Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az, hogy ugyanaz a...

Miért van az, hogy ugyanaz a kutya, ugyanannál a tenyésztőnél törzskönyv nélkül 100 ezer és törzskönyvvel 150 ezer forint? Úgy hallottam ennél olcsóbb a törzskönyv, vagy ez nem igaz?

Figyelt kérdés

2016. jan. 27. 12:58
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Értem, és köszönöm szépen a válaszaitokat, csak azért akarom kideríteni, mert nem szeretek senkit sem elítélni, amíg utána nem járok a dolognak.:)
2016. jan. 27. 13:39
 12/22 anonim ***** válasza:
0%
#10- milyen szürővizsgálatok? ne kábits... brrrr
2016. jan. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

#12, gondolom a szülők szűréseire gondolt a 10-es.


Kérdező, ez nem elítélés, ezek tények, nincs ezen mit utánajárni, mert a szóban forgó ember azt mond amit akar, úgyis azon lesz, hogy téged meggyőzzön és pénzt kapjon. Utána úgy eltűnik, hogy csak nézel, megkapja a pénzt és mire pislogsz kettőt, hogy tán beteg a kiskutya vagy nem olyan fajta mégsem amilyet akartál, azt is letagadja majd, hogy valaha látott téged. És ezek nem légből kapott dolgok, rengeteg embert vágnak így át...

Nézd csak meg:

[link]

2016. jan. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Aztán mért kábítanálak?

CEA szemszűrés, DM, JRD

2016. jan. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Természetesen nem csak őt kérdezem meg, attól még nem látok tisztán. Jelenleg ott tartok, hogy a törzskönyv egy garancia is, avagy szerződés, tehát ha genetikai fejlődési rendellenessége van a kutyusnak, arra is felelősséget vállal a kennel tulajdonosa, ha nincs törzskönyv, akkor ez nincs pl. Illetve meg akarok kérdezni más tenyésztőket is. Amúgy is érdekel a téma egyébként.
2016. jan. 27. 14:21
 16/22 anonim ***** válasza:

Szia!

Én most vettem kutyát, szintén 150 ezerért, törzskönyvvel. A meghirdetett ára 100 ezer volt, és az elvitel napján derült ki, hogy törzskönyvvel együtt 150 ezer. Szerinte ezt mondta a korábbi beszélgetések, találkozó alkalmával, szerintem nem. De mivel már odautaztam több mint 200 km-t, plusz nagyon akartam a kutyát (szigorúan törzskönyvvel), kifizettem a különbözetet. (Hobbi kutyának vettem, nem tenyésztésre, ez benne van a szerződésünkben is.)


Én sem értem az egészet.

Ha nem átverés, akkor miért kerül 50 ezerrel többe a törzskönyv? A papír (amennyire én tudom) nem annyi, az egészségügyi szűrések jótékonyságát meg az egész alom élvezi, nem csak az egy darab törzskönyves kölyök.


Lehet, hogy egyszerű mohóság van a dolog mögött. Úgy van vele, hogy ha valaki olyan igényes, hogy kell neki a papír, aki biztosan hajlandó lesz többet perkálni.


Ha átverés, akkor meg így jártam. Az a baj,hogy hiába adásvétel, meg pénz és üzlet, azon a ponton részemről már érzelmi ügy volt, mivel beleszerettem a kis dögbe.


Kérdező, ha megtudsz valamit, írj! Engem is nagyon érdekel a téma.


Jó lenne, ha tenyésztők is hozzászólnának.

2016. jan. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

#16 és T kérdező! " egyszerű mohóság van a dolog mögött"


Igen ez sajnos az!

mj: „a törzskönyv egy garancia is, avagy szerződés, tehát ha genetikai fejlődési rendellenessége van a kutyusnak, arra is felelősséget vállal a kennel tulajdonosa, „


Sajnos a törzskönyv erre nem vállal „szavatosságot” a törzskönyv hiánya nélkül pl nem vehet versenyeken részt... Én is várom tenyésztök hozzászolását-nem lesz van olyan érzésem!

2016. jan. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
sok tenyésztő el akarja kerülni azt, hogy az ő vonalával kezdjenek szaporitásba. Van olyan külföldi kan tulajdonos is aki kiköti, hogy pl. Magyarba csak tk. nélkül mehet a kölyök, külföldre kiállitásra lehet csak tk. Nekem az a véleményem, hogy minden törzskönyves kutya utódja fajtatiszta, tehát jár a származási igazolás.
2016. jan. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Kedves 16-os! Tegnap olvastam hasonlót, hogy aláíratták, hogy nem tenyészti a kutyát, sőt ivartalanítani kellett...na, hát ezt meg már végképp nem értem. Ha valaki úgy gondolja, az nem az ő kutyája? Nem lehetnek saját kiskutyái sem ezek szerint... fura dolgokra akadok rá így. Megírom majd, hogy mikre jutottam.
2016. jan. 28. 12:14
 20/22 anonim ***** válasza:
én csak akkor irok elő ivartalanitási kötelezettséget, ha a kutyának olyan hibája van, ami tenyésztpsből kizáró ok.
2016. jan. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!