Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ugye ez nem lehet zöld hályog?

Ugye ez nem lehet zöld hályog?

Figyelt kérdés

Bichon havanese jellegű keverékről van szó.

5 hónapos, barna szeme van. Észrevettem, ha a fényhez oldalra nézem a szemét, akkor picit átlátszó (nagyon picit) zöldes lesz oldalról. Egyébként barna a szeme. Ugye ez nem lehet zöld hályog??? Ugye!? :(



#kutya #5 hónapos #aggódás #hályog #bichon havanese jellegű
2016. jan. 31. 00:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A zöldhályog az a szemnyomással van összefüggésben amit ha nem kezelnek vakságot okoz. Nem lesz semmiféle "zöld folt" a szemen se előtte se közben se utána. :))
2016. jan. 31. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem zöld folt van a szemén, hanem ilyen zöldes, picit átlátszó lesz...

DE AKKOR UGYE NEM ZÖLD HÁLYOG???

Ma találkoztunk egy kutyussal, aki ilyen miatt vak (sajnos akkor nem jutott eszembe és nem tudtam bővebben beszélni a gazdával erről) és otthon jutott eszembe, hogy bizonyos szögből zöldes a szeme és rettentően megijedtem.

2016. jan. 31. 01:31
 3/5 anonim ***** válasza:
25%

Te még soha nem láttál állatot közelről? Visszaveri a szemük a fényt, és attól lesz zöld és piros bizonyos szögből.

Mindenesetre, ha kutyát tartasz, akkor nem árt tisztában lenni a biológia alapjaival, de főleg a kutyák lehetséges betegségeivel. Plusz ha valami gyanús, akkor nem gyakorin írogatsz, hanem elviszitek az állatorvoshoz. Pláne, ha a szüleid is csak annyira értenek az állatokhoz, mint te. Gondolom 10 éves körül lehetsz, de mivel már tartotok kutyát, ezért ideje elkezdened tanulni kicsit.

2016. jan. 31. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%

Mint irtam, NEM NEM AZ! A zöld hályog NEM azt jelenti hogy zöld lesz a szeme! Zöldhályog másnéven Glaucoma, ami azt SEM jelenti hogy kómás lesz tőle.

Viszont egyet nem értek. Ide irni napokig van időd, de beirni a googliba a zöldhályog szót és utána olvasni már nem megy. Kényelmes vagy és ostoba. Az életben ne másoktól várd a választ mert könnyen átverhető leszel. Tökmind1 hogy 3 vagy 33 éves vahy ès az is hogy "csak most" írtál ide emiatt. Sosincs kivétel. Az higy ideirtál jele annak hogy milyen a jellemed. Ennyi.

2016. jan. 31. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Normálisan nem lehet válaszolni?

Szerintetek miért van ez az oldal? Hogy azok a kiskamaszok (mint például ti) kiéljék magukat itt, mert az ask.fm, meg a mit tudom én milyen oldal már nem menő?

Komolyan.

Szerintetek én viselkedek úgy, mint egy 10 éves?

Feltettem egy kérdést és arra vártam választ.

Normálisan is el lehet mondani. Aggódom a kutyus miatt felteszem ide a kérést, erre rögtön jön, hogy miért kérdezek, miért nem olvasok utána, miért nem viszel orvoshoz (el fogom vinni).

Felvilágosítalak, az oldal neve GyakoriKÉRDÉSEK

2016. jan. 31. 11:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!