Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinálhatja ezt a...

Miért csinálhatja ezt a kutyám? Mit akarhat ezzel kifejezni?

Figyelt kérdés
Van egy 1,5 éves szuka Golden retrieverem és egy 4 hónapos keverék kutyám (anyja vizsla-kopó keverék, apjáról nem lehet tudni semmit). Általában elég sokat játszanak és a nagyobbik kutya láthatóan odafigyel, hogy a kisebbnek ne legyen baja. Azonban észrevettem egy érdékes dolgot a nagy viselkedésén: Általában mikor "bírkóznak", akkor ő (a Goldi), mindig a hátára fekszik, míg a kicsi ráveti magát. Általában ilyenkor a nagy összeráncolja az orrát és kivillantja a felsö szemfogait. Arra lennék kíváncsi, hogy miért csinálhatja ezt? Az teljesen kizárt, hogy bántani akarná a kicsit, mert gondolom akkor nem a hátán feküdne, meg egyébként is mint már fentebb írtam nagyon vigyáz, hogy a picinek semmi baja ne essen. Ennek megfelelően a kicsinek egy szőrszála se hiányzik csak folyton tiszta nyál.... Egyébként ezt az "orráncolós-szemfog kivillantós" dolgoz egyszer láttam egy youtube videón is ahol egy Goldi mama kutya az egyik kölykével csinálta ugyanezt.

2016. jan. 28. 21:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak játék, amit leírsz. Max. a goldi figyelmezteti a kicsit, hogy hol a határ.
2016. jan. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 elwera ***** válasza:
A mi kutyánk is csinálja néha, a farát csóválja közben, szerintem csak játékból hülyül. Nála biztos hogy ez nem minősül fenyegetésnek.
2016. jan. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A német juhászkutyánk is csinálta ezt a kölykeivel, kb. annyit jelent, hogy "te, azért vigyázzál ám!":))))
2016. jan. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Első válaszolónál a pont, jelzi a kicsinek, hogy túllépte a határt. Ezt jobb ha megtanulod tőle, mert neked is jelzést kell majd adni a kicsinek ha túlzásba viszi a harapdálást. Nem mondom, hogy vicsorognod kell, de hangosabb jajdulással, esetleg a grabancának a megrázásával Te magad is figyelmeztetheted majd a kis kelekótyát.
2016. jan. 29. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A játékba belefér a morgás, hörgés, vicsorgás is. Ez nem csak és kizárólag agresszió lehet.
2016. jan. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az enyem is ezt csinalta a kolykeivel amikor mar elmultak 6 hetusek es nem akarta szoptatni oket tovabb. Ahogy jottek a kicsik a cicire vicsoritott rajuk es morgott. De nem harapta meg oket. A kicsik amugy ijedtukben eliszkoltak.
2016. márc. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!