Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyök roti furcsa morgás...

Kölyök roti furcsa morgás szerű hangot ad ki, ha ölbe akarom venni/ölbe veszem. Miért csinálhatja?

Figyelt kérdés

Pedig szeret az ölemben lenni, nemrég még ő maga mászott bele, ha leguggoltam hozzá a lépcsőn. Ha autóban utazunk, akkor is az ölembe mászik ahelyett, hogy a lábam alatt lenne. Most néhány napja csinálja, hogy odajön meg bújik, de ha veszem felfelé, akkor furcsán halkan morog. Aztán ha már az ölemben van, akkor bújuk megint a karom alá, ahogy szokott. És ez nem olyan morgás, mint pl amikor húzós játék van.

Meg nem is olyan, mint mikor 2x rám morgott, amikor a kajájához nyúlkáltam (mindkét alkalommal kapott kicsi taslit, azóta nem csinálja, még a szájába is belenyúlhatok evés közben.) Játékot elereszti parancsszóra, és abba is hagyja a morgást.

Nem tudom, mi lehet, mert nem hiszem, hogy zavarná a közelségem vagy valami. Reggel amikor kimegyek hozzá, akkor is bújás van, sokat játszunk, tanítom, nagyon okos. Szóval nem értem.

Van valami ötletetek?


2016. jan. 9. 17:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet hogy valamijét megütötte vagy meghúzta? A kellemetlenségnek ad hangot, ahogy felvetted megszűnik az emelésből adódó érzés. Csak tippelek természetesen de nekem reálisnak hangzik.
2016. jan. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem jól emeled. Mellesleg most hozzászoktatod az ölbevételhez, hogy meséled el neki, hogy 40-50 kilósan túl nehéz lesz?
2016. jan. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát az én öreg kutyám azért szokott "morogni", mert ahogy felemelem, kicsit kiszorítom a tüdejéből a levegőt, és az ilyen hülye hangon jön ki belőle, mert ugye ő közben nemtetszést is nyilvánítana egy nyögéssel :D
2016. jan. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Próbálgattam máshogy hozzányúlni, de mindig van ez a fura reakció...

Nem bánom, ha akkor is belemászik majd az ölembe, legfeljebb jól felborulunk :D De ha tényleg azért csinálja, mert már most nincs annyira ínyére a dolog mint pl 2 hete, akkor később nem fog mászkálni :) Én meg nem erőltetem.

2016. jan. 9. 18:33
 5/6 anonim ***** válasza:

Én kutyám akkor morog ha nem akar még felmenni sétából. Ölbe viszem a lépcsőn, mert kistestű. Soha semmilyen folytatása nem volt, mármint nem kapott oda, nem ficánkolt, nem morgott folyamatosan hanem csak amikor emelem fel akkor morog. Ha eleget vagyunk lent és sétáltunk is akkor nem csinálja.

Halk tiltakozás, hogy amúgy nem örülök neki :D

2016. jan. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A játék közbeni morgás azért van, mert kicsit ideges a játékban! Ebben nincs ellened irányuló agresszió. Ez kölyök kutyáknál, de még felnőtteknél is teljesen normális! Ha ezt bünteted, azzal csak a játék kedvét veszed el, illetve még idegesebb lesz olyankor. Hatalmas különbség van a játékból morgás és a valódi morgás között!


A kajáért morgásnál nyugodtan mehet a jó nagy tasli is.


Ezt te látod, hogy hogyan reagál ilyenkor. Lehet, hogy az nem tetszik neki, hogy emelgeted. Lehet, hogy fáj valamije. Lehet, hogy csak az emelés miatt fújja ki így a levegőt, azáltal ad ki ilyen hangot, ahogy Akumi is írta.

2016. jan. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!