat akár pozitívan, akár negatívan tekintenek a kérdésre.
2016. jan. 25. 19:23
 8/10 anonim ***** válasza:
58%
Mindig velünk jött bandázni, kifejezetten figyelt a szocializációra. :) Ha kötözködsz, ha nem, ott voltam, nekem is segített a nevelésben, ahogy hozzáállt a kutyájához.
2016. jan. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
58%

a (túl) korai ivrtalanítás "veszélye" (kit zavar, kit nem), hogy a kutya nem fog igazán kifejlődni. nagyobbra nőnek az átlagnál és a nemi jellegeik nem kifejezettek, tényleg előfordul, hogy a nagyon korán ivartalanítottakat (amerikában két-három hónaposan simán megműtik őket) a többi kutya abszolút semmibe veszi,átnéz rajta. nem is nagyon komolyodnak meg ezek a kutyák, házikedvencnek, jó lehet, munkára, dolgozni nem éppen.

a túl korai és a korai között is van különbség. én biztosan nem ivartalanítanám a kutyámat ivarérés előtt, nekem nem jön be, hogy nem egy "igazi fenőtt" kutyám van (plusz sport miatt se vágnék bele egy túl korai műtétbe). viszont elvileg mindenféle megbetegedés, daganat kockázatát lecsökkenti. szerintem nézz utána bővebben is (angolul sokkal több cikk van, gondolom más nyelven is), összeveted azzal, hogy milyen célra lesz a kutya és voilá.

2016. jan. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
13%

Az a baj, hogy sokan abból indulnak ki, hogy szerintük más lesz a kutya vagy a macska.

Arra senki nem gondol, hogy egészségügyi szempontból miért előnyösebb ha ivarérés előtt ivartalanítjuk az állatot.

Betegségmegelőző így fontosabb, mint az ivarérés utáni ivartalanítás.


A nőstényeknél sokkal kisebb az esélye a daganatoknak, a cisztáknak, így a hím állatoknál is a daganatok, és a prosztataproblémák is kisebb eséllyel alakulnak is.

Ráadásul ami még fontos, hogy szintén senki nem gondol arra, hogy pl egy nőstény macska mekkora fájdalomként és szenvedésként éli meg azt, ha ivarzáskor nem jut hím macskához. :)


Az, hogy megváltozott a kutya, nem az ivarérés előtti ivartalanítás miatt van. Valami más gond lehet ott. Ha nemrég történt a műtét, előfordulhat, hogy még lábadozik, de az is lehet, hogy a túl korán lett ivartalanítva. Saját példa: a macska egy ideig furcsa volt, kicsit jobban megviselte a műtét, de utána rendbe jött.

Azt egyébként én is butaságnak gondolom, hogy azért mert ivartalanítva van, kikerüli a többi kutya. Ez nem ettől függ.

2017. dec. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!