Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti kifizetnétek a hátralévő...

Ti kifizetnétek a hátralévő összeget? Mit tennétek?

Figyelt kérdés

A helyi legkomolyabb állatorvoshoz jártam mindig, sosem volt gond, drága, de profi munkát végeztek mindig.

Nagyon felszerelt,modern rendelő,állatbarát orvosok, beszélnek az állathoz, lelkiismeretesen végzik a munkájukat, tájékoztatnak, fizetést tekintve rugalmasak.

Ezt gondoltam róluk, míg 2006-ban félre nem kezelték a kutyámat, aki bele is halt.

(én magamtól megmondtam, mi a baj, de ő volt a doki, ő mást mondott, nekem volt igazam.)

Ezen megingás után egy darabig nem mentem, aztán 2015-től visszatértem, mert akire váltottam,már nyugdíjas volt, és mondta,hogy befejezi, nem foglalkozik tovább állatokkal, unokázni akar stb...

Tehát visszatértem, ehhez drága dokihoz, már van másik két orvos is mellette, kevésbé szimpatikusak, de jó szakembernek tűntek.(meg egy kedves asszisztens)

A macskámat megmentették, csodát tettek, visszanyerték a bizalmam.

Aztán elvittem a kutyámat, akinek mindkét fülébe annyi zsír(?) rekedt bent,hogy bedugult,begennyesedett, a kutya meg még ki is vakarta.

Megnézte a doki, mondta,hogy 50-60 ezer a műtét, és ahogy nézi a fogai közül is néhányat ki kéne húzni mert szétment a gyökerük, az is rohad, fáj a kutyának. (ezt észrevettem, ezért is szóltam neki,hogy nézzen rá a fogaira)

A két műtét 60-60 ezer külön, de megcsinálja egyben egy 100-asért ha megfelel.

Nem volt ennyi pénzem, így hát mondtam,hogy a fogait most hagyjuk. (a magas ár miatt másik orvost kerestem volna)

De végül rábeszélt,részletfizetéssel, hogy most fizessek 50-et, aztán majd a többit jó ha behozom,akár 20-20-at ahogy van pénzem.

Megműtötte, kontrollok, kifizettem eddig összesen 60-at, de a kutya füle újra bedugult, valamint a fél szemére megvakult, mert egy fogat úgy húzott ki,hogy a foggyökér megsértett ott valamit,és gyakorlatilag kifolyt a kutya szeme.

Elegem van ebből az egész brigádból, hozzá se kellett volna nyúlniuk a fogához, nagyobb kárt okoztak mint ami volt, mikor szóltam,hogy könnyezik akkor "áhhhhh, az ilyenkor normális, itt van szemcsepp 10 ezerért, ez mindent megold", meg a nagy francot, pénzkidobás volt az egész.

Nem akarom kifizetni, és nem is fogom a hátralévő összeget, többet a közelükbe sem megyek.Nincs semmi számla,semmi papír arról,hogy a műtétet elvégezték, ugyan a gépbe be van írva a tartozásom, de akkor én is felírom,hogy tartoznak nekem 2 millió kártérítéssel, és majd azon az alapon én is behajtom, ha ők úgy gondolják.(tehát nem hinném,hogy lehet jogi következménye, ha nem fizetek)

Bár amúgy sem tennének jogi lépést, de nagyon mérges vagyok, kontár pénzéhes csürhe lett az egész rendelő, állítom,hogy a műtét összköltsége 20 ezernél nem volt több a gyógyszerekkel együtt sem, gyakorlatilag 80 tiszta haszon lett volna, így meg érjék be 40-el.


2016. jan. 27. 12:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
35%
Ha eleve rossz emlékeid voltak, minek mentél vissza? Főleg, ha kevésbé szimpatikusak az orvosok... attól, hogy valaki jó szakembernek tűnik, még nem lesz az! Fizesd ki a tartozást, és menj máshoz! Ha bepereled őket, lehet te húzod a rövidebbet.
2016. jan. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Leírtam,hogy miért mentem vissza, illetve a lónak is 4 lába van...2006-ig minden rendben volt velük.

Perről meg szó sem esett.Fizetni meg nem fogok.

2016. jan. 27. 12:47
 3/12 anonim ***** válasza:
51%

Kommunikáció.


Szépen menj be hozzájuk és normálisan mondd el, mit gondolsz a dologról, beszéld meg velük.


Amit leírtál, az a te változatod a dologról, a történtek lehet, hogy műhiba miatt voltak, de lehet, hogy a foghúzás egyik műtéti kockázata ez. Ezt egy állatorvos tudja csak megmondani.

