Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ugatásgátló nyakörv vagy más?

Ugatásgátló nyakörv vagy más?

Figyelt kérdés

[link]


A kutyám hiperaktív. Nem, nem mozgékony, valóban beteg. Hiába fárasztom le mielőtt elmennék, amint meghallja, hogy a párom vagy én érkezik haza, iszonyatos hisztériába kezd. Ha az egyikőnk otthon van, ki tudja ebből billenteni, de ha egyedül van otthon akkor viszont senki nem tud kibillenteni, ha ilyenkor benyitunk, még rá is jutalmazunk a cirkuszra.

Én meg szoktam várni, hogy elhallgasson, így kb 10 perc, amíg kinyitom a zárat, mert azonnal megállok, ha vinnyogni kezd.

Ez a nyakörv nem áramot használ, hanem permetet fúj a kutya képébe, nem tűnik rossz megoldásnak, bár kissé aggódok, hogy ez kevés inger lesz neki ahhoz, hogy kibillenjen ebből a lelkiállapotból.


2016. jan. 28. 10:31
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Hát akkor asszem ez nem gyakorkérdésekes téma :D

Én azt mondanám, hogy ha csak hazaérkezéskor hisztizik, előtte nem, akkor halál felesleges ugatásgátlóval szívatni. Úgyis kijátssza, vagy a stressz ugyanúgy megmarad, csak majd halkan csinálja, az meg igazából tökmindegy, pár perc hisztériát kibírtok. Én nem is feltétlenül húznám tíz percig a hazaérkezést, bár ez ugye már megint olyan téma, amihez ismerni kéne a konkrét esetet. De lehet, hogy attól csak jobban felhúzza magát, az meg az epilepsziájának biztos nem jó.

(Ha leveleztünk is, nem ugrik be, pláne így név nélkül :))

2016. jan. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy szeretnék még 1 kutyust. Már őt is sportkutyának vettem, de szegény sajnos egy mozgásszervi betegsége miatt alkalmatlan. Félek, hogy ezt megtanítja a picinek és és ketten fognak cirkuszolni az ajtó előtt.
2016. jan. 28. 11:50
 13/14 anonim ***** válasza:

Hát attól félhetsz is, de nem a konkrét viselkedés miatt kell aggódni, hanem a kutya lelkiállapota miatt. Hiába nem ugat, attól még a kicsi érezni fogja, hogy itt most rettenetesen izgulni kell.

Melyik sulikban, melyik kiképzőknél voltál vele? (Privátban is jöhet.)

2016. jan. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Ment a privát.
2016. jan. 28. 12:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!