Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért fél tőlem a kutyám?

Ancsa840 kérdése:

Miért fél tőlem a kutyám?

Figyelt kérdés
Soha nem bántottam,sőt nagyon szoros a kapcsolatom a kutyámmal,jól nevelt,de mostanában fél tőlem.Jobban mondva egyszer összeszólalkoztunk párommal azóta ha csak picit hangosabban beszélek,mondjuk átszólok páromnak egyik szobából a másikba vagy telefonálok akkor elbújik.Sőt ma reszketett mert megrémült,hogy sírok,ugyanis kismama vaagyok az átlagtól érzékenyebb,de persze nem üvöltve sírtam.Tanácsra lenne szükségem,hogy mit tehetnék?
2016. jan. 25. 19:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Beszélj szépen, halkan, higgadtan és bölcsen a kutyussal!
2016. jan. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
pedig sose kiabálok rá,csak nem értettem,hogy a sírás miatt miért fél így
2016. jan. 25. 20:28
 3/5 anonim ***** válasza:

A hangulatváltozásaiddal nem tud mit kezdeni. Most türelmesnek kell majd lenned vele, a kutyusod láthatóan érzékenyebb az átlagnál.


Próbáld meg többször jutalmazni jutalomfalattal, amikor odamegy hozzád és olyankor beszélj vele nyugodtan és kedvesen. Ne te közeledj hozzá, hanem hívd magadhoz vagy várd meg hogy ő közeledjen. És olyankor mindig jutalomfalat. És játszatok, amennyit csak lehet (de ne durva játékot). :)


És próbáld meg, hogy amikor a szobában van, akkor nem veszekedtek (tudom, hogy nehéz, a mi kutyánk is érzékeny, de érte megtesszük) átmentek egy másik helységbe és becsukjátok az ajtót.

2016. jan. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ és megfogadom :-)
2016. jan. 26. 15:45
 5/5 anonim ***** válasza:

Jaj, az enyém is ilyen. Kicsit felemelem a hangomat (nem rá, csak mondjuk olvasok valami idegesítő hírt, kirobban belőlem egy káromkodás) már rohan is behúzott füllel-farokkal a helyére, mert most BIZTOS, hogy mindjárt meg fogom őt verni /sosem emeltem rá kezet és más sem/. Vagy Youtubeon nézek videót, gusztustalanságot látok, mondom FÚJ, bazzeg... és ő már megint menekül.


Ignoráld ilyenkor, mert simivel-dicsérettel csak megerősítenéd az alázatos viselkedést. Lássa csak, hogy nem körülötte forog a világ és nyugodtan abbahagyhatja a rettegést, mert te nem fogsz rátámadni, hiszen nem is figyelsz rá.

2016. jan. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!