Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorkshire terrierekről tapaszt...

Yorkshire terrierekről tapasztalat?

Figyelt kérdés

Sok helyen olvasom,hogy labilis, hisztis, makacs, agresszív kiskutyák. Nehezen jönnek ki más állatokkal, emberrel stb. Ez mennyire igaz és általános? Ez is nevelés kérdése nem?

Gondolkozok a yorki és a bichon havanese/bolognese között. Jelenleg a családnak bolognese van, már több mint 10 éve. Mennyire más egy yorki természete?



2016. jan. 3. 14:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Sokkal pörgősebb egy yorki mint egy bolognese. Ha jó helyről tenyésztőtől veszed a kicsit és NEM szaporítótól akkor egy nagyon kiegyensúlyozott a fajta standardnak megfelelő kutyát kapsz.
2016. jan. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi :)Sajnos pont egy neves tenyésztőtől származó kutyáról van rossz tapasztalat :S Ismerősnek mindkét yorkija onnan van, az egyikük teljes terrorban tartja a másikat és a családot is:S
2016. jan. 3. 15:29
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy jó természetű, idegrendszerű kutyát is el lehet rontani, mint láthattad. Nekem yorkie-csivava keverékem van, ennek ellenére vagy ezzel együtt egy nagyon nyugodt, barátságos kutya. Amikor hozzánk került kb2 évesen akkor is ilyen volt, az előző gazdája nagyon jól szocializálta, sok emberrel, kutyával találkozhatott és találkozott is. Legyen az kicsi, nagy, öreg vagy fiatal. Így mikor hozzánk került ez már rendben volt, annyi gondunk volt vele, hogy pórázon majd megőrült, amikor másik kutyát látott. Nem azért mert félt tőle, hanem azért mert ő nem tudott oda menni, így a máwikat hívta, hogy gyere már ide. Bár így is egy idegroncsnak nézett ki kívülálló szemével. Azonban nagyon okos, hamar leszoktattam erről. A barátságissága megmaradt. Borzasztó intelligens, mint általában a terrierek. Szerencsére nem olyan aktív, mijt egy yorkie, de elég makacs. Szóval az ismerősödnél szerintem el vannak rontva. Nem kutyaként vannak kezelve, nem úgy foglalkoznak velük, ahogy illene.
2016. jan. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nevelni kell!!!!!!!
2016. jan. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egy jó helyről szàrmazó kölyköt is el lehet rontani, ha nincs megfelelően nevelve.
2016. jan. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm én is így gondolom,hogy nevelés.csak hamar elbizonytalanodik az ember ha mindenhol csak az ugatos, támadó yorkikba botlik
2016. jan. 3. 18:33
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez igaz, de azért azt is vedd figyelembe, hogy kik tartanak általában yorkit. Bocsánat a sztereotípiáért, de sajnos nekem is rosszak a tapasztalataim, ami abból adódik, hogy sokan megveszik a gyereknek az édi-bédi kiskutyát, akit ezután senki sem nevel vagy tinik, fiatal nők veszik, akik csak divatból tartják. Jó kezekben egy yorki is lehet kiegyensúlyozott, normális kutya és rossz kezekben az alapvetően birkatermészetű labradorból is lehet idegbeteg, agresszív állatot csinálni.

A jó helyről való vásárlás azért fontos annyira ennél a fajtánál, mert divatkutya lett, ezért agyba-főbe szaporítják, és az ilyen helyről vásárolt kutyáknál nagyobb az esélye az idegrendszeri, mentális problémákra.

2016. jan. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Normális tenyésztőtől vett ÉS normálisan nevelt yorki pont olyan normális lesz, mint más terrier. Ezek, amit írsz, legfőképp nevelési problémák.
2016. jan. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!