Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 4 hónapos kis kölyök szuka...

4 hónapos kis kölyök szuka idegen amstaff-it lehet simogatni?

Figyelt kérdés
Az utcánkban egy olyan 4 hete van egy látszatra nagyon kedves barátságos kis kölyök szuka amstaff és a haveromék szomszédjában van nagyon csóválja a farkát ha közeledek felé meg fel van pörögve meg minden meg kedvesen, barátságosan beszélek hozzá de sztem nem negatív értelemben van felpörögve. És szerintetek nem harapna meg ha kerítésen keresztül megsimogatnám? (Többen azt mondzák hogy ha kint van a gazda majd akkor őt kérdezzem meg hogy megsimogathatom-e de a gazdával sajnos sosem találkozok amikor én ott vagyok.)
2016. jan. 27. 17:26
 1/8 anonim válasza:
0%
Nyugodtan simogathatod,sőt akár ha bemész és teszel egy pórázt ki is viheted nyugodt szívvel. Az amstaffnak nincs köze a pitbullhoz ezeknek nincs köze a régen gladiátor kutyaként elhíresült őseihez. Az amstaff a pittek háziasított formája az,hogy látszatra nagyon hasonlóak de belsőre egyaltalan nem a család kedvence mindenhol a nyomodban van imád az ember közelében lenni. :)
2016. jan. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
ne simogass idegen kutyát kerítésen keresztül, lehet, hogy te kedves vagy hozzá, de vannak olyan aljadék emberek, akik ezt kihasználva megölhetik...
2016. jan. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Idegen kutyát kérdés nélkül nem simogatunk. Pont.

Egy négy hónapos kölyök amúgy nyilván nem fog bántani, maximum játékból véresre rág a tűhegyes fogacskáival, ha hagyod. De ettől függetlenül ne simogasd, mert ha ezt nálam csinálnád, és meglátnám, nem tennéd zsebre, amit kapsz. Ugyanis az első gondolatom az lenne, hogy el akarod lopni (az ilyen típusú kutyákat sajnos sűrűn kiszedik a kertből), a második az, hogy megmérgezni, a harmadik meg az, hogy egyáltalán hogy jutott eszedbe más kerítésénél más kutyáját bungyurgatni, hát az utcán se mész oda senki gyerekét megtapizni, csak mert tetszik.

2016. jan. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi a válaszokat.
2016. jan. 27. 17:54
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne simogasd! Nem azért, mert megharap, hanem azért, mert a legnagyobb pofátlanság magán területre benyúlkálni és a gazda engedélye nélkül simogatni vagy etetni más kutyáját!


Első válaszolónak pedig, annyival, de annyival bölcsebb lennél, ha inkább meg sem szólalsz. Vigye sétálni más kutyáját? Hogy? Lopja el? Emelje át a kerítésen? És mi az, hogy a pitek háziasított formái? A pitek talán a szabadban fejlődtek? Vagy emberek ellen használták volna őket? Egy, azaz egy állításodnak sincs valóságalapja, még a gladiátor kutyás hivatkozásodnak sem.

2016. jan. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem se simogasd, nem a fajtája miatt, hanem mert nem a tiéd.

Velünk ugyanez volt, nyáron évek után végre lett egy kölyökkutyánk, aki nagyon megtetszett mindenkinek. Azt még első alkalmakkor elnéztem, hogy valaki szól 1-1 kedves szót kerítésen keresztül, na de amikor nyúlkáltak befelé, és kaját adtak neki kerítésen keresztül(!), na akkor aztán senki nem tette zsebre amit kapott. Mert jaj, hát milyen cuki, meg ez csak egy falat, és hiába mondtam, hogy nem kell neki adni, mert a mi kutyánk, eszik rendesen, meg amúgy is alapvető illemet nem tanult? Még az embereknek állt feljebb, hogy hát csak jót akartak.

Bocsánat a sztoriért, de nagyon bosszantó, ha valaki ennyire értetlen, hogy a kommunikációból nem fogja fel azt, amit alapvetően tudnia kéne.

Na szóval a lényeg, hogy semmiképp ne simogasd meg, akkor sem, ha látod a gazdát, mindenképpen legalább köszönj neki neki, és kérdezd meg!

Ja és másik ok még az is, hogy habár az amstaff nem házőrző, sőt lehet bent tartják, de lehet, hogy örülnének neki, ha esetleg a későbbiekben majd jelezne, ha jött valaki. Ha minden járókelő simogatná, egyszer el is menne valakivel.

2016. jan. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Idegen kutyát ne simogass engedély nélkül, bármilyen cuki. Pláne ne kerítésen keresztül.
2016. jan. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem köszi a válaszokat! Amúgy falun élek és a haveromék szomszédját elég régóta már jól ismerem és jóba is vagyunk vele. (pl.: a gazdaszemély felesége óvónő volt mikor ovis voltam meg kedvesek meg minden stb.) Meg az utcánkban az összes kutyával jóba vagyok és szeretnék összehaverkodni a staffival is. Biztos vagyok benne, hogy megengednék, hogy összehaverkodjak vele de akkor pont nincsenek sose kint amikor épp elsétálok előttük. De mindegy ettől függetlenül megértem, hogy nem biztos hogy örülnének neki, hogy csak úgy megsimizném.
2016. jan. 27. 18:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!