Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A barátoméknal vagyok akik...

A barátoméknal vagyok akik este ide fognak hozni 1 idegen öreg kutyat, mert meg halt a gazdaja és máshova nem lehet tenni, és eléggé agresszív a kutya. Meg fog harapni? Mert mindneki mást ismer csak engem nem.

Figyelt kérdés
2016. jan. 30. 17:04
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Ezt nem lehet tudni. És miben nyilvánul meg az agresszivítása? A barátodnak inkább az állatvédőket kéne hívni, nem hazavinni magához.
2016. jan. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát ma elmentunk a lakáshoz meg etetni, és én nem mertem be menni mert amúgyis félek a kutyaktol és tudom h eléggé harapos kutya ezert nem mentem be de bentrol is nagyon ugatott engem és jött volna nekem.. Félek h nekem jön ha ide hozzák.. És van mikor egyedül vagyok itt nála és mivan ha akkor fog meg tamadni? Vagy hogy baratkoztassam meg magammal?
2016. jan. 30. 17:09
 3/9 anonim ***** válasza:
30%

Mert az állatvédô mit csinalna? :D

Kerüld a kutyát, nem kell ennyit hisztizni, örülj, hogy ott lehetsz. :)

2016. jan. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát így nem nagyon örülök.. Mindig is kutyafelelmem volt.. Félek ez ra mehet a kapcsolatotunkra..
2016. jan. 30. 17:12
 5/9 A kérdező kommentje:
Nagyon félek :(
2016. jan. 30. 17:13
 6/9 anonim ***** válasza:
31%

Ne félj. Eleinte ne maradj vele kettesben, és etesd őt finom falatokkal kézből. Guggolj le óvatosan, ha hívod, és nyújtsd neki a finomságot.

Ha érzi, hogy nem akarod bántani, ráadásul finomságokat kap tőled, nem fog bántani. Meg fogja szokni az új helyzetet, meg fog téged ismerni.

Nem tudhatom biztosan persze, de valószínűleg félelemből agresszív a kutya.

2016. jan. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Barátom mondta h mindig agresszív volt ő is tart tőle azért és még a gazdajat is megtamadta egyszer és verve is volt ezért és így szelidult meg azt mondja de mindig agresszív volt és ezért mindig ordibalt is vele a gazdajat.. egy ilyen kutyat nem is értem miért kell ide hozni.. De azt mondják nem tudnak vele mit csinálni.. Mert elvileg nem veszik be csak így menhelyre..
2016. jan. 30. 18:21
 8/9 anonim ***** válasza:
39%

Buták vagytok, te is, a barátod is, de legjobban az elhunyt gazda. Azért volt agresszív a kutya, mert verték és üvöltöztek vele, nem pedig attól szelidült meg. A kutya félelmében támad, nem pedig csak úgy, mert olyan kedve van... az az emberek privilégiuma, a kutyák semmit nem csinálnak ok nélkül.


Hogy mit csinálj: először is ne vedd magad olyan komolyan. Nem akar téged megharapni, miért akarna? Ha viszont ott rettegsz mellette, ő ezt megérzi, akkor félni fog attól, hogy TE rátámadsz (mert ugye a kutya félelmében támad, feltételezi szerencsétlen hogy az emberek is) és esetleg emiatt, önvédelemből rádvicsorog, te akkor sikítozni-hisztizni kezdesz, ő még jobban megijed a lármától... és akkor tényleg baj lehet.


Szóval maradj nyugodt, ennyi a titok. Ne üvöltsetek vele, ne rángassátok, ne üssetek rá. Egész életében bántották, most megkapta az esélyt, hogy normális élete legyen, ne csesszetek ki vele ti is. Ha pár napig higgadtan, normálisan bántok vele, eleget viszitek sétálni, nem bántjátok ok nélkül (és az nem ok, hogy unalmában szétrág valamit, majd amikor ti órák múlva hazaértek, akkor jól összerugdossátok!) szóval pár kiegyensúlyozott nap után belőle is egy nyugodt, kiegyensúlyozott kutya válik.


Kérlek olvassatok el legalább néhány netes cikket az alapvető kutyanevelésről. Amint megértitek, hogy mit miért csinál, rögtön meg fogjátok érteni azt is, hogy nem kell félni tőle. Ne bántsátok tudatlanságból, kapott ő már eleget életében.

2016. jan. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
52%

1. "Mert elvileg nem veszik be csak így menhelyre..." Ha ideiglenesen lesz csak nálatok, akkor csak kibírjátok, azt a néhány hetet valahogy.

2. Ha áldozatként viselkedsz, akkor annak fognak nézni. (Pont ma történt, hogy alig bírtam levakarni egy félős cicáról a kutyám, pedig jobb esetben békén hagyja a macskákat, rosszabb esetben ő fél tőlük. Na ennyit számít a kisugárzás.) Ha az segít, gondolj arra, hogy a párod majdcsak nem hagyja, hogy megegyen a kutya ;) Az meg természetes, hogy még "ő is tart tőle", hülyeség is lenne nem számolni a kutya viselkedésével.


Viszont Hatoska tanácsa veszélyes is lehet. Mindenekelőtt a kutya viselkedéséből kellene tudni olvasni. Pl. ha kellőképpen feszült, akkor éppen nem kéne felé nyújtogatni a kiálló részeidet (még akkor sem, ha étel van benne), mert ki fog harapni. De arra se kellene rádicsérni, ha éppen morogva fenyeget (viszont picit fellélegeztek, mert nem minden előjel nélkül támad, hanem kommunikál veletek, be tudjátok határolni, hogy hol a határ stb.).


Ez az oldal január 7-én megosztott egy nagyon tanulságos videót: [link]


Stresszjelzések: [link]


Agresszív viselkedési formák: [link]


"egy ilyen kutyat nem is értem miért kell ide hozni.."

Tudod, létezik egy olyan megközelítés is, hogy a párodnak arany szíve van, hogy nem hagyja ott a kutyát ahol van / adja be egy gyepire, ahol rögtön elaltatnák. Hanem megpróbál segíteni rajta, normális életkörülményeket biztosítani neki addig, amíg nálatok tapasztaltabb emberek átveszik és rehabilitálják. Próbáld ezt az oldalát nézni a dolognak, így hátha könnyebb lesz neked is (még akkor is, ha amúgy van igazság a felvetésedben).

2016. jan. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!