Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Félek egy kicsit a kutyaiskolá...

Félek egy kicsit a kutyaiskolától, mert?

Figyelt kérdés

Most fogok majd Budakeszire költözni, munkát is váltok, így több szabadidőm lesz végre. Van egy 2 éves Yorkshire Terrier-em, akit ugyan nevelgettem, de sokszor nem behívható, parancsszavakra csak akkor hallgat ha olyan kedve van, stb..

Néztem most Budakeszin kutyasulit, a Vakkantó szimpatikus. Ahogy néztem hétvégén vannak a képzések, így lenne időnk oda járni.

Viszont kicsit tartok attól, hogy furán néznek majd rám, hogy már 2 éves a kutya, de nincs megnevelve, vagy esetleg rossz gazdinak gondolnak, vagy nem is tudom.. Szóval hogy elítélnek azért, mert kicsit neveletlen a kutyám.

Tudom, hogy a kutyasuli pont az ilyenek számára vannak kitalálva mint én/mi, de akkor is bennem van ez a "félelem".

Hogy tudnám ezt leküzdeni, és bátorságot venni ahhoz, hogy járjunk a képzésekre?


2016. jan. 29. 17:17
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem sokat segítene az ha egyszer kutya nélkül kisétálnál oda megnézni, hogy mi megy ott, beszélgetni kicsit az oktatókkal. Mikor anno én kerestem kutyasulit, akkor nem sokkal előtte pont szervezett az egyik iskola egy nagyobb kutyás programot, ahova kimentünk, körbenéztünk, beszélgettünk oktatókkal. Mikor elkezdtünk járni az órákra akkor kiderült, hogy tényleg kb az én kutyám a leggázabb, de nem érdekelt, mert láttam a kutyán, hogy baromira élvezi és senki nem nézett minket hülyének, hanem segítettek mindenben.
2016. jan. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg ne aggódj emiatt!:)

A kutyasulit pont azért találták ki, ha a gazda elakad a neveléssel. Emellett pedig gondolj bele, akik menhelyről fogadnak örökbe, valószínűleg azok a kutyusok is ugyanúgy már több évesek és mégis járnak kutyasuliba.

Ha elmész az első órára, meglátod milyen jó kis társaság fog ott alakulni, és legyen mindig az a szemed előtt, hogy milyen szuper lesz, amikor mehettek mindenfelé a kutyáddal majd, új dolgokat felfedezni, úgy, hogy remélhetőleg a végén tökéletes kapcsolatotok lesz, és ő pedig mindig behívható lesz, hiszen ezért mész oda.

A felelős, tanulni vágyó kutyatartók(márpedig nyilván azért járnak ők is, mert azok) csak bátorítani fognak, és nem elítélni! Sok sikert!

2016. jan. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nézz meg egy foglalkozást, a többi ugyanilyen gazda láttán majd megnyugszol :)

Egyébként mint oktató mondom neked, hogy minden gazda úgy jön be (az ovisokat meg a frissen örökbefogadottakat kivéve), hogy évekig nem nevelte a kutyáját, és egyszercsak eszébe jutott. Ennélfogva te, mint a tízezredik ilyen akkor se fogsz semmiféle negatív reakciót kiváltani az oktatókból, ha eleinte érzékenyek voltak erre.

2016. jan. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Amikor én mentem kutyasuliba az első óra elején volt egy rövid bemutatkozás. Hidd el, sokféle ember jött, kölönböző korú kutyákkal, különböző célokkal. 2 éves kutyával egyáltalán nem lettél volna korelnök abban a csoportban.
2016. jan. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Aki elmegy kutyasuliba segítséget kérni, azt már nem szokták rossz gazdának tartani. Menj el nyugodtan, a kezdő csoportban csak ilyen gazdákkal fogsz találkozni, akiknek a kutyája nem behívható mindig, nem kontrollálható mindig. :)
2016. jan. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat/segítséget.

Igazából attól félek a legjobban, hogy nagyon játékos a kutyám, imád bandázni, és esetleg zavarni fogja majd a többi kutyust, merthogy ő játszani akar, és nem akarom, hogy ő legyen "minden jónak az elrontója" :D

Gondolkodtam azon is, hogy házhoz hívok kiképzőt, de úgy érzem társaságban jobban menne a tanulás.

2016. jan. 29. 18:28
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A jobb kutyaiskolákban amikor bandázás van, akkor játszhat, amennyit akar. Ha pedig munka jön, egy új szabály, játék vagy bármi, ahol a kutyának az emberre kell figyelnie, akkor azok a kutyák pórázra kerülnek, amik a gazda helyett a bandázást választanák, pont azért, hogy ne legyen egyik gazdának se kellemetlensége.


Egyébként ha az a gondod, hogy például egy ilyen szituációban nem tudsz dolgozni a kutyáddal vagy nem tudod behívni, akkor pont az ilyen szituációkban kell ezt megoldani. A házhoz kijáró kiképző otthon ebben nem is tudna igazán segíteni.

2016. jan. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A jobb kutyasuliban tényleg úgy van, hogy bandázás, móka (közben a gazdinak fejtágítás) és közben munka. Nekem is pörgős kutyán van és szuperül tudták kezelni a sulinkban. Nem akarták egy skatulyába betenni a többivel, ő ilyen, pörög, mint a búgócsiga és kész. Ha én együtt tudok vele élni, akkor jól van :D A mi csoportunkba járt hét éves kutya is, szóval sose késő elkezdeni.

Voltunk egy másik városban is egy másik helyen (panziót kerestünk volna, csak elmentünk megnézni egy foglakozást), na ott közölték, hogy ez a kutya túl határozott, túlzottan magabiztos meg amúgy is túl sokat mozog. Ekkor fordultunk sarkon :D Vizsláról van szó.

2016. jan. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát de épp ezért mész kutyaiskolába, hogy megtanuld te kontrollálni a viselkedését ahelyett, hogy folyton azt csinálná, amit akar :)
2016. jan. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Sokféle kutyaiskola van. Ha rossz szemmel néznek rátok, akkor a tiétek egy másik iskola. Én sem járok abba az iskolába, amelyik a legközelebb van, mert más fajtákat preferálnak, minket kinéztek.

Az ember ilyen, de a kutyaiskolába azok járnak, akik a legtöbbet teszik a kutyájukért. Menjél bátran.

Sokat segít, ha megnézel egy alkalmat kutya nélkül. Nézd meg, hogyan beszélnek a gazdákkal (az adott szituációhoz stimmelő hangnemet használják-e). Vannak teljesítmény orientált iskolák, amelyek versenyre készítenek fel, illetve van a másik véglet, amikor nincsenek követelmények.

Én azt szeretem, amikor a megkérdezik, hogy mit szeretnénk a kutyától/képzéstől. Ennek megfelelően látnak el tanáccsal.

2016. jan. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!