Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek szép a kutyusom?...

Szerintetek szép a kutyusom? Lenne esélye kiállításokon?

Figyelt kérdés

1. [link]

2. [link]

3. [link]

4. [link]

5. [link]


Shih-tzu kisfiú, most lesz 6 hónapos. Szerintetek szép? Lenne esélye kiállításokon? Írni akarok pár tenyésztőnek levelet,hogy mondjon róla véleményt, lenne értelme?:)

Köszi a válaszokat!


2010. márc. 28. 18:15
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

18:27

Te valami tenyésztő vagy,hogy ennyire tudod mi nem számít szépnek és mi igen? Mert akkor elkönyvelem tanácsnak a mondatod.

18:29

Azt mondta a tenyésztő,hogy szerinte lenne esélye,mert nagyon hasonlít az apjára aki díjnyertes kutya és nem hobbikutyaként adta el..vagyis nem mondta,hogy csak arra lenne jó.

2010. márc. 28. 18:32
 12/25 anonim ***** válasza:
95%

Íráskényszered van?

Ha a tenyésztője azt ajánlotta, viheted kiállításra, vajon azok, akik csak egy fotót látnak, ugyan mit tanácsolhatnak?

2010. márc. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
18%
Nagyon aranyos a kiskutyád, de én sem tudom, hogy a maga kategóriájában szépnek számit-e. Az viszont kicsit kiábránditott, hogy "persze hogy van törzskönyve, anélkül nem vennék kiskutyát". Szerinted a nem fajtiszta kutyusokat nem lehet szeretni? Vagy nem lehetnek szépek?
2010. márc. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó nem kell lyen érzékenynek lenni! A kérdező nagyon okosan beszél! Nem támogatja a szaporítókat. Nem hiszem hogy a keverék kutyákról beszélt mert azok menhelyen vannak de ha háznál is akkor is inkább ingyen, szóval ő most fajtatisztákról beszélt, és azoknál igenis az a jó ha törzskönyves. Ettől ő még szeretheti a többi kutyát is.
2010. márc. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

19:00

Nem kell félre érteni, imádom a keverék kutyákat,de ha fajtatisztát veszek akkor csak is törzskönyvvel! Volt már keverék kiskutyám,akit befogadtunk,de shih-tzut szerettem volna,egy olyat aki szép és egészséges,tehát inkább tenyésztőtől,törzskönyvvel. Ettól függetlenül minden kutyát tudok szeretni,mindegy,hogy fajtatiszta-e vagy sem.

2010. márc. 28. 19:08
 16/25 anonim ***** válasza:
Ezt fényképről lehetetlen megmondani. Nem nyilatkozhatok úgy, hogy nem látom a kutyát- szögelések, arányok, nem érzem a szőr típusosságát, nem tudom végig tapogatni, hogy az ízületek; könyék, térd megfelelő illeszkedésűek, nem látom járás közben. Én a helyedben hobbi kategóriában indulnék vele először, ha itt jó eredményt ér el akkor lépnék tovább. Ott megmondják neked a tutit, azt is hogy érdemes-e komolyabb címekre akár.
2010. márc. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

19:21


köszi szépen:)

2010. márc. 28. 19:22
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

szia! ne vedd a lelkedre, de a kiskutyád teljesen átlagos shih-tzu:)

kiállitási shih-tzuknak a szeme körül sem lehet kinyírni a szőrt, fel kell gumizni nekik...

ezen kivül nem látszik a kiállása a kutyának, se a fogai:)

[link]

[link]

ezek a kiállítási minőségű shih-tzuk!

üdv. egy másik mezei shih-tzu gazdija:)

2010. márc. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Szia, megnéztem a kutyust a képeken. Nem sok minden látszik belőle, de el kell, hogy keserítselek, hogy nem sok köze van a Shih-tzuhoz. Nem jó a fejformája, nem jó a "stop hossza", a fültűzése is gyanús, de azt meg kellene tapogatni. A fogát sajnos nem látom.

Elviheted kiállításra, de csak magadat fogod elkeseríteni vele. Az hogy törzskönyves... Erről tudnék mesélni...

Sajnálom, de ő inkább egy nagyon aranyos hobbi "shih-tzu"

2010. márc. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Egy tenyésztő látta előben és azt mnodta rá,hogy gyönyörű kiskutya, gyönyörű a szőre. Még csak 6 hónapos lesz azért van levágva a szőre a szeménél de úgyis rettentő gyorsan nő.

Utolsónak, ő egy valódi shih-tzu és nem "shih-tzu", már bocsi.

2010. márc. 29. 14:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!