2016. jan. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
10%

Ez olyan becsületbeli ügy.

Szerintem nem fognak veled foglalkozni, rengeteg ember fordul meg náluk, rengeteg pénzt otthagyva.


Én mindig is úgy voltam, hogy amennyire csak tudom, és amilyen gyorsan csak tudom, mindenki felé kifizettem a tartozásom, ellenben én rengetegszer megszívtam.


Volt 1-2 eset amikor én is hasonló képen jártam (nem állatorvos, de nem a megbeszélt dolgok történtek)

és úgy voltam vele, hogy akkor én is olyan leszek.


Nem nagy összegekről van szó, 2-szer volt ilyen az életemben 5-5 ezer mindkét esetben. (ennyivel maradtam fent)


De aztán jöttek a telefon hívások, sms-ek, e-mailek, nevetséges követelődző és fenyegető levelek, így aztán úgy voltam vele, hogy rohadjanak meg a koszos pénzükkel, és kifizettem.


Nem számított ez az összeg, tehát nem a pénzük kellett, nem is ijedtem be, viszont nem volt türelmem és időm az igazomért harcolni.

2016. jan. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

3-as


Az egy idióta aláírás helytállóbb lenne.

Egy öreg kutyáról van szó, a fogai valószínűleg a genetika és a kor miatt mentek szét, a fülébe meg nem látok bele, a kutya meg nem tud szólni,hogy valami nem stimmel.Jelezni tudja, a vakarással,hogy valami nem oké.Nem a füle külső felületére ült ki a zsír,hogy nézd itt vagyok, hanem BELLÜL, ahová nem látok be, és nem nézek nap mint nap a kutyám fülébe,hogy hm hátha bedugul.Te esetleg túrod a végbélnyílását is,hogy hátha pont ma lesz szorulása?

Mert tudom, észreveszed,hogy baj van, amikor nem ürít.De akkor már megvan a baj.Ugyan így, én is észrevettem, hogy baj van a fülével.De előbb meg kell lennie a bajnak,aztán tudjuk kezelni, érted?

2016. jan. 27. 13:01
 6/12 A kérdező kommentje:

De mit beszéljek meg ezen?

Ez történt, én nem megyek oda többet...maximum azt mondja,hogy "jó", vagy berág,hogy még én megyek oda, és kiállít aznapra egy számlát, és hogy nem fizettem, aztán mehet a per, nem akarok én provokálni, csak elegem van belőlük.

Ugyanakkor én sem szeretek tartozni, de mivel gazdag nem vagyok, ezt a pénz inkább a kutya kezelésére fordítaná, egy új dokinál, mintsem arra,hogy kifizessem azt,amit ők tönkretettek.

2016. jan. 27. 13:04
 7/12 A kérdező kommentje:
(Az eredeti 3-as hozzászólás törölve lett)
2016. jan. 27. 13:05
 8/12 anonim ***** válasza:
22%

Őszintén sajnálom ami történt.


Nem tudod, hogy aki 2006-ban hibázott, nem az műtötte most a kutyusod? A cicát is ő kezelte? Mert ha egy ember nem végzi jól ott a munkáját, akkor őt kell onnan kiiktatni.


Én biztos nem fizetnék, sőt, igazából még neked kéne perelned műhiba miatt, lehet már 2006-ban kellett volna... Most belegondolva, hogy ha nem állatokkal, hanem emberekkel dolgozott volna, egy ilyen után szerinted majd még fizetnének az orvosnak?


Ha a rendszerükbe be van írva a tartozás, akkor ott kell lennie annak is hogy mivel tartozol, azaz a műhibás műtétnek. Ha számlát se adtak, az megint az ő oldalukról gáz.


Én megpróbálnám megbeszélni, amúgy annak lenne a legtöbb értelme, ha megbeszélnétek, hogy te nem jelented fel, ő meg elnézi az adósságot.

2016. jan. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
50%

[link]

Ide írd le a tapasztalataidat, hogy más lehetőleg ne fusson bele, és felejtsd el az egészet.

2016. jan. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
22%

Nem értelek, én kivertem volna a balhét, az biztos. Egyrészt az első kutya miatt, másrészt meg a második megvakulása miatt, de legfőképp a doki hanyagsága miatt ("szemcsepp jó lesz rá").


Ráadásul egy kész vagyont hagytál ott, ennyiért már elvárható lenne, hogy normálisan lekezeljék a kutyádat.

Felháborító.

2016. jan. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!