Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy 5 hónapos nőstény Doberman...

Egy 5 hónapos nőstény Dobermann kutya megfagy -15 fokban?

Figyelt kérdés
2016. jan. 25. 16:41
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Ebben tévedsz, és a fajtisztaságnak a hidegtűréshez pont nincs köze. De ha te két gyereket felneveltél, akkor persze mindjárt más, akkor kutyaszakértő is vagy. Ha meg nehéz körülmények közt, akkor meg egyenesen okleveles... de komolyan, kérdező, hogy jönnek ezek a dolgok össze?


A kutyának száraz, meleg hely kell, akkor nyilván nem fagy meg, de a dobi nem fagyba való kutya. Hányszor kérdezted meg a tél alatt, hogy nem lenne-e inkább benn? Na látod.

2016. febr. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

1. Hogy nem fagyott meg, nem azt jelenti, hogy nem viselte meg a tél és\vagy az elkülönítés. A kutya nem csak akkor szenved, ha beteg, meg szűköl...

2. Hogy egészségileg rendben van, az nem csoda egy kb fél éves kutyánál.

3. Nem hiszem el, hogy az állatorvos azt mondta, amit írsz. Makkegészséges, ja, de hogy egy fiatal kutya kondija meglepje, az kizárt. Minden gazdis kölyökkutya, ha kap enni, és nem örökölt valami sz#rságot, akkor rendben van.

4. Durva, hogy úgy gondolod, elkényezteted a kutyát, ha nem a hidegben, meg a fajtának javasolt körülmények közt tartod. Ha nem fázik a kutya, az nem elkényeztetés, az neki is jár, ahogy neked.

5. Egy fiatal kutyán wgy tél után nem látszik semmi negatív hatása pl a télnek. Nem használódnak el az ízületei, nem gyengül a lába, füle egy tél után, és ez csak néhány dolog, amivel egy idősebb kinti kutyánál majd számolhatsz. Majd kiderül, akkor is vered-e ilyen büszkén a melled.

6. A családodnak a kutyaismeretedhez semmi köze. A leírtak alapján nem jó fajtát választottál, de majd rájössz.


Hogy a kutyád kibírt egy telet, nem teljesítmény, és nem bizonyít semmit. A kóborkutya is kihúz egy telet az utcán, mégse dicséri meg magát érte senki.


Csak arra akarok rávilágítani, hogy teljesen hibás a megközelítésed. Ne kísérletezz egy élőlényen, aki nem mondhatja el, ha baja van. Tanácsot kértél, kaptál, most kikéred magadnak. Te tudod, mit adsz meg egy kutyának, de ne érezd magad Terézanyának, amiért van háza és kihúzta a telet. Ez a minimum, ami a kutyának jár, de hogy elég-e... Nos azt majd meglátod.

2016. febr. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
1 órát van kennelen kivül, és ezek szerint 23-at egyedül. Hát pont ez kell a dobermannak...........Sokat olvashattál a fajtáról, mert még alapvető dolgokkal sem vagy tisztában. Keress már neki egy normális gazdát, ti meg szerintem ne tartsatok kutyát.
2016. márc. 1. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Szerencsétlen kutya... :(

Ez aztán az "ideális" tartás egy dobinak, gratulálok :((((

És nem elsősorban azért, mert fázik vagy nem...

2016. márc. 1. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

1.Tudom,hogy a vsaládnak nincs köze az gészbez és lehet,hogy nem jól közelítettem mind1

2.Azt írtam,hogy minimum van kint egy órát de van olyan is hogy 12 van kint attol függ mikor hogy vagyunk otthon,de az egy óra az biztos.

3.A kutya egész télen nem jött be a házba,ha behoztam is az ajót kiütte,ne tehettem róla.A házát meg jól kibéleltük és leszigeteltük,jogy ne igazán fázik,ha nem hajlandó bejönni.

Sajnálom,hogy úgy gondoljátok nem fogadtam meg a tanácsaitokat,pedig nagyon sokat elmélkedzem arról,hogy hogyan is csináljam.Jövő télen nem így csinálom.Köszönöm mondenkinek a türelmét és idejét hozzám.Szép estét!!:)

2016. márc. 1. 20:36
 16/16 anonim ***** válasza:
A kutya maga a faj ,a fajta pedig a dobberman ... tehát nem fajtiszta hanem fajtatiszta. Kellemes kutyatartást!
2016. ápr. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!