Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ugatásgátló nyakörv vagy más?

Ugatásgátló nyakörv vagy más?

Figyelt kérdés

[link]


A kutyám hiperaktív. Nem, nem mozgékony, valóban beteg. Hiába fárasztom le mielőtt elmennék, amint meghallja, hogy a párom vagy én érkezik haza, iszonyatos hisztériába kezd. Ha az egyikőnk otthon van, ki tudja ebből billenteni, de ha egyedül van otthon akkor viszont senki nem tud kibillenteni, ha ilyenkor benyitunk, még rá is jutalmazunk a cirkuszra.

Én meg szoktam várni, hogy elhallgasson, így kb 10 perc, amíg kinyitom a zárat, mert azonnal megállok, ha vinnyogni kezd.

Ez a nyakörv nem áramot használ, hanem permetet fúj a kutya képébe, nem tűnik rossz megoldásnak, bár kissé aggódok, hogy ez kevés inger lesz neki ahhoz, hogy kibillenjen ebből a lelkiállapotból.


2016. jan. 28. 10:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem.

A kutya tök normálisan elvan otthon egyedül, de ha hallja, hogy jöttök, akkor őrjöng? De az is csak pár perc és ismét ok?

Szóval ezt a 10 perces őrjöngést akarod ezzel a nyakörvvel megoldani?

Inkább beszélj kutyaoktatóval. Az biztos nem jó megoldás, hogy állsz az ajtó előtt úgy, hogy a kutya nem lát, csak érzi a jelenléted.

Én inkább gyorsan bemennék és a lakáson belül nem vennék róla tudomást addig, amíg nincs csöndben.

2016. jan. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Azonnal elhallgat amint belépünk, csak ugrál meg pörög, de nincs üdvözlés addig, amíg le nem higgad. Sokszor már mikor nyitom az ajtót ül, és a mellső lábaival dobog csak.

Igen, meg szeretném oldani, mert szörnyű ahogy zeng a ház a kapunyitástól egészen addig míg be nem érek.

Nagyon ritkán induláskor is van 2-3 perc őrjöngés, de hazaérkezéskor mindig.

Beszéltem több kutyaoktatóval, sajáttal+itt is, de nem nagyon adtak tanácsot, csak, hogy ne jutalmazzunk rá a viselkedésre, ezt sose tettük.

2016. jan. 28. 10:43
 3/14 A kérdező kommentje:
Az, hogy elhallgat belépéskor, már a nevelés hatása, az elején akkor is üvöltött.
2016. jan. 28. 10:45
 4/14 A kérdező kommentje:
Láttam ár átvágott hangszálú kutyát, soha nem tenném ezt a kutyámmal. Arról nem beszélve, hogy sokkal rémesebb hangot ad ki a műtött kutya, mint az enyém amikor épp fesztiválozik.
2016. jan. 28. 10:51
 5/14 anonim ***** válasza:
Rangsorrendezésről esett szó ezekkel az oktatókkal? Mert általában az a probléma, semmiféle hiperaktivitás nincs a háttérben, csak a stressz pörgeti a kutyát, ami megfelelő bánásmóddal megszűntethető.
2016. jan. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nekem az ugatásgátló csak néhány napra működött. A kutya megtanult úgy ugatni, hogy ne bántsa...

A leírtak alapján a neveléssel jó úton vagytok. Azt kéne folytatni. Sajnos nem egyszerű. A hangszál átvágása nem oldja meg a problémát, hogy a kutya pörög.

Esetleg egy fizetett (hozzáértő!) sétáltató párszor nagyon erősen lefáraszthatná, mielőtt hazaértek, vagy hétvégén nagy fárasztás után elmentek, viszonylag hamar visszamentek. Akkor kevésbé őrjöngene amikor hazaértek, amit nagy dicsérettel lehetne erősíteni.


Én kertes házban a következőt csináltam:

"teljes indulási rítus" (cipő kabát táska)

kapun ki. (kutya őrjöng) amikor lenyugszik vissza, nagy játék. pár perc múlva ismétel.

A második héttől kutyasuli után kezdtem. Sokkal simábban ment.

Minden alkalommal kicsit messzebb mentem, illetve egy idő után nem indultam vissza azonnal.

Néhány hét után a kutyák nézik, hogy megyünk el, jövünk haza.

Egy időbe az volt a gyakorlat, hogy mentem "haza", kutya őrjöng, én megfordulok, és távolabb megyek.

Neked ez egy az egyben nyílvénavalón nehezen megy (esetleg a szomszédokkal egyeztetve), de ötletnek talán jó

2016. jan. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Olyan suliba járunk, ahol ezt nagyon nyomják.

Ott még csak annyit mondtak, hogy az ő pörgősségével akár malim is lehetne, de azt hittem ennél a fajtánál természetes a pörgés.

A tenyésztője mondta, hogy valószínűleg hiperaktív. Orvoshoz vitte, majd vele töltött egy napot.

2016. jan. 28. 11:03
 8/14 anonim ***** válasza:
Hát én azért megnézném, hogy egy kizárás után is csinálja-e. Csak azért, mert baromi aktív, még nem kell hülyének is lennie :)
2016. jan. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsod, ezt megpróbáljuk.
2016. jan. 28. 11:05
 10/14 A kérdező kommentje:

Csinálja, zártuk már ki.

Tudni kell, hogy sajnos vannak rendellenességei, több genetikai betegsége van, mentálisan se volt soha olyan, mint egy egészséges kutya. Sajnos az elején elrontottuk, rossz oviba mentünk, szerintem erről anno pont veled leveleztem akumi. Mióta epilepsziás rohamai voltak, még látványosabb a "leépülése".

2016. jan. 28. 11:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